Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neotvara office subory priamo z postoveho klienta

Nedavno sa mi stalo, resp. pred nedavnom som zistil, ze mi (zrazu) nejde otvorit .xls. resp. .doc subor z postoveho klienta (WLM). Excel vypise nieco v tom zmysle, ze Vyskytli se potize pri posilani prikazu programu. Opravit - nic sa nezmeni. Word napise ze v programe word sa vyskytla chyba . . . . Naiel som o tom niekolko for, ziadne riesenie . . . a ked, tak sa tykalo starych win, vo win10 ani neviem kde najdem podrobne priradenie typu suboru s moznostou upravy ako bolo v xp, otvorit, tlacit, pouzivat dde, dde prikaz a pod . . . pekne editovatelne . . . su niekde nejake nove poznatky? pomocou reg query hkcr\excel.sheet.8\shell\open /s porovnany vysledok s inym strojom s rovnakym Win a office . . . identicke. Z plochy alebo adresara ziaden problem. Len z email klienta.

za tou chybovou hlaskou naskoci este jedno okno, Opravit, pomocnik a zavret. Myslel som toto opravit.
Co som uz absolvoval:
- priamo od MS nejake pokyny od odskrtnutia ignorovania pristupu DDE (nastavenie excel) az po zakazanie hw vykreslovania :-) je to asi 6 moznosti . . .
(https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3001579/e xcel-how-to-troubleshoot-an-error-occurred-when-se nding-commands-to-the-program-error-messages)
- oprava Office
- odinstalacia ofiice a nova instalacia
- odinstalacia a spustenie hotfix nastroja na kompletnu odinstalaciu officu a nova instalacia
- zasahy do registrov, zmena open ....excel.exe /dde na excel.exe ""%1" a pod . . .
- prebehol som registry s ccleaner
- odinstalovana avira , co keby nahodou

z plochy subor otvori
ak mam otvoreny excel, otvori aj prilohu z email klienta, ak nemam otvoreny excel, pokus o otvorenie z email klienta pada na chybu
zistuje ze je to zalezitost aj wordu

Možná, že hledáš chybu na nesprávném místě. Podívej se v PC do Ovládacích panelů - Přiřazení programů (nemám Windows 10 - ani XP, tak si zjisti, kde je to přesně), jestli máš přiřazený správně program. Totéž si zkontroluj i v tom poštovním klientovi. Neznám Windows Mail, např. v Thunderbirdu je to v Nástroje - Možnosti - Přílohy.

Dodám, že tuhle chybu může dělat i blbě nastavený antivirák (tvrdá kontrola spouštěných příloh). Zkus ho vypnout/odinstalovat/správně nastavit.

Skúste odsledovať, kam ukladá poštový klient súbor a či tam nie je problém napr. s oprávnením.
Napr. ak otváram súbor *.docx ako prílohu v Outlooku 2016, tak Outlook ho najskôr uloží niekam sem:

C:\Users\pouzivatel\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Outlook\XC6XXJ2D\dokument.docx

Len mi tak napadlo, či by problém nemohol byť v ceste tohoto "dočasného" úložiska kam sa klient snaží súbor z prílohy najprv uložiť.

Edit: Iné súbory otvoriť idú?

Treba zkúsiť ... když otvírám přímo z majleru, je to v režii toho majleru (nic se na disk explicitně neukládá, jen tak mimochodem). Když otvírám z disku, je to v režii file systému, a to obskočí snad každý antivirák.

avira ma riadok, kde ukazuje co aktualne skenuje . . . pekne tam bol aj ten otvarany xls aj excel aj nejake ine este subory . . . . otazne je pravda, s akou ucinnostou to skenuje, ale to uz je jedno ci otvara z mailu alebo z disku, to uz zavisi od aplikacie a jej db podla mna . . .

Akoze z velmi povzdali je to mozne, ... aj ked tomu neverim, vsetko je oficialne, ziadne hry a nemravne stranky :-) . . . ale clovek nikdy nevie . . . a nic som neinstaloval .... myslim v dobu, kedy by to mohlo mat za nasledok taketo znefunkcnenie