Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím, poradí někdo, zda je problém v antiviru ESET nebo v Internet Exploreru, když při zapnutém mo

Mám instalovaný antivirový program ESET Smart Security 10. Je v něm obsažen modul „Ochrana bankovnictví a online plateb“.
Asi před dvěma měsíci, mi tento modul začal dělat problémy.
Při zapnutém tomto modulu a spuštění prohlížeče Internet Explorer v chráněném režimu, dochází k tomuto:
spustím prohlížeč „Internet Explorer“, zobrazí se mi předvolený „Seznam.cz“.
V liště záložek zakliknu „ČSOB InterBanking 24“.
Krátce problikne spouštění „Ochr.bank. a online plateb“ , nad záložkami se „točí“ kolečko nabíhání u adresy „eset.com“, ale ihned se mi vypíše hláška: „Program Intrenet Explorer přestal pracovat“.
Pod tímto je ještě vypsáno: „Problém způsobil, že program přestal správně fungovat. Systém Windows program ukončí a oznámí vám, zda je k dispozici řešení“. Dole pak „Ukončit program“.
A otevření stránek banky se neuskuteční.
Po zakliknutí „Ukončit program“ dochází ke stálému opakování hlášky „Hledání řešení problému“ a po jeho ukončení se opět objeví: „Problém způsobil, že program přestal správně fungovat. Systém Windows program ukončí a oznámí vám, zda je k dispozici řešení“. Dole pak opět „Ukončit program“.
Po tomto druhém opakovaném „ukončení“ se nahoře zobrazí malá tabulka „Chráněno Eset“, „točení“ kolečka u „eset.com“ se zastaví a dole se objeví hláška: „Problém s touto webovou stránkou způsobil zavření a opětovné otevření záložky v aplikaci Internet Explorer“.
A toto se stále opakuje.
Pokud se chci dostat zpět do úvodní obrazovky, je nutno zakliknout vpravo nahoře křížek pro zrušení prohlížeče.
Pak se ale objeví tabulka s hláškou: Ochr.bank. a online plateb – Zabezpečený prohlížeč byl otevřen.
Takže antivirový program je spuštěn, ale způsobí „zablokování“ Internet Exploreru.
Takže, pokud se chci na banku dostat, musím modul „Ochr.bank.a online plateb“ vypnout.
Pak se na banku, bez problému, z prohlížeče Internet Eplorer dostanu.
Provedl jsem úplnou přeinstalaci aplikace antiviru, ale ani to nepomohlo.
Při online spojení se servisem ESETu mi technik provedl rovněž přeinstalaci antiviru ESET, hodinu se snažil, ale výsledek nebyl žádný.
Uzavřel akci s tím, že je závada asi v OS, nebo ve vlastním Internet Exploreru.
Aplikace antiviru, když se spustí, je prý v pořádku.
Nějak se mi to ale nezdá, jinak Internet Explorer funguje bez problémů a rovněž i po vypnutí modulu „Ochrana bankov. a online plateb“ se chová korektně a na stránky banky se připojím.
Nedá se někde v „Nastavení Int.Exploreru“, v „Možnostech internetu“, něco nastavit, případně zrušit, co by tento problém odstranilo?
Nebo, pomohlo by případně, v tomto „Nastavení Int.Exploreru“, v „Možnostech internetu“, provést „Obnovení nastavení aplikace Int.Exploreru do výchozího stavu“ a co by to způsobilo?
Poradí někdo, vzhledem k výše popsanému, kde by mohla být chyba, případně jak ji odstranit?
Za odpovědi děkuji.

Máš s tím modulem také nějaké zkušenosti? Já už měl, víc jak před rokem, s tímto modulem také problém, ale úplně jiného charakteru. Modul mi nešel vůbec spouštět. Ale po cca 3 měsících "konzultací" se servisem ESETu a různých aktualizacích, se jeho funkce obnovila. Nyní ale je problém úplně jiný. Vím, že by pro spojení s bankou mělo být dostatečné zabezpečení šifrováním banky, ale mám tento antivir jako celkový antivirový základ v NB a chtěl jsem mít, navíc, ještě ten přístup na banku více zabezpečený. A když jsem četl různé recenze, byl ESET Smart Security 9 hodnocen vždy celkem jako dobrý. Proto jsem jej taky koupil.

Při online spojení se servisem ESETu mi technik provedl rovněž přeinstalaci antiviru ESET, hodinu se snažil, ale výsledek nebyl žádný.
Uzavřel akci s tím, že je závada asi v OS, nebo ve vlastním Internet Exploreru.

:-D hlavně ať ti netvrdí to individuo, že se živí jako tester- chráněný režim a on se tam nakoulí s kravinou co se asik ani neumí odinstalovat. to je zase den.:)) omlať mu to o palici.
hodinu se snažil- to bych se jen nedivil.

Pozri si v ovl.panely-windows update, historiu updatov. Neni tam nieco zaujimave z casu ked to zacalo blbnut, napr. update IE?
Nemas nainstaleny aj nejaky iny AV alebo ochranny program? Ak ano odinstaluj.
Preco to nejde s FF netusim ale skontroloval by som si doplnky resp. rozsirenia FF ze ci tam neni nahodou zakazany.
Nechapem co tam chcu akoze este "chranit" na tom, je to IMHO nejaka blbost, ak to nemas nanutene adminom tak by som to uplne vypol.

Citujem; "Stiahnite si nástroj ESET Uninstaller a uložte ho na Pracovnú plochu", velice múúdra rada zo strany Eset, nad zlato.

kb2289

Vyraz tie bonozujúce, usoplené spomaľovacie brzdy, tj. marketingové šmejdy z radov antivirov, rýchlo preč. Tobôž z W10, lebo nie sú kompatibilné, škodia, robia šarapatu. Dôvod: Vymýšľajú ich diletanti, aby cicali šušne od kolektívne osprostených lám.

Vylaď si desinu, zbav ju bloatware, OneDrive, odstav Telemetriu, ceip cestou ladiaceho nástroja PowerShell (ako Správca), a sprav si image (bitovú) zálohu pod WinPE (nie live, aby nedošlo k narušeniu integrity dát) systémového oddielu C:\ vhodne bokom.

Obnovy OS z vyladenej zálohy čistého systému môžeš robiť v prípade paranoje aj každých 24-hodín denne, ako to robia servery v Pentagone či NSA.

ESET Smart Security 10

odpověděl sis hned v první větě.
už ti napověděl karel. když nejsi schopný fungovat bez antiviru a potřebuješ za to platit, měl sis pořídit nod.
ess si už od verze 4 instaluje jenom ten, komu vadí funkční připojení na internet. u ess přitom nejde o jediný problém, ten kutil se tam hodinu snažil zbytečně, jediným řešením je odinstalace.

když jsem četl různé recenze, byl ESET Smart Security 9 hodnocen vždy celkem jako dobrý

všechny antiviry už několik let stojí za how.., ale obrprůser jsou právě tzv. balíky "internet security".
antivirové firmy a jejich recenzenty ty krámy živí, tak co mají dělat jiného než místo každodenního malware - který av firmy neumí - testovat tisíce včerejších virů, které se už léta nevyskytují.
a co pochopitelně netestují, protože nemají jak, jsou konflikty nakumulovaných antisíťových funkcí právě u těch "internet security". tolik k tvým vyhozeným penězům za ess.

odinstaluj ten shit a začneš se divit.

Som sice bronzovy partnert Esetu, ale ESS je...nemozem ani napisat co (brtnik to vystihol uplne presne). Btw tento produkt "etstujem" uz od jeho beta verzie a od zaciatku je to hroza.
Tak inak, ESS som nepredal doteraz ani jeden ks a viem preco. Pedavam len samotny NOD, na rozdiel od ESS nesposobuje takmer ziadne problemy a jeho uzitocnost je nespochybnitelna.
Ten modul si vypni a viac to neries.
Ziaden modul totizto nepotrebujes, pretoze:
- spojenie s bankou je vzdy sifrovane, ak by niekto spravil MITM utok tak samotny prehliadac ta upozorni na nezrovnalost, na to naozaj nepotrebujes ziadnus ecurity ficuru.
- prihlasenie, ci platby v banke maju vzdy dovjzlozkovu autorizaciu, cize okrem mena a hesla, ktore teoreticky od teba niekto moze dostat by musel mat utocnik pod kontrolou aj tvoju GRID kartu, ci mobilny telefon a tu uz je pravdepodobnost takejto situacie bliziaca sa k 0.
- ak si si napriek tomu neni ist tak komercne poistovne zacinaju ponukat produkty ako je poistenie platby cez internet, respektive poistenie internet bankingu.

Lední "madojed", zase nezatracujme úplne antiviry. Je vhodné ich použiť, ale výhradne forenze, sporadicky, jednorazovo z externého média pri uspatom OS na disku, lebo jedine tak sa dá reálne odhaliť a odstrániť škodná. Preto napríklad: Eset SysRescue live cd ISO je dobrá voľba. Prefrčať ním dáta a spraviť image oddielov.

Osobne dávam prednosť: Dr.Web live cd/usb, majú náskok, dôkladnejšiu databázu, rozpitvajú dáta do puntíku dokonca aj kľúče Registrov. Síce majú spomalenejší algoritmus oproti SysRescue Eset, ale rusi sa na rozdiel od Esetu neplašia až tak nad neškodnými aktivátormi, crackmi, pathmi do ktorých je ich veľké trt.

Ako prví disponovali v rusáci v Dr.Web live cd/usb roky s utilitkou Midnight Commander (MC), Eseťáci iba zase niečo okukali a integrovali tiež MC toť nedávno, myslím minulý rok.

Tiež Dr.Web live cd/usb ako bonus obsahuje prehliadač Registrov v gr. prostredí podobne, ako regedit.exe Windows, do ktorého kľúčov je možné mazaním zasahovať pri uspatom OS, dokonca aj v prípade multiboot viacero OS Windows na mašine. Zobrazí po nabútovaní mašiny Registre prehľadne, a to všetkých systémov pod sebou.

No a neber to free za "tý peňáze, ako sadara".

nejde ani tak o to, jestli já antiviry rád nebo nerad. ale potkat dnes vir je méně pravděpodobné než zatmění slunce - a nebýt případů úplného zatmění uživatele, neměly by antiviry co na práci.

dnes je 90% nákazy adware a spyware, stažený lamerskými uživateli při surfování - se kterým si antiviry většinou neporadí.

při této ubohé bilanci jsou úplně nesmyslné molochy, kvůli kterým vznikl tento thread - antivirové balíky pletoucí se do práce diskovému diskovému systému, dns cache, filtující síťový provoz a blokující vykreslování webové stránky.
tento paskvil z kategorie internet/smart security si dobrovolně do pc instaluje jen úplné @#$% nebo firemní manažer.

kdo věří na antiviry, neustále instaluje co nemá nebo odkud nemá, to mu se čistý antivir šikne, klidně free.
live verze taky oblibuju, právě pro léčení nakažených spolubčanů (oblíbená dětská hra na doktora).

ale dnes jsou nejužitečnější antispywarové čističe, zaměřující se nejvíc na doplňky prohlížečů a "autoruns".
i ty se dokážou utnout a třeba fouknou do karantény co nemají. zjistí to nejspíš jen uživatel s obsesí co druhý den něco "odvirovávat".