Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam se zapsat na VŠ? FJFI, FEL, CZU?

Dobrý den, byl jsem přijat na tyto tři vysoké školy, však nevím pro kterou se rozhodnout.
1. FJFI - softwarové inženýrství a menegment,
2. CVUT FEL - Software technologie a menegment,
3. CZU TF - Informační technologie v agropotravinářském komplexu.

No váhám mezi 2,3. Nemusím být úplné eso na FJFI, a na Felu je zase moc lidí, co to nedodělaj.
Na CZU nikoho neznám a tak o tom vím jen co jsou tam za předměty, ale jak se rozhodnout už ne. Kdybyste měl někdo nějaké zkušenosti, budu vděčen. Děkuji Petr

No dobrej forek:-D, ale to jsem chtěl rozepsat až potom co by mi někdo odepsal.
No cítit se na něco, tak to bych vynechal, ale na FJFI rozhodně ne.
Na Čvut už jsem byl na jiném oboru, takže vím co mě tam sralo a co bylo fajn. Primárně bych to chtěl dodělat, takže se i doufám budu učit. Jinak to nejde. Ale mě spíš šlo o nějaké praktické poznatky právě o té CZU.
A genetické propozice, asi nebudou nejlepší.

Proč se vyhnout právě tomuto?
Spš stavební, pak čvut strojní - tam jsem jen zabil čas, protože jsem to nechtěl dělat a jinam sem se předtím nedostal, Byl jsem tam do prvního zkouškového.
Současně s tím jsem dělal kurz Webové aplikace na VSMIE, ted nedělám nic. Rád bych právě nějakou VŠ kde bych měl šanci. Tak proč ne CZU iřt?

Ahoj, ja jsem na FELu. - Nevim co ten obor, to je tedko novinka aby jste nebyli jako pokusní králíci. Tedko se tam furt něco stěhuje a tak, myslim, že ten prvni rok bude docela "zajimavej". Jinak jsem tam ted, takze pokud mas konkretni dotaz, zodpovim, ostatni skoly neznam.

Děkuji za poznatky, no zajímalo by mně jak to zvládáš, a jak je to s tím elektrem pro informatiky, jelikož jsem nikdy elektro neměl. A jak je to s jinejma předmětama, zdali ti připadjí obtížné, pokud máš nějaké srovnání. Opravdu nevím na co kloudného se zeptat, chtěl jsem zjistit co bude méně náročné, ta která škola.

Já už sice nemám nárok do čehokoliv moc mluvit páč jsem z té "FELky" už téměř půlstoletí pryč :-D, ale přece jen ...... Pokud jsi nevydržel na strojárně, tak tě moc štěstí na tom elektru také nečeká. Alespoň za mě se v prvních cca 3 semestrech tyhle dva obory téměř nelišily. Samá teoretická fyzika a matika a tak jeden předmět připomínající odbornost dané školy. V podstatě až od třeťáku se teprve vymezovaly odbornosti v rámci fakulty. Řeknu teď možná trochu kacířský názor, ale pokud sleduješ především TO, aby sis mohl v kolonce poslední ukončené vzdělání napsat VŠ (a většinou to skutečně preferují), tak do té zemědělky klidně běž (nakonec jsme absolventa této školy měli i krátce ministrem financí :-)). Za nás bývala kromě "hnojárny" ještě jako úniková technika brána Vysoká škola báňská v Ostravě (zdalipak ještě existuje).

Ahoj, podle toho co si vybereš za obor. Já jsme také zažil tyto 2 (nikoliv 3) semestry obecného mučení, kdy si člověk musel užít něco co do výpočetky nepatří - matiky jsou do bakaláře 3 : Analyza = nějaké integrály, Matika2 - transformace, řady, integrodiferencíální rovnice. a DiskretniMatika - počitani modulo, vyroky, relace...
Elektronika: Teorie obvodu 1 a 2 + předmět elektronika. Fyzika byla jen jedna, podle oboru i vice.
Ale to by se ti na tom novem oboru možna mohla vyhnout.

Jinak kamarádi uspětně dodělali vysokou školu v Liberci, to bych pozvažoval za slušnou alternativu.
F. dělam dálkově, zvládnout se ta škola dá, umrtnost je asi vyšší to ano. Ale jsme jediná škola na světě, která má Katedru permoníku a trpaslíku - a to vy vyplatí :-p

A my co jsme měli elktro na střední jsme měli náskok... tak asi přesně 4 přednášky :-D

Na výšce jsme měli v prváku taky elektroniku spojenou s číslicovkou, akorát přejmenovanou na "Prvky elektronických počítačů." Na střední jsme probrali komplet všechno, co se bralo v tomhle předmětu, rozdíl byl v tom, že na střední to trvalo 4 roky, na VŠ půl roku. Vzpomínám si, že na střední (ve druháku myslím) jsme brali minimalizaci log. funkcí pomocí Karnaughových map asi měsíc, a stejně to půlka třídy nepochopila. Borec na VŠ to probral za 10minut...:-D

takze...

CVUT
ted mam bakalare FEL - VT. Jsem jeste z klasickeho programu Elektrotechnika a informatika. Obecne lze rict: hodne lidi nedostuduje, protoze se jich v prvaku nabira prilis mnoho (ty prijimacky jsou nani po 4 letech s tema bodama fraska!) Pak se to prosiva (hlavne v prvaku).
Ten tvuj obor nyni zacina. Ja byl v "prvni varce" po prechodu na strukturovane studium a musim konstatovat, ze se vse dela "za pochodu".¨Ten novy obor, se znacne lisi od meho - prvni rok je vice zameren na IT. To vsak neznamena, ze se nebude sitit (i kdyz ty "hruzy" jiz zmizely...).

Jinak, co se tyka FELu - mrkni se do fora...: forum.feld.cvut.cz a na studijni plany: http://www.feld.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P .B.html

ZCU
Tam prchlo mnoho lidi z FELu a dostudovali. Udajne je to tam jednodussi. Je potreba si vsak uvedomit, ze budes-li chtit pote prejit napriklad do Prahy (nebo naopak z Prahy) na studuim na magistra, pak budes mit velke problemy diky odlisnym osnovam... Navic ZCU nema moc "jmeno" (i kdyz jsem o CVUT take moc neslysel...)

JADERKA - z CVUT?
Pokud ano, tak na to radsi zapomen, pokud te nebavi matika! Silne mi to pripominalo Matfyz (co jsem videl).

Tot z me strany asi vse... Kdyz jsem byl v tve situaci, vytipoval jsem si skolu, o kterou jsem mel nejvetsi zajem a zajel jsem se tam zeptat zdejsich studentu. Alespon jsem vedel, co me ceka ]:)

PS:
Pokud jdes studovat jen kvuli titulu, pak na 70 procent to nedokoncis. Studentsky zivot je velmi lakavy a bude te to svadet venovat tomu minimum energie. Proto take tolik lidi nedokonci (ac na to maji). Pokut ti jde o titul, pak zvol nejakou soukromou skolu (ta vsak neni zdarma... ale donuti te se ucit, kdyz uz si to platis ;o)

Ted si mi vyděsil s tim, že to lidi,kteří jdou na školu jen kvuli titulu nedokončí - mě už zbejvaj jen 3 zk do bakaláře a jsem tam JEN kvuli titulu, dokonce mam takovej odpor ke škole (obecně), že jsem si ji dal dálkově. :-p. Jinak se to čimdáltim vic zlepšiju: Na základce byly učitelky fakt krávy, na střední jsme měli jen pár problemovejch učitelů a na FELu jsou to spíš vyjímky dokonce i s Foitem na elekroniku se rozumě mluvit (fakt, je že si zase člověk méně dovoluje než před tim - třeba ted jsem od člověka, který nás učil KONSTRUKCI PROGRMOVACÍCH jazyku překousl bez mrknutí oka, že mou semestrálku v raru nepobral, to na základce bych se dotyčné/dotyčnému vysmál a byl velmi nas* že nás učí taková lama)

dalkove... :-D to jsi asi moc nezazil obcas ten "chaos" pri prezencnim studiu ;-) Hodne predmetu se da, ale nektere musis tvrde vydrit.

Jinak jsem tvrdil, ze ma 70 procent sanci na neuspech... tech 30 to zvladne. Navic, ted se trosku uvolnilo. Vsak statistika mluvi jasne. Nas do prvniho rocniku nastoupilo 1600, do druheho pokracovalo 600 atd. To je za cely FEL.

Na VT loni koncilo cca 150 lidi v prezencnim. Letos je to lepsi - asi 300. To je take dano tim, ze mnoho lidi prodlouzilo studium a nekteri prerusili kvuli studiu v zahranici.

Jinak ze stredni nas slo na FEL asi 6. 2 jsme tam vydrzeli (meli jsme o to zajem) a 4 to vzdali. Alespon si zase neco uzili]:)

Aby jsi se nedivil dálkově = dlouho se o nás neví a pak se to "řeší" - viz. některé předměty, kdy nám řekli z čeho vubec bude zápočet až o zkouškové ::), krom toho často nemáme možnost předtermínu apod. Takže taky chaos.
Na dalkovém máme asi trošku menší uspěšnost - fakt, je že se to uvolnuje.. a trošku to zhlečujou. (Nadruhou stranu, jsou zk, kde jsem si předchozí zkouškové písemky zkoušel na nečisto a bylo to ok, pak jsem přišel na zk a jen se divil ...)
Z mé třídy nás tam šlo 5 a zatim žiju jen já. :-D

Děkuji za tvůj nadhled. Samozřejmě, že nejlepší je se zeptat současných studentů, ale dneska už mají všichni volno a pochybuju, že bych na někoho narazil, kdo by tam byl dobrovolně dýl, než musí. To jestli chci hlavně titul, nebo mi jde spíš o to něco umět pořádně, tak je to zase samozřejmě napůl, titul je fajn a vědět víc taky. Takže jestli to člověk udělá nebo ne, je pak už opravdu jen na něm samotném. Studetský život, vím o čem je, takže snad dokážu i být alespoň trochu odolný vůči němu.:beer::))
Ps: na ty studijný plány jsem koukal mnohokrát, stejně ale nevím kam se zapsat.
Čistě tereoticky, když se člověk zapíše na dvě VŠ, která škola pak platí zdravotní a sociální pojištění?

To nevím, to si vyřeší školy - ale hlavně si dej pozor, aby jsi na nějaké nezustal dlouho, aby jsi pak nemusel platit. - Já jsem chodil na FEL a do Liberce zároven první semestr - taky jsem si chtěl vybrat a vybíral jsem do poslední chvíle. Ale pak hrozí riziko, že když si to protáhneš, tak budeš platit :-/

Jenom malé doplnění. Obor Software technologie a managment na FEL běží v tomto školním roce poprve (http://www.fel.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P. B.html). Zatím je to jen bakalářský směr. Přechod na magisterský bude asi dost komplikovaný. Struktura posluchačů je dost různorodá. Jsou tam jak posluchači z odborných středních škol, tak dívky z ekonomických škol. Původně se předpokládalo, že to bude směr převážně pro děvčata.

Na felu je všechno za pochodu, viz DSA = Datové stkrury a algoritmy: Scripta napsány v pascalu, slajdy z pulky v angličtině a příklady v C/C++ a předtim se probírala Java :-D. Nebo jiné předměty typu: "No jo, už to běží 5let, tak mi časem scripta napíšem" - Ja nevim, ale určitě si to tam bude chtít víc dávat pozor i učitelé tam budou "nováčci"...