Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno win 7 pro nejde Windows Update

Windows Update mi nejde už rok, ale po nedávném hromadném útoku mi to začíná vadit. Mám Win 7 Pro OEM a nejde Windows Update asi proto, že MS si vynucuje placený upgrade. K tomu mám spoustu otázek.

1. Je můj dohad příčiny problému správný?
2. Je možný upgrade na nějakou podporovanou verzi Win 7?
3. Je možný upgrade na Win 10 nebo musím koupit novou licenci?
4. Kde se to prodává?

Děkuji Krnoha

Musis len nainstalit rucne par KB updatov (podla toho odkedy to nejde resp. podla toho ktore z nich mas a nemas) a potom updaty zas pojdu.
Neexistuje ziaden "placený upgrade" ktory by si MS vynucoval. Ale ze robia nefunkcne sracky (mozno aj schvalne) to je asi normalne.

kb3125574 je rollupdate asi z loňského května. není updatovaná, dodnes obsahuje chybu vyresetování nastavení druhé síťovky.

Tento kumulativní balíček obsahuje většinu aktualizací, které byly vydány po vydání aktualizace SP1 pro systém Windows 7 a Windows Server 2008 R2 do dubna 2016.

podmínka: pro instalaci se nejdřív musí instalovat kb3020369.

k "sp2" patří každý měsíc jeden nový soubor - kumulovaný update.
ms vydává i menší balík jen kritických záplat, viz přehled na té stránce, chce to asi zobrazit bez formátování.
teoreticky jdou všechny přeskočit, ale ve w7 se už nainstalované opravy nechovají tak škodlivě jako v xp, kde viditelně zpomalily systém.
kumulativní březnová security záplata je kb4012212, v detailech je MS17-010 Security update for Windows SMB Server.

Děkuji za podnětné rady. Bohužel mi nefunguje Windows Update, takže nedokážu nainstalovat nic. co má koncovku .msu . Když si to zkusím, dostanu okno s hlášením, že Windows Update vyhledává nainstalované updaty, snad je to pravda, protože intenzivně bliká ledka aktivity disku. Za nějaké dvě hodinky to přestane, okno je tam pořád, ale disk se nehýbe a monitor "performance" z manažeru úloh mi ukazuje nulovou aktivitu všeho, jen 50% aktivity procesoru. Jenže těch 50% je tam vesele dál i po ukončeni Windows Update. Zřejmě je to aktivita toho analyzátoru aktivity, odpovídá to plnému vytížení jednoho jádra procesoru. Windows Update asi čeká na něco, co nikdy nepřijde.

Ještě bych měl takovou myšlenku ve správci SW znovu nainstalovat Windows Update z instalačního DVD W7 Pro 64 bit SP1. Nebo že by existovalo ke stažení nějaké DVD SP2?.

Samozřejmě taky vidím, že bych mohl udělat reinstalaci svých Windows a rovnou tam šoupnout něco z toho, co jste mi laskavě poradili. Je to dost práce, ale pořád lepší než to samý a navíc ještě s přechodem na W10, jak jsem si původně myslel.

Krnoha

těch 50% je tam vesele dál i po ukončeni Windows Update

jsi si jistý, že myslíš stop služby wuauserv? nebo jen zavřené nějaké klikací okno?

odpovídá to plnému vytížení jednoho jádra procesoru. Windows Update asi čeká na něco, co nikdy nepřijde.

ano, přesně takto se winupdate chová. je k ničemu, nefunkční a na dvě věci.
když přijde skutečně zajímavý průser, který je nutné záplatovat, píšou o tom ve všech novinách - viz kritický hotfix smb z března, asi první po 5 letech.

přechod na w10 ti nikdo normální nedoporučoval, vnímáš mezi řádky něco co tam není.

návod na rollupdate jsi dostal. když ti i ten připadá složitý, prostě tu službu zakaž, navždy na aktualizace zapomeň a budeš mít pokoj.

Asi jsem se nevyjádřil jasně. Když si stáhnu nějaký update, je to vždycky soubor s koncovkou .msu .
Na tenhle soubor umím dvakrát kliknout, tím se mi spustí aplikace Windows Update. Ta mi prohledává můj disk a potom vytuhne. Poté si trojhmatem spustím správce úloh a na záložce běžících aplikací vidím jedinou běžící aplikaci Windows Update a na záložce Performance vidím zatížení procesoru 50%.
Poté na záložce běžících aplikací zabiju tu běžící aplikaci, a na záložce Performance stále vidím
zatížení procesoru 50%. Z toho usuzuji, že ta běžící aplikace nic nedělala a že jsem tedy udělal správně, když jsem ji zabil. Ale neznám jiný způsob, jak nainstalovat peč s koncovkou .msu .

Přechod na W10 mi skutečně nikdo neradil. Byl to můj nápad a můj původní dotaz byl, jestli by to mělo
smysl a jak koupit potřebnou licenci. Na to jsem dostal přímočarou odpověď, že to smysl nemá a že
jestli to chci, musím si koupit krabicovou verzi. Dále jsem dostal řadu rad, jak si existující systém opečovat, které ale nemůžu použít, protože nemám jak nainstalovat stažené peče.

Pořád mi nějak nejde na rozum, že by to nešlo, když mi pár docela chytrých lidí říká že to jde.

Musis nastavit ze nikdy nevyhladavat update, a restartovat windows, a potom mozes instalovat rucne updaty a nebude to pisat ze vyhladava update. (logicke, ne?)

A ano to spravanie updatov (nekonecne vyhladavanie) je znamy (mozno aj schvalny) MS problem a treba len rucne nainstalit urcite KB a potom zas bude fungovat aj autoupdate, uz to tu bolo xkrat.