Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam se zapsat na VŠ? FJFI, FEL, CZU?

Dobrý den, byl jsem přijat na tyto tři vysoké školy, však nevím pro kterou se rozhodnout.
1. FJFI - softwarové inženýrství a menegment,
2. CVUT FEL - Software technologie a menegment,
3. CZU TF - Informační technologie v agropotravinářském komplexu.

No váhám mezi 2,3. Nemusím být úplné eso na FJFI, a na Felu je zase moc lidí, co to nedodělaj.
Na CZU nikoho neznám a tak o tom vím jen co jsou tam za předměty, ale jak se rozhodnout už ne. Kdybyste měl někdo nějaké zkušenosti, budu vděčen. Děkuji Petr

takze...

CVUT
ted mam bakalare FEL - VT. Jsem jeste z klasickeho programu Elektrotechnika a informatika. Obecne lze rict: hodne lidi nedostuduje, protoze se jich v prvaku nabira prilis mnoho (ty prijimacky jsou nani po 4 letech s tema bodama fraska!) Pak se to prosiva (hlavne v prvaku).
Ten tvuj obor nyni zacina. Ja byl v "prvni varce" po prechodu na strukturovane studium a musim konstatovat, ze se vse dela "za pochodu".¨Ten novy obor, se znacne lisi od meho - prvni rok je vice zameren na IT. To vsak neznamena, ze se nebude sitit (i kdyz ty "hruzy" jiz zmizely...).

Jinak, co se tyka FELu - mrkni se do fora...: forum.feld.cvut.cz a na studijni plany: http://www.feld.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P .B.html

ZCU
Tam prchlo mnoho lidi z FELu a dostudovali. Udajne je to tam jednodussi. Je potreba si vsak uvedomit, ze budes-li chtit pote prejit napriklad do Prahy (nebo naopak z Prahy) na studuim na magistra, pak budes mit velke problemy diky odlisnym osnovam... Navic ZCU nema moc "jmeno" (i kdyz jsem o CVUT take moc neslysel...)

JADERKA - z CVUT?
Pokud ano, tak na to radsi zapomen, pokud te nebavi matika! Silne mi to pripominalo Matfyz (co jsem videl).

Tot z me strany asi vse... Kdyz jsem byl v tve situaci, vytipoval jsem si skolu, o kterou jsem mel nejvetsi zajem a zajel jsem se tam zeptat zdejsich studentu. Alespon jsem vedel, co me ceka ]:)

PS:
Pokud jdes studovat jen kvuli titulu, pak na 70 procent to nedokoncis. Studentsky zivot je velmi lakavy a bude te to svadet venovat tomu minimum energie. Proto take tolik lidi nedokonci (ac na to maji). Pokut ti jde o titul, pak zvol nejakou soukromou skolu (ta vsak neni zdarma... ale donuti te se ucit, kdyz uz si to platis ;o)

Jenom malé doplnění. Obor Software technologie a managment na FEL běží v tomto školním roce poprve (http://www.fel.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P. B.html). Zatím je to jen bakalářský směr. Přechod na magisterský bude asi dost komplikovaný. Struktura posluchačů je dost různorodá. Jsou tam jak posluchači z odborných středních škol, tak dívky z ekonomických škol. Původně se předpokládalo, že to bude směr převážně pro děvčata.

Na felu je všechno za pochodu, viz DSA = Datové stkrury a algoritmy: Scripta napsány v pascalu, slajdy z pulky v angličtině a příklady v C/C++ a předtim se probírala Java :-D. Nebo jiné předměty typu: "No jo, už to běží 5let, tak mi časem scripta napíšem" - Ja nevim, ale určitě si to tam bude chtít víc dávat pozor i učitelé tam budou "nováčci"...