
Jak zkopírovat svůj obsah dvd do pc? Jaký program nejlépe?
Zkopíroval jsem si své dvd do pc. Mám na něm několik krátkých spotů. Ale nedaří se mi s tím pracovat.
Ke zkopírování jsem použil True Burner. Sice se mi obsah celý zkopíroval (jde přehrát normálně), ale nejde mi tato kopie vložit do Avidemux. Potřebuji si to ostříhat a nechat si pouze krátkou část 5 minut. Proto jsem použil Format Factory, zmenšil si soubor a změnil na MP4. Už mi vložit do FF jde a sestříhat také, ale zase je tam bohužel nonstop vidět nějaký popisek z dvd recorderu. RNgX
Takže teď nevím, co s tím? A nebo jestli nemám pužít nějaký jiný program na tu kopii (ale v češtině)
Jestli to někomu k němčemu pomůže, tak ta kopie dvd, co jsem udělal do pc, má koncovku .ISO, co mi jde sice přehrát, ale nejde mi vložit do Formát Factory ke střihu.
Třeba stačilo místo tvorby .iso ty soubory do počítače prostě zkopírovat. Nepíšeš, jakou mají příponu.
No to já právě neumím jak. Mám W 8.1 a ukazuji mi to DVD RW (D) LG_VDR UDF
V Průzkumníkovi snad vidíš, jak se ty soubory jmenují a jakou mají příponu. Jestli ji nevidíš, zapni si jejich zobrazování. Stačí je potom zkopírovat z DVD na disk v počítači. Je to celé nějaké zmatené.
utAB
TS atd. To je právě to, že já si to nahrával někdy před 10 lety z dvd rekorderu z HDD vypaloval více těch spotů na 1 DVD. A není to 1 soubor, abych si to jednoduše zkopíroval. Tohle je navíc jen složka video, pak je tam složka ještě audio podobná.
PKKp
ta druhá složka je teda RM a ne audio
Tebe proste chýbajú úplné základy...
čti si
No tak jsem si to sice přečetl, ale stejně nevím, co s tím. Já to jako celek mám zkopírované z dvd v pc s tou koncovkou ISO a můžu se na to koukat, ale potřebuji to dostat do koukatelného formátu, abych si to ve FF mohl ustřihnout. A to mi zatím nijak nejde. Jak to dám do MP4 nebo AVI, vždycky tam zůstanou ty údaje z dvd rekorderu na obraze. Tak mi napiš jednou větou, co s tím, když to víš? Aby to pochopil i ,,hloupý bez základů"
Video se zvukem na dvd je v soborech *.vob (komprese mpeg2, maji o dost vetsi velikost nez ty ostatni). Zkopiruj tedy žádané vob soubory do nejakeho adresare a odtud je(po jednom)pretahni treba do avidemuxu a edituj.
Výborně, děkuji moc za info.