Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk C nedostatok miesta

Ahoj, skúšal som to viriešiť pomocou jednej rady čo som tu našiel, chcel som zväčšiť C avšak keď som zmenšil D to nešlo pridať k C, nakoniec som sa dočítal že čierne políčko musí byť vedla C,... našiel som dalšiu radu a to že to ide vytvoriť z čierneho nový disk (F) na ktorý prekopírujem všetko z D a potom D zrušiť a prideliť k C. Problém je že keď chcem z čierneho pola vytvoriť disk F tak to chce niečo konvertovať keď dám OK vypíše chybu na obrázku.

4tM8P
V7Q96

máš sem dát screen správy disků, bez překrytí dalšími okny.
disk je klasický typu mbr, to znamená že může obsahovat max. 4 primární oddíly - u tebe tmavě modré. proto už další oddíl v černé oblasti nevytvoříš.

následující operace s windowsí správou disků neuděláš, je příliš retardovaná. buď doinstaluješ slušný partition manager do windows, nebo si stáhneš jeho bootovací verzi:
http://pc.poradna.net/f/view/1389188-minitool-part ition-manager-9

- obsah d: přesunout na externí disk, potom oddíl d: zrušit
- c: roztáhnout třeba na 100gb
- z celého zbylého černého místa ~300gb udělat nové d:, vrátit na něj původní soubory

taky jde jiný postup: zbavit se 100mbit bootloaderu jeho překopírováním do c:, ale s tím by zmizela možnost továrního recovery.

další možnost je přesun celého d: o nějakých 50gb dále, umí to třeba boot verze zmíněného partition wizardu. ale trvá to dlouho a je to celkem riskantní postup.

ať už zvolíš jakékoli řešení, nikdy se ti nesmí objevit hláška o dynamických discích, to je zrůdnost ms.

vIriešiť to samozřejmě jde.
- Pokud chceš použít partitioner z Windows, musíš smazat disk D (předtím jej zálohovat), pak rozšířit C a následně znova vytvořit D
- Můžeš použít nějaký "lepší" partition manager, např. https://www.partitionwizard.com/free-partition-man ager.html, ale i tak bys měl provést zálohu D.

Tvůj problém je, že jsi dělič a vůbec netušíš že pro MBR existuje limit na počet primárních oddílů (4). Ona je vůbec úchylka dnes disky dělit. Končívá to touhle onanií, jakou řešíš ty.

Zmaz somariny z disku C, pravy klik na disk - vlastnosti - vycistit - tam si das ze aj systemove subory a potom na druhej karte je tlacitko "vymazat body obnoveni".
Ked to bude malo tak si skontroluj C:\users\tvojemeno\appdata\local\temp\ ze kolko zabera, tam sa da zmazat vsetko, a pripadne este c:\windows\softwaredistributon\download to sa da od W8.1 vyssie vycistit vo vycisteni disku (zaskrtnut ze vycistit subory windowsupdate, ignorovat udavanu velkost lebo dementi v mrkvosofte zas nevedia ani vypocitat velkost). Tam mozu byt aj gigabajty.
Pripadne ak mas nejake svoje ulozista hovadin niekde na ploche alebo v dokumenty tak aj tie presunut inde.
Je to jednoduchsie jak sachovat s oddielmi.

díky po vyčistený som mal volné iba 2 GB, potom som zmazal tie súbory v priečinku temp to mi uvolnilo dalších 500MB potom som zmazal tie súbory v priečinku download a tam bolo 1.5GB... teraz mám volné celkovo na C 4GB

Systémový disk máš akurát dostatočne veľký, nešaškuj lebo prídeš o dáta ak "split-merge" s diskom nerozumieš.

Použi nejaký nástroj tretích strán; napr, EaseUS Partition Master apod.

Ak inštaluješ balíky SW, potom pri inštalácii zvoľ nasmerovanie do programovej zložky na voľný logický oddiel pevného disku.

Vyčisti OS týmto skriptom, je postavený výhradne na príkazoch MS, nezasahuje do Registrov, určený je aj pre W7/8/10

Spusti dávku myšou, ako Správca(!), doba cca 10 min. Budeš v cmd okne informovaný o čistení nepotrebných dát. Nasleduje reštart. Maže tempy, zbytočné zálohy záplat, ale aj body obnovy v zložke; System Volume Information.

Ale prd. Tak si vytvor rozsireny oddiel ked uz tam su 4primarne (to je max. primarnych). Ale nie su tam este 4 sa mi zda nevidim teraz ten obrazok.
Alebo si vycisti C a nic nepresuvaj, pisal som to vyssie ze jak. 50GB je na windows uplne dostatocne s velkou rezervou, nemusis robit nic s oddielmi.

Inac kolko mas ram? Ak mas napr. 16GB RAM apod tak potom mas na C: urcite dve velmi velke subory, za prve hiberfil.sys ktory je velky jak RAM (t.j. kludne aj niekolko GB), a za druhe swap (pagefile.sys) ktory v defaultnom nastaveni (dementny MS) ma kludne aj 1,5x RAM (t.j. kludne aj 20GB a zbytocne). Daj si zobrazit systemove subory a pozri sa jake su velke.
Hiberfil sa da zrusit tak ze vypnes hibernaciu (powercfg -hibernate off)
Pagefile sa da obmedzit v ovl.panely-system, v sekcii vykon - vyrovnavacia pamat, nastav min aj max napr. na 2GB apod a uloz.