Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Androidí foun se nechce připojovat ke známým WiFi

Zdar kluci, jak nadpis napovídá, jedná se o problém s automatickým připojováním telefonu ke známým WiFinám.
Telefon Huawei Y6 Pro, starý jeden den.
Android 5.0.1
V nastavení WiFi na "furt" i režimu spánku, žádný režim úspory, vše na "výkon".
Věc se má tak, že když přejdu z dosahu jedné wifi a pak se k ní vrátím, telefon se v režimu spánku automaticky nepřipojí. Stejně tak když migruji od jedné známé wifi k druhé. Vždy je potřeba ho alespoň probudit, pak se připojí. U jiných telefonů, které jsem měl za posledních 10 let...tedy dva...se tohle nestávalo.
Je to nepředstavitelně otravné, nepochopitelné a blbé. Třeba na chatě a okolí střídám čtyři wifiny a opravdu nejsem zvyklý na to, abych pořád budil telefon.
Jde to nějak elegantně vyřešit?
Díky za každou rozumnou radu.
V PC se vyznám, founy nenávidím...3-[
Google mi funguje, ale nic rozumného jsem tam nenašel. Zkoušel jsem několik WiFi Managerů, ale stále prd platné.

Díky za odkaz, ale to můj problém nevyřešilo. Wifi se v blízkosti známé sítě neodpojovala ani předtím, problém byl v tom, že když se vzdálím z dosahu a znovu se přiblížím...nebo přecházím z jedné sítě do druhé, telefon se automaticky nepřipojí dokud neaktivuji displej...neprobudím ho...nezadám "gesto - heslo" ke vstupu do telefonu.
Tohle mi nepřipadá normální, telefon je pak "nepoužitelný" a člověk na to nemůže pořád myslet.

Já nevím, jestli mi rozumíš. :-) Tohle by měla být základní vlastnost telefonu, připojit se, odpojit, znovu se připojit bez nějaké manipulace s telefonem a bez app třetích stran.
Podobně, jako když si tě předávají BTS-ky. Na předchozích telefonech to fungovalo.
Příklad. Jdu po cestě kde jsou tři známé wifi. Po cestě se mi dřív telefon normálně připojoval podle toho, jaká byla v dosahu. Teď to nedělá. Od jedné se odpojí a k druhé se nepřipojí dokud ho nevyndám z kapsy a "neprobudím".

Nechci šetřit baterii, na baterii kašlu, má 4000 mA a záložní powerbanka 2500 mA, potřebuji WiFi!!!:-/ Kde jsem se připojil, tam mě to nepřipojí pokud odejdu a přijdu.
Tedy nechci dělat reklamu Huaweii, ale ta baterie je fakt úžasná. Za celý den (od 5:00 hod. doteď) aktivního používání a baterie má stále 73%:-)