Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyndat baterii

Zdravím, jsem počítačový laik, ale chci se zeptat, pokud několik týdnů či měsíců nebudu používat notebook, je lepší z něj vyndat baterii?

Ked sa da vybrat tak ju kludne vyber.
Ked to uplne vypnes tak je to zhruba jedno, ak sa ten kram nezapina sam (novsie Win to ale zapinaju s radostou, aby nasierali ludi a vybijali baterky do mrtva, MS alebo acer z toho ma asi radost).
Neni to vyslovene nutne.

Spíš než nějaké cviky s vyndáváním baterie (což je naprosto zbytečné a nic neměnící) je důležitější čas od času (cca 1 měsíc) notebook zapnout a nechat baterii nabít. Pokud zjistíš, že se za ten zmiňovaný měsíc baterie zase tak moc nevybije, tak můžeš interval prodloužit, ale rozhodně nesmíš připustit vybití baterie do dna (vybíjí se samovybíjením).

Nemusis nic heslovat. Ono sa to asi obcas zapne aj mne a vybije baterku ked caka na zadanie bios hesla, neviem kedy sa to zapne a preco, nesledujem to. Win8.1. Je to velmi zriedkavo (raz za par mesiacov). Je to acer, neriesim.
Riesenie je nabit to na 100% a ak sa da baterka vybrat tak kludne vybrat, je to lepsie jak potom ju zas nabijat z 0%, pricom pri 0% moze baterka aj zdochnut.
P.S. kto sa s tym chce hrat tak odsledovat si ze jake wake eventy su zapnute, co pre usera je takmer nemozne, ptz to proste technicky neni mozne zistit, ak nemas specialne zmeneny bios a jeho zdrojaky. Skusmo sa da pozerat spravcu zariadeni a vypinat vsetky povolit prebudenie, a aj ovl.panel energia. A vypnut si fast start (mam vypnuty) nech to ide do S5.

Nic nevyřízeno. Dostalo se ti té nejhloupější rady, kterou ke všemu bereš jako dobrou. Co to proboha máte všichni s tím vyndáváním baterky? Vypnutý notebook baterku nevybíjí, ale baterka se vybíjí sama, ať je v notebooku, nebo vyjmutá. Tento jev se nazývá samovybíjení a není proti tomu ochrany (snad, možná, lze samovybíjení snížit snížením teploty, ale to si nejsem jistý).
Jediným řešením je občasné nabíjení. O intervalech tohoto nabíjení se sice můžeme pohádat, ale to na věci nic nemění, zrovna tak, jako nic na věci nemění jakési vytahování baterie!

To ale neni samovybijanim ale tym ze sa to bud zaplo, alebo aj na doske moze nieco zrat zavisi od vyrobcu dosky.
(ked po 1mesiaci zapnem ntb a mam povedzme 95% a po 2mesiacoch zapnem ntb resp nezapnem lebo ma 0% tak to asi neni normalne a asi sa ten windowskram alebo intelkram zapol. Ale nebudem to zas riesit jak detektiv oriesok mam na haku su to vsetko uz len totalne sroty nema vyznam riesit, pouzit a ked skape zahodit. P.S. a ked sa da vybrat kludne vybrat na dlhe skladovanie (x mesiacov). Moja sa vybrat uz neda a vacsina dnesnych ntb asi tiez nie)