Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový HDD se nezobrazuje

Dobrý den,
odešel mi starý HDD. Dnes jsem si pořídil nový
https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb_2/200384/ produkt
Po připojení napájecího kabelu pípne a to je vše.
Mám ho připojený přesně tak jako starý disk, který byl stejný.
Nezobrazuje se v BIOSU ani ve Správě disků, akorát se PC rozjíždí asi 10x déle než je běžné.
Myslíte že HDD nefunguje? Díky za rady. Ondřej

odpojit stávající disk a místo něj na ty samé kabely zapojit ten nový a mrknout opět do BIOSU

Přesně, nebo zkusit rovnou jiny SATA kabel i jiny SATA PORT, napájení (Molex/LP4).
(v nekterych pripadech, kde jsou zapojeny disky typu m.2 nebo jiné zařízeni, některé porty SATA odpojeny, kvůli nedostatku vláken/"tzv Lanes", ale to tazatelův problém nebude)
V případě, ze jste něco nastavoval v BIOSe, zadat obnoveni jeho nastaveni 'Load-Default'.