Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update IP kamery

Našiel by sa tu niekto kto by vedel upraviť IP kameru z číny ktorá má funkciu posielať foto cez ftp na server ale video nefunguje. Čiže príkaz pri detekcii pohybu zada aj vyhodnoti a odosle aktualny obraz ale video zaznam odoslat nevie. Potrebuje teda asi este prikaz na ukoncenie nahravania pri detekcii pohybu. Je tu niekto kto by mi s tým vedel pomôcť? Jedná sa o túto kameru: H.264 2MP Security IP Camera Outdoor CCTV Full HD 1080P 2.0 Megapixel Bullet Camera IP 1080P Lens IR Cut Filter ONVIF 24 LED
qERRj63A
(from AliExpress Android)
V popise je v tych faq otazkach ze by to malo fungovať. Ale nejde mi to mozno mam len v tom CMS programe niečo zle nastavene. Predajca mi pomôcť nevie. Skusal som snad všetko, nastavenie vstupu alarmu vystupu..... naozaj si neviem rady. Ak by mi niekto s tym vedel pomôcť bol by som naozaj vďačný.
Prípadne ak treba naozaj spravit nejaký update teda úpravu samotnej kamery som ochotný za to aj zaplatit..
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Chceš kvalitní kameru, která funguje jak potřebuješ? Kup si Mobotix, u toho ti zaručuju, že bude fungovat a podpora neskončí na tom, že "neumíme". Ale taky nestojí 600Kč.

Jinak asi ti nedošlo, že ke změně funkcionality potřebuješ zdrojáky kódu kamery. A protože to je laciný čínský šunt vyrobený z odpadních součástek co neprošly do kvalitnějších značek, zapomeň, že by někdo vyvíjel SW - je v tom ukradený SW od nějakého většího výrobce (typicky HIK, Dahua apod.) Mimo jiné, ONVIF kamery jsou primárně určeny pro NVR, ne pro standalone použití.

Ale to je doslova plýtvání radami, proč taky radit, když sis koupil takový plastikový shit?

No, to vezmeš mobil vybavený slušným foťákem a systémem Android, dáš do něj dostatečně velkou SD kartu (pro "server") a vybereš si v Google Play nějakou appku, například IP Webcam, která ti zajistí mimo mnoha jiných možností i nastavení cyklického nebo pohybového nahrávání na SD kartu a přístup ke správě aplikace, prohlížení foto a videí přes webové rozhraní "z venku". Dále si můžeš do telefonu nainstalovat i FTP server.
Pokud to budeš chtít jako venkovní kameru, dáš to do vodotěsného obalu.
Když to doplníš datovou SIM kartou a solární nabíječkou, budeš mít to, co mám já na chatě.:-)
Tohle prostě běžně nekoupíš za pár kaček.

Mobil vybavený slušným foťákem s OS Android je podľa mňa tak cca okolo 150€ - pri HW, ktorý by utiahol popritom appky, ktoré by to spojazdnili. Takúto kameru mám za 30€. Teda omnoho kvalitnejšiu kameru aj s IR prísvitom.
Ale zaujímavé riešenie, takto na chatu je to zrejme dobré..

Áno, stále beží PC - ale keby som mal NVR zariadenie - nemuselo by bežať stále? Muselo. Prakticky som na tom istom. Preto by som to chcel riešiť serverom NAS od WD z alzy 3TB za cca 160€.. Ibaže cez FTP mi kamera posiela len fotky nie videá.
To, že by som na ich prehliadanie musel zapnúť PC mi prirodzene absolútne neprekáža.

Tak ako docielim nahrávanie na FTP z takejto kamery? Zrejme prostredníctvom nejakého klienta. Aký klient mám použiť, aby mal minimálne požiadavky na HW? Nešlo by napr. nejako upraviť ten program pri kamere - samotné CMS od výrobcu? Aby proste neriešil nič iné len nahrávanie záznamu pri detekcii pohybu - tak ako to robí, len bez všetkého ostatného? Pretože už len to že okrem tejto funkcie bežia na CMS kamery - teda live prenos - dosť to žerie CPU. Chcem aspoň minimalizovať takéto "zbytočnosti", keďže mi ide len o záznam pri detekcii pohybu..

cinan sa na teba vykasle, pretoze takto to v tejto brandzi skratka chodi.
takto, ako si to ty predstavujes, by to bolo mozne v pripade zabehnutej znamej spolocnosti vyrabajucej tieto kamery+obsluzny soft....sice aj vtedy by to bolo otazne, no rozhodne mas viacej istoty ze sa ti aspon nejako ozvu, ci to spravia ci nie. ako v tomto pripade kedy "vyrobca" je doslovne cinan z bambusoveho domceka v Shenzene....

Stále nechápeš. Nevadí. Tak znovu: ta kamera je ONVIF standard, tj. není to standalone zařízení, ale očekává se NVR, které řeší problém nahrávání jen při detekci pohybu.

Pokud chceš rozšířenou funkcionalitu, budeš si muset pořídit NVR, nebo jej nainstalovat jako aplikaci (např. Zoneminder)

Tak znovu. Mám program CMS - čo mi nahrádza NVR, či Zoneminder. Takže v tomto CMS (hore sú screeny) mám nastavené, že mi pri pohybe uloží záznam videa. Lenže chcem po tej kamere, aby mi ukladala video bez toho, aby bežal tento program, prípadne, aby sa nejak zredukovali jeho HW požiadavky. Pretože mi na miniPC žerie celé CPU. Nie je to šťastné riešenie, mať nonstop zapnutý PC, ale nie je jedno či mi pobeží NVR alebo miniPC ? - práve pre toto chcem kúpiť len NAS server od WD, aby mi cez FTP ukladalo naň záznamy - videá. Fungujú len fotky. Fotky pri detekcii uloží, ale video nie.

Akej chyby som sa dopustil? Ze som si nekupil znackovu kameru za niekolko stoviek €? Ano vinny. Moja chyba.
Kamera ma určite svoj sw keďže fotky na ftp posiela aj bez pc programu CMS automaticky. Mne ide o to aby som pri lamere nemusel mat zariadenie (okrem NAS) ktore bude musiet nonstop bezat. A je mi jedno ci si pod zariadenim v tomto prípade predstavíme nvr alebo PC alebo co ja viem co..

Značková kamera s výše uvedenými parametry stojí do 80-100€ - s tím rozdílem, že kamera ke v kvalitním kovovém pouzdře. Sám jsem nedávno koupil set 4x kamer (vše 3Mpix a vyšší, den/noc) a NVR s PoE za necelých 10 tisíc s daní (je to OEM Hik). To jen tak na okraj - tys šetřil a máš polofunkční krám, se kterým se můžeš nechat jen vyfotit, já mám funkční řešení o němž sice pochybuju co se trvanlivosti týká (je to "jen" HIK), ale dělá přesně to co má.

Takže každý si necháme to své - ty si necháš svou kamerku za 30€ a budeš řešit kvadraturu kruhu v podobě "rozchození a úpravy kódu", já si nechám to "předražené" řešení, které mám v plánu přes příští víkend fyzicky nainstalovat a začít používat (nakonfigurováno už mám).

v tom nastaveni nahravania som skusil dať z ručne na časovani ale aj tak to nejde. a v tom FTP nastavovani bolo defaulte tolko "M" .. zrejme to je len na fotky spravené naozaj a týmto sa nastavuje ich "veľkosť" - kvalita.
domnievam sa že by sa možno malo niekde nastaviť ešte alarm vstup a výstup - alebo to s tým súvis nemá?

prípadne mi napadlo, že v tom popis on píše o nejakom servery U a Filezila servery. môj server je na windowse vytvorený nie cez filezilu ani cez serverU .. mohlo by to byť aj tým. už sťahujem FZ len neviem už presne ako to spojazdniť.

Kontrolná otázka:

Prečo máš nastavené Record Mode na ručne ??? To akože "ručne" chceš spúšťať nahrávanie???
Snáď by si mal zaškrtnúť to "časovaní", hádam...

a už to vzdávam...odpovedáš len keď sa Ti zachce, alebo máš chuť..., ja tu sedieť a čakať na Tvoje odpovede nemienim...

Video umí nahrávat na FTP většinou kamery s paměťovou kartou jako bufferem.

Já nevím, co s tím provádíš, ale popíšu ti, jak bych to udělal já s kamerou bez karty.

1) vytvořím v PC složku například D:\ipcam v ní složky D:\ipcam\foto a D:\ipcam\video.
2) v kameře (aplikaci) nastavím složku pro ukládání fotek na D\ipcam\foto a videa na D\ipcam\video
3) nainstaluji FTP server a jako složku vyberu D:\ipcam, nastavím přístupová práva, nakonfiguruji router (port forwarding) popřípadě přístup ke kameře přes HTTP a musí to makat.
Jinak řečeno, kamera nepošle video přímo na FTP (například ftp*://neco.neco.) ale musí ho nejdřív někam uložit (D:\ipcam) a tam pak FTP nasměruješ.
FTP server potřebuješ jen v případě, že chceš k IP kameře, respektive ke složkám ve tvém PC, kde jsou uloženy záznamy z kamery přistupovat "zvenku", mimo LAN.
Odesílání na FTP potřebuješ jen v případě, že chceš záznamy z IP kamery odesílat někam "ven" mimo LAN.
Pro LAN nakonfiguruješ sdílení složky D:\ipcam nebo se do ní dostaneš přes aplikaci dodanou ke kameře.
Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.

Pochop, že to je IP kamera. Ta s PC nemá nic společného. Tudíž hrátky s ukládáním na lokální disk PC jsou zcela mimo, natož pokusy se tam dostat přes SMB protokol - to umí specifické kamery jako ten Mobotix, ONVIF je naopak "socka", která umí jen to nejnutnější a předpokládá se použití logiky NVR (a je fuk, zda je to NVR v podobě SW pro PC nebo HW krabice).

To vím, ale NVR je také "PC". Já jsem tedy tuto konkrétní IP kameru nestudoval, ale předpokládám, že se to bude chovat jako běžné IP kamery nezapojené do NVR, tedy s možností ukládat záznam na HDD v PC. Nevím, proč by se nemohl dostat do PC a k záznamům přes SMB.
Tak nějak netuším, co bych neměl chápat. Proč by to nemělo jít? Proč je to zcela mimo?
Jsem zvědav co mi na to odpovíš, protože já jsem to přesně takhle měl.
Jo, jsou IP kamery s vlastním úložištěm a serverem které nepotřebují PC. Ani kamera bez vlastního úložiště nepotřebuje PC - NAS, ale pak nemá kam ukládat záznam.

Veľmi pekne Vám ďakujem. Ospravedlňujem sa, že odpisujem až teraz, ale bol som cez týždeň mimo. Myslím, že som pochopil a skúšam Váš postup aplikovať do praxe. Predpokladám, že robím chybu niekde pri vytváraní tej zložky, resp. nastavení jej "zdieľania" či skôr konfigurácie routru.
Alebo inak.
prvé 2 body som zvládol, ďalej píšete o inštalácii FTP servera - kde zároveň dodávate, že nie je v mojom prípade potrebný.
Čiže asi by som mal prejsť k ďalšiemu bodu - nakonfigurovať router. Viete mi s tým prosím pomôcť? Čo presne mám pod tým rozumieť? - Čo by malo v kolónkach toho port forwarding byť? presne takto to mám v mojom wifi routery: 034b4565c1.jpg 034b69892a.jpg - nastavil som to správne? v kolónke common service port som skúsil vybrať aj FTP aj HTTP ale ani pri jednom mi to nejde.

Veľmi pekne moc krát ďakujem za pomoc.

0391613c97.jpg - takto pôvodne vyzeralo nastavenie tej kamery - Na pripojenie cez web bolo treba stiahnuť ten program "netsurveilance" a ten si vytvoril zložku v program files ale zložky kde sa má video ukladať nevytvoril. Skúsil som ich vytvoriť manuálne ja podľa názvu v priloženom img. ale tiež to nefunguje.

Keď to aj potvrdím, a uložím, po o5ovnom otvorení potvrdenie ukladania ako avi zmizne. Zrejme je to nejako preddefinované v SW tej kamery a neviem ako to zmeniť. Asi to budem musieť vyriešiť len nejakým updatom od číňana, čo je zrejme nie celkom reálne.

Zásadní otázka zní, zda máš "veřejnou - pevnou" IP adresu? Pokud ne, tak se ke kameře "z venku", tedy mimo vlastní domácí síť nedostaneš, pokud ona sama nepodporuje nějaký VPN - Cloud. IP kameře musíš nejdřív rezervovat IP adresu v tom TP-Linku a pokud by nestačil běžný Port Forwanding, je nutné povolit na IP adresu kamery DMZ (demilitarizovanou zónu)

Samozrejme stačí odpísať aj večer - prípadne zajtra.
Napadlo mi ešte či netreba "povoliť niektorú z funkcii sieťových v nastaveniach kamery" - napr. to NTP. Neviem načo to slúži, ale po rozkliknutí to pýta server IP, port a periódu kde je predvolených tiež 60 - ako v lokálnom nastavení pri nahrávaní video záznamu.

Zistil som, že keď som na kamere povolil UPNP funkciu, tak mi v routery v UPNP zobrazilo toto: 056e494faa.jpg .. Som len laik, ale sedliacky rozum mi vraví, že v nastaveniach kamery treba povoliť funkciu, ktorá musí byť nejako kompatibilná s routerom a teda so sieťou. Keď to je takto prepojené, malo by to fungovať, ale asi musím ešte so sieťou spojiť aj PC - (HDD), aby mohla sieť sprostredkovať ukladanie záznamu z kamery na HDD. Pri tomto spojení bude asi problém, možno bude treba vypnúť firewall? Alebo dať priečinok kam sa bude záznam ukladať nejako zdieľať v sieti?

Tak ještě jednou - tato videa kamera ukládat nebude.
Podobnou kameru mám taky a v podstatě ji používám hlavně jako venkovní IR přísvit. Na záznam pohybu mám o level lepší a pár korun dražší kameru Hikvision. Ta umí videa ukládat na SD kartu a také do NASu. Já ji mám propojenou s routerem a externím HDD přes sambu. Doporučuju s tímto neztrácet čas a koupit si nějaký ten Hik..

Prešiel som celé vlákno, ale asi mi niečo ušlo...
Ty máš kameru, ktorá má nejaké funkcie, tak prečo ukazuješ screeny z nejakého obslužného programu CMS? To tá kamera nemá svoje vlastné menu/nastavenia?
Alebo všetky nastavenia v kamere sú totožné ako sú v CMS ???

Pokiaľ sa pripojíš na kameru do jej menu, kde nastavuješ všetky parametre - tam sa ohľadne detekcie pohybu a eventu - čo sa má urobiť nič nenastavuje?

Ja teda neviem...

Ja neviem, možno ten CMS nastavuje všetko tak isto ako v kamere...

Pre mňa je zaujímavé toto:

FAQ :

Q:What’s the default ip address of the camera ?

F: Wired Mode 192.168.1.10 Username : admin Password : null ( empty ) !

Q: Does the camera supports Motion Detect,FTP,Email alarm, RTSP and so on ?

F: Yes ! All the IP Cameras we are selling supports these functions .

1) Please Setup the motion detection in the CMS software .

2) We suggest the Sever-U and FileZilla FTP Server to upload the video or image.

3) For the Email alarm,please use Email server which supports SMTP ( Hotmail ,Yahoo not support SMTP ,it not supports Gmail temperately since the server problem ) .

Áno to riesim s predajcom uz viac ako týždeň. Zatiaľ bezvysledne asi len s tym ze bude kontaktovat vyrobcu a programstora ze co s tym a da mi vediet. Takze cakam ale zatial hľadám riesenie a pomoc ci alternativu iniciativne sam. Ospravedlňujem sa ze do tematiky moc nerozumiem. Som amatér laik a hladam pomoc ci skôr len informácie.

Do nastavenia kamery sa predsa dostaneš cez http....
už sa opakujem:
FAQ :

Q:What’s the default ip address of the camera ?

F: Wired Mode 192.168.1.10 Username : admin Password : null ( empty ) !

čiže do prehliadača naťukáš ip adresu kamery, vyplníš meno heslo a si tam... bohužiaľ Tvoje vedomosti sú tak chabé, že Ti to aj tak k ničomu nebude...