Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google mail

Zdravím.
Již dlouhou dobu mám mail od googlu. Původně to byl mail na hry a registrace. Před nedávnem mi odcizili mail na seznamu (dokonce jsem se tady ptal co dělat) a používám ten mail jako svůj primární. Problém přichází, když píšu soukromý mail nebo dávám svůj mail. Mám tam totiž přezdívku a když se jedná o něco důležitějšího, tak se mi to nezdá moc korektní.
Jde nějak udělat, že bych měl 2 maily v 1 ? Druhý bych chtěl nejlíp jmeno.prijmeni@gmail.com, ale jde mi o to, aby to bylo v jednom účtě. Nějaké přesměrování se mi moc nelíbí. Napadá mě něco jako dual sim telefon.

Děkuji

Jedinou moznosti je asi pouzivani . nebo +, ale stale bude v adrese "originalni" mail. To co chces budes muset zrejme udelat pres googlacke "presmerovani". V settings/account by melo jit pridat dalsi adresy a znich by ti to pak chodilo na ten hlavni gmail s tim, ze pri psani zprav si pak muzes vybirat z ze ktere adresy to ma byt "odeslano".

jista ale mala sance

Mám tam totiž přezdívku a když se jedná o něco důležitějšího, tak se mi to nezdá moc korektní.

Tazatel jedl vtipnou kasi. Jakakoli adresa ktera prijde z freewebu je zhruba stejne korektni. Ja klidne posilam pracovni maily ze Seznamu, ale kdybych si chtel na neco hrat, tak si poridim vlastni domenu, jde to treba i za 150Kc rocne. ;-)

Ponechal bych 2 mailové schránky beze změny a k mailování používal mailového klienta, kde můžeš mít přehledně více účtů. Thunderbird je zdarma.
Mám pět účtů z různých důvodů a s jejich sledováním není žádný problém.
Pravda, nevím přesně, proč trváš na jednom účtě.

Mám 7 různých e-mailových účtů.
Stahuji je úplně bez problémů všechny přes gmail, takže po prvním přihlášení okamžitě vidím maily ze všech účtů.
Při odpovědích mám v nastavení - odpovídat automaticky odkud přišel mail. I při odpovídání a psaní nových mailů mohu vždy zvolit emailovou adresu jakou potřebuji.
Používám seznam, centrum, gmail, yahoo.
Používám webové rozhraní.

akorat ze i kdyz mam mail prezdivka@gmail.com a tam nastavenej import jmeno.prijmeni@gmail.com, tak se stejne asi v nekterych e-mailovych klientech ukazuje ten "hlavni" mail, na kterem to vsechno je - kdyz pisu z jmeno.prijmeni@gmail.com a pak dostanu odpoved, tak tam nekdy u kopie me puvodni zpravy vidam "From: prezdivka@gmail.com On Behalf Of Jmeno Prijmeni"

Takze to furt neni uplne 100%.

Vzdyt si zobrazte hlavicku emailu a nehadejte se tu o nesmyslech.

Samozrejme mas pravdu a je to tak v poradku.

Mas tam dve pole:

Sender: skutecny odesilatel neco(a)gmail.com
From: alias(a)nejakaadresa.cz

Pak uz jen zalezi, ktere z tech poli dany emailovy klient zobrazi, to jest sender (skutecny odesilatel) nebo from (od koho od jake adresy to prislo).

Castejsi je zobrazovani "from", ale treba to ma Outlook tak, ze zobrazuje "sender".