Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak flashnout bios

Dobrý den, mám jeden bluescreen za druhým a tím posledním jsem byl vyzván k nahrání novější verze ovladače zakl.desky.
Mám zákl.desku Gigabyte GA7VT600-L.Poraďte jak flashnout bios, jak dlouho to trvá a kde sehnat novější verzi, čeho se vyvarovat atd. No prostě veškeré informace. Mám verzi Bisu Award Software International, Inc.F13,7.7.2004

No záleží dost na výrobci desky, ale dnes již většina desek má utilitu, která ti s flashováním pomůže, určitě to bude popsáno v manuálu k té konkrétní desce. A bios a manuál seženeš na stránkách výrobce, možná i jinde, ale stránky výrobce jsou jistota. No a když flashuješ, tak se modli aby nevypadl proud, jinak je to v pohode a zabere to cca 30 vteřin.
Stránky gigabytu: www.gigabyte.com.tw

Dneska jsem nainstaloval demo hru a objevil jse mi první bluescreen Stop: 0x000000EA nv4_disp, a podruhé to bylo cca. před půl hodinou a tam bylo jestli mám dostatek místa na disku( mám volných 69%), nebo ať nainstaluji novější verzi biosu, a neukládám do mezipaměti disku, nebo systému, to už si přesně nepamatuji a Technické info: STOP:0x0000007E(0x0000005,0xF70065A2,0xBA08DC24,0x BA08D920) ALCXSENS.SYS address F70065A2, base at F6FF3000, DateStamt 3f33a52a. A zmizelo mi z Aperture Size položky 1G a 2G. Mám v desce 2x512 MB a ApertureSize mi ukazuje max.256MB.

Skus nainstalovat Win nanovo uplne nacisto (predtym defaulty do BIOSu, mozes aj upgradovat na najnovsiu verziu). Predtym si mozes urobit zalohu syst.particie aby ak to nepomoze si sa mohol rychlo vratit k sucasnemu stavu.
Ak to bude stale blbnut aj po novej cistej instalacii tak je to HW problem, zdroj vyzera dostatocny, ale nieco ti tam potom blbne, bude treba potom skusat vymienat komponenty, zacal by som zdrojom, aj ked, mal by stacit ten co mas.

Možná právě teď nastal ten správný čas, naučit se používat vyhledávač (a hlavu) a základní věci si osvojit samostudiem. A pak se teprve ptát na to, čemu neporozumíš.

Odkazy z Googlu:
http://www.svethardware.cz/art_doc-99B1427ED76C9DB1 C125705A0075DB4F.html
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=4212&Itemid=37

Jak souvisi AVG + Logitech + aktualizace s flashováním jsem nepobral a radím nemíchat několik věcí do jednoho dotazu.

Ak teraz nemas problem tak skusaj postupne instalovat (postupne, po jednom a skusaj hrat alebo kedy si mal problem) a az ten problem zacne tak to co si posledne instaloval robi problem.
flashovanie BIOSu som uz niekolkokrat podrobne popisoval, pouzi vyhladavanie, okienko vpravo hore. Zavisi to ale od konkretnej dosky, dnes niektori vyrobcovia poskytuju len live-update ktore sa normalne spusti z Win (inet pripojenie nutne), uvidis co je na strankach vyrobcu. BIOS musi byt presne na tvoju dosku a stahuje sa vyhradne zo stranok vyrobcu dosky, u teba je to www.gigabyte.com.tw, kliknes si na napis "global site" a pouzi tam okienko search ("please enter product number") zadaj tam svoj typ dosky.

Vseobecne, problemy mozu robit rozne USB zariadenia (ovladace k nim) takze co nemusis mat v USB povytahuj (citacky kariet a podobne blbosti).

To já jsem měl taky BSOD (pro neznalce modrá obrazovka smrti = blue screen of death) a měl jsem rozdílné FSB pamětí. Jedna měla 333 a ta druhá 400 kolik tam máš pamětí-popř. jaké FSB, teď mi bez přeinstalu jedou widle 2 roky a ani jedna BSOD(jenom jednu když jsem modifikoval GTA-SA - moje blbost)