Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O kolik se zmenší soubor filmů komprimací RAR a může to zhoršit kvalitu nebo je poškodit?

Ještě nikdy jsem nepoužíval RAR ke zmenšení souborů. Ale domnívám se, že od toho to je. Chtěl bych se zeptat, pokud mám soubor filmů, které jsou v nizké kvalitě(určeno pouze pro menší tablet), může je zmenšit přes RAR? A pokud ano, o kolik % se to zmenší? A neutrpí kvalita ještě víc, když se jedná o filmy?

Díky za radu, kdo s tím máte zkušenost už.

RAR filmy nezmenšuje,ale zabalí do rar souboru.Slouží jen k archivaci nebo přenášení souborů.V případě filmů nebo fotek je zmenšení téměř nulové.Navíc to před použitím musíš zase rozbalit zpět.Ke zmenšování velikosti filmů slouží třeba DVD Shrink,pochopitelně na úkor kvality.Procento zmenšení si můžeš nastavit.

Velikost filmu se komprimací RARem nijak nezmenší, protože jejich formát je sám o sobě komprimovaný, takže nenechává nějak velký prostor pro další komprimaci.
Vzhledem k tomu,že RAR (i ZIP, 7Zip a další) je bezztrátová komprimace, tak po rozbalení se získá přesně ten stejný soubor, jako se balil - a kvalita filmu tudíž neutrpí.

1) film ve "formátu" rar nepřehraješ - i kdyby ke zmenšení došlo, je ti k ničemu.

2) komprimace má smysl jen u souborů, které komprimovat jdou = mají "bílá místa" nebo pravidelná opakující se data. to ale není případ filmů nebo např. fotek, které jsou samy založené na podobné kompresi kvůli rozumné velikosti/datovému toku, pokus o další kompresi nemá prakticky žádný přínos.
u filmů se používá jen kvůli zabalení více částí nebo titulků dohromady do jediného souboru - ne kvůli zmenšení.

viz předkolega: pomůže překódování pro snížení kvality. ale když už soubor je v nízké telefonní kvalitě, jeho další ničení typu rozmazávání/odstraňování detailů nemá smysl.

RAR radím nepoužívat, pokud si jej nechceš zakoupit. Místo toho doporučuji používat kvalitní 7-zip, který je navíc zdarma.
Dále: již komprimované soubory nemá smysl komprimovat, z toho logicky plyne, že komprimovat video nemá smysl, pokud to čistě náhodou není video bez komprese (což není 99,99999% všech videosouborů). Kvalita při bezztrátové kompresi samozřejmě neutrpí - na to stačí prostá logická úvaha.

Velkost videi sa da ovplyvnit rekompresiou napr. v avidemux apod, mpeg4 sa da nastavit jak chces, vyssia kvalita zabera viac, nizsia kvalita zabera menej, teoreticky sa da ist s kvalitou dole az do kvality ze bude len jeden pixel na snimok a to zabera najmenej :-D A budes mat jednofarebnu obrazovku.