Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na STB ZIRCON FIRE

Dobrý den,
koupil jsem STB ZIRCON FIRE. Před nahráváním jsem naformátoval externí disk na Fat 32. Nahrál jsem na zkoušku cca 2-hodinový TV pořad. Nyní jsem před problémem jak nahrávku přehrát přes STB+TV. Zkusil jsem uspěšně nahrávku externího disku přehrát přes PC, což mě potvrdilo že nahrávka je v pořádku. Může mi někdo upřesnit jednotlivé kroky přehrávání z externího disku přes STB a TV. Přiložená Uživatelská příručka je pro mne až příliš stručná, v mnoha bodech nejasná z důvodu zkratek, nepřesného překladu či názosloví. Některé položky se zobrazují šedivě nebo vůbec.

PS. Bude možné u STB současné nahrávání a přehrávání?
https://www.euronics.cz/navod/dvb-t-prijimac-zirco n-fire-s-dvb-t2-s-hevc-h-265-cerny-amkzirconfire/p 428406/

Nerozumím proč se ptáte zda má TV USB, má k zobrazení fotografijí. STB s TV mám propojeno scart kabelem. STB jsem si koupil z důvodu možnosti nahrávat TV pořady přes STB, s možností připojení externího disku k výstupu USB ze STB. TV mám Sony KDL-32W4000. V obchodě mi bylo doporučeno toto zařízení včetně externího disku jako náhrada HDD rekordéru který se již nevyrábí, zároveň STB využiji u TV po zavedení nové normy digitálního vysílání. Poněvadž v manuálu jsem nenažel konkrétní kroky (viz výše) jak aktivovat uspěšné přehrávání přes TV očekávám případnou radu.

Tohle vám nestačí?

8.6 Media Center
Pro přístup k menu stiskněte tlačítko MENU a vyberte [Media Center].
8.6.1 Multimediální
Pro vstup do tohoto menu stiskněte tlačítko vlevo / vpravo pro přepnutí typu média.
Zahrnuje film, hudbu, fotografie, manažer záznamu, Disk Manager, EBook.
1 Film / Hudba / Foto / Record manager / EBook
Vybrat požadovaný typ media pomocí tlačítka šipky dolů / klávesy OK. Vyberte
jeden a stiskněte tlačítko OK. Zobrazí se seznam všech videí v aktuálním souboru
adresáře. Vyberte jeden soubor a stiskněte tlačítko OK pro přehrávání nebo zobrazení
souboru.

Tuto možnost jsem zkoušel, ale stisk OK v poslední větě nefungoval, měl jsem nastaveno mediumFilm(proto mi to nepřehrávalo). Děkuji za typ, poněvadž jste mne ujistil, že jsem postupoval až potud správně, zkusil jsem nyní měnit media, náhodou jsem nastavil správný typ media správce záznamu a ono to začalo přehrávat. Ještě jednou díky za radu a Váš čas.

viz návod:

-------------------------------------------------- ----------------------------------------
8.6 Media Center

Pro přístup k menu stiskněte tlačítko MENU a vyberte [Media Center].

8.6.1 Multimediální
Pro vstup do tohoto menu stiskněte tlačítko vlevo / vpravo pro přepnutí typu média.
Zahrnuje film, hudbu, fotografie, manažer záznamu, Disk Manager, EBook.
1. Film / Hudba / Foto / Record manager / EBook

Vybrat požadovaný typ media pomocí tlačítka šipky dolů / klávesy OK. Vyberte
jeden a stiskněte tlačítko OK. Zobrazí se seznam všech videí v aktuálním souboru
adresáře. Vyberte jeden soubor a stiskněte tlačítko OK pro přehrávání nebo zobrazení
souboru.
-------------------------------------------------- --------------------------------------

Takže mělo by to být asi nějak takhle:

Do SET TOP BOXU máš připojený ten pevný disk s nahrávkami (zřejmě pomocí USB, nenapsal jsi přesně jaký disk máš)

Na ovladači SET TOP BOXU stisknout MENU, vybrat MEDIA CENTER, vybereš typ media (zřejmě tedy FILM) a stiskneš OK.
Vybereš požadovaný film a stiskneš OK.

Televizi musíš mít přitom přepnutou do režimu AV-SCART.

Rozhodně ale doporučuju propojit SET TOP BOX a TV pomocí kabelu HDMI.
(potom bys místo AV-SCART na televizi zvolil příslušný vstup HDMI)