Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s routerem

Ahoj připojuju se k netu přes wifi a přes muj router (micronet) Když jedu napřímo, t.z. bez routeru, takvšechno šlape OK ake dyž připojim router tak mi nejdou odesílat email, nejdou stáhnout aktualizace k Win XP, nejdou z některých forum odeslat příspěvky a celkovej upload je mi mimální (v jednotkách bytů) . Nevíte čím by to mohlo být? router mám 4 roky ale ale zlobit to začalo cca před týdnem. Nevíte někdo co s tím?

předpokládám že dostáváš nějakou pevnou IP, a že ti řekli i masku (obvykle 255.255.255.0)
pokud máš pevnou IP, sdělil ti wifi poskytovatel i DNS adresy, a tvoji bránu = jeho router

když nastavuješ samotnou LAN kartu bez routeru, vyplníš tyto hodnoty a jsi na netu.

když chceš použít router, protože máš více PC, pak tyto hodnoty nastavíš pro WAN rozhraní routeru.
a) pro LAN výstupy buď necháš přidělovat adresy automaticky přes DHCP - a taky jej nastavit u LAN karty v PC,
b) nebo to chceš mít ručně:
- nastavíš IP adresu routeru, obvykle 192.168.1.1
- u síťových karet v PC si nastavuješ postupně adresy, třeba 192.168.1.11-.xx, maska zas 255.255.255.0
- jako bránu teď vyplníš svůj router 192.168.1.1
- DNS necháš podle poskytovatele wifi = stejné jako u WAN strany

nakonec: v mailu si nastavíš smtp server podle poskytovatele tvého wifi připojení

Tohle všechno mám v pořádku ale stále to nešplape. mám router MICRONET SP888 a verzi firmware 2.25.0003 (2004.09.02) novější sem nenašel. Vše fungoval v pořádku než sem router připojil na chvíli do sítě O2. Nic sem v něm nenastavoval a po připojení zpět na wifi to přestal fungovat. už si nevym rady

ipconfig -all ? nejde spustit? nejde kopnout do schránky?
zkus příkaz ipconfig -all > c:\ip.txt , soubor s výpisem bude na céčku.

od antény jde obvykle vf kabel do AP (ty mu asi říkáš modem), z něj LAN 8-pinová kostka do WAN vstupu běžného broadband routeru, na jeho obvyklé 4 LAN výstupy se připojí 4 PC apod.

mi vadil ten název DSL-router, proto jsem chtěl přesný popis, do jakého vstupu přesně je strčený kabel z tvého "modemu".

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : peet
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet LAN:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-D4-B5-40-24
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 18. července 2007 15:38:15
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 19. července 2007 15:38:15

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti (WIFI):

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-19-D2-96-08-69

myslím si totéž co netz, a to je důvod proč ti některé služby nejdou. nastav si skutečný netový dns server, takový který používá tvůj wifi provider.
v rámci nastavení dhcp protokolu na tvojem routeru se nastavila "dns paměť" v routeru, jenže kdyby to fungovalo, tak se tu neptáš. proto v nastavení vlastností tcp/ip tvojí síťové karty v pc zatrhni ruční hodnoty dns, a vyptej dns adresu od toho wifišiřitele.

pokud je zapnuto DHCP na routeru, tak bych nechal PC na automat. DNS nastavit správně na routeru. Kontaktovat ISP
ohledně adresy DNS, nejlépe asi pozvat admina. Podle manualu je po resetu nastavení DNS default OFF.
Jinak router má status, log a podívat co se děje, ale to už je asi pro admina. Zkus si PING např. na Seznam, pokud bude OK, tak opravdu nechodí DNS... UDP53