Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názor na PC

Nie som odborník na HW, poprosím preto o názor na:

https://www.hp-shop.sk/hp-pavilion-570-p050nc-1ju8 5ea#Technical_specification

Zdá sa mi to ako vhodná voľba výkon/cena na výkon, ktorý od toho potrebujem.
Moja predstava je lepší nadpriemerný multimediálno-herný pc, ktorý by okrem bežnej kancelárskej práce bez problémov zvládal prácu s HD videom a dokázal graficky zvládať aj lepšie hry (o najnovšie náročné hry mi nejde).
Čo ma mätie, je udávaný výkon 180 W, čo sa mi zdá prekvapujúco málo...

Díky

Díky, ale nVidia GeForce GTX 1050 by predsa mala byť dostačujúca už aj na slušnejšie hry ... či?
Hry nie sú pre mňa prioritou, ale zas, keď ma chytí depka a potreba relaxu, tak aby som nemal PC, na ktorom si nič slušného nezahrám...

Keď som kvôli prehľadu pozeral na požiadavky bežných hier na HW, tak GTX 1050 2GB by mohlo zvládať celkom slušné veci... hm?
Ten výkon zdroja sa Ti zdá v poriadku?

Je to tvoje vec, ale resime to tu furt, na jednu stranu sem chodi uzivatele, kteri chteji znackove sestavy typu HP, Acer, Lenovo a na druhou stranu tu titiz resi problemy pri upgradu komponent, systemu, ruzne zavady atd. Jestli je to nejaka forma sebemrskacstvi nevim, nikdy jsem nic podobneho nevedl.

Samozrejme vse bude fungovat, zdroj to utahne, po koupi budes nadsen, ale jak dlouho. Nekvalitni komponenty jsou v techto hnijicich sestavach prilis zatezovany, airflow je jak z dob eurocase skrini a casem poznas, jakous udelal blbost, pak budes dalsim v zastupu tech, co tu marne resi sve problemy.

Prepáč, že to vyzerá, že chcem oponovať, nie je tomu tak, len chcem rozumieť Tvojmu stanovisku:
V čom sú tieto komponenty nekvalitné a prečo sú značkové zostavy hnijúce?
S upgradom komponentov nepočítam, kým dôjde na rad, bude aj tak všetko opäť nekompaktibilné, alebo už aj tak príde na rad kompletná výmena. Nemením počítač po 5 rokoch...
W10 je zas problémom samým osebe, keď pri každom upgrade spôsobuje problémy na čom sa len dá. Na Linux však prechádzať nebudem.

Alebo mieriš na to, že všetko treba niekoľkonásobne naddimenzovať?

Uz jsem psal o priznacnem slabsim airflow, kdyz vlozis trochu vlastni invence a nebudes koukat po nejvetsich krapech, muzes mit o dost lepsi skrin.

U tehlech stroju je obvykle BIOS udelan tak, ze jde jen sporadicky prenastavit, celkove je slaby, chybi vychytavky jako regulace otacek ventilatoru.

Strkaji se do toho mene kvalitni komponenty, takze sance ze odejde treba disk je vetsi.

Je to drahe, stejne vykonnou sestavu udelas po vlastni ose levneji.

---

Mame HPecka u nas v kancelarich. Pristupuje se k tomu tak, ze kdyz neco v tech pocitacich odejde, coz se proste stava, tak se cely pocitac chytne a vyhodi a na jeho misto prijde novy. Platit cloveka, ktery by se v tom hrabal, by bylo drazsi, coz je proste klasickej a normalni firemni pristup a pokud uvazujes timto zpusobem, tak tech mych namitek proti rapidne ubude. Obvykle se totiz setkavam s tim, ze si uzivatele tohle koupi a bud chteji casem lepsi grafiku treba nebo pri poruse to chteji "opravovat" menit vadne komponenty a podobne, jenze to narazi.

Edit: Uplne jsem zapomnel na uzasny servis HP, jak prijde nejaka zavada, tak se nedoplatis. Jestli chces "firemni" znackove PC, tak jdi do Dellu, to je uplne jina liga. Porad ti ale ani Dell nedoporucuju pro bezne domaci pouziti, stale si myslim, ze slozit nebo nechat slozit neco v CZC, Alze a podobne je pri vhodne zvolenych komponentech lepsi, ale pro firemni naroky je Dell opravdu dobry.

Souhlas i nesouhlas, záleží na prioritách každého soudruha. Mám skládaný PC od Monimy (veteráni vědí), který stál konce roku 2002 asi 35.000 Kč bez monitoru, obsahoval to nejlepší za dané peníze a běží dodnes. Sice se již notné zadýchává a chybějí instrukce SSE2 jsou čím dál, tím větší problém, ale kromě rozšíření RAM a přidání LAN jsem v něm nic neměnil.

V roce 2007 jsem koupil nejnovější HP a6240 Q6600, který spolehlivě šlape doteď, ovšem po cca 6 letech na něm odešla grafika a po cca 8 letech i základní deska. Stejně výkonnou grafiku jsem dostal zdarma od kolegy, podobnou desku jsem koupil za cca 500 Kč a fungovala bez přeinstalace Windows. Finanční náklady minimální, časové již méně a nutnost mít záložní PC, např. NB. Ve větší firmě to může být trochu problematické, pro domácí použití nebo v rodinné firmě žádný problém.

Ve velkych firmach se berou pocitace navic, takze neni problem vymenit kus za kus okamzite nebo je support od HP a proste privezou novej pocitac do 24 hodin. V tech prave zadny problem neni.

Pri domacim pouziti nebo v male firmicce si tohle dovolit nemuzes a naopak muzes narazit na problem s kompatibilitou komponent, takze skladane PC ala Monima, dnes CZC, Alza a dalsi je vetsinou rozumnejsi volbou. Ono nez tyto znackova PC, tak radeji snad i skladane PC z velkoskladu typu HAL, LYNX a podobne.

Např. GTX 1050 je výkonem lehce nad kartou GTX 660 minimálními požadavky pro hraní Battlefield 1.
Na této kartě je fajn cena/výkon a nemá externí napájení potažmo pak není třeba mít silnější zdroj, lze si připlatit třeba za Titana, vždy je to o kompromisech výkon, cena, hry, prachy :-). Kupoval jsem taky tuto kartu pro office a příležitostné hraní graficky až tak nenáročných her.