Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stačí WindowsDefender?

Dobrý den,

vždy jsem používala u WIN7 pouze WindowsDefender a občas mbam a adwcleaner. Jiný antivir jsem nikdy neměla, ale je pravda, že jsem žádný problém s OS neměla, tak jsem nic jiného neřešila:-)

Mám objednaný nový ntb s WIN10 a je mi stále doporučováno, abych si konečně nějaký antivir.program pořídila - nejlépe ESET (ten tedy máme v práci:-)) nebo Kaspersky. Já tomu moc nerozumím, ale myslela jsem si, že mi u windows (jedno zda W7 nebo W10) stačí pouze ten WD, mbam a adwcl. Ale u těch 10 mám prý WD hned odinstalovat a dát si právě ten jiný antivir. Nechce se mi moc investovat do nějaké licence, abych zjistila, že je vlastně zbytečná.

Co mi poradíte? Děkuji

Né jen Defender.
V poslední verzi opercniho systemu Windows 10 jde jiz o plnohodnotny AV ( + UAC, FireWall), bez potřeby instalovat nebo něco platit 2x ;-)
(Obsahuje již i AntiMalware kontrolu a spoustu dalšího, tudíž nějaká kombinace jsou většinou zbytečné, nebo stejného výsledku)

Podle mne je to zbytečné používat tolik ochran najednou, ale říct OK, to musíte vedet vy, na co klikáte nebo co stahujete ;-)
V každém případě NE-používejte ADMIN účet, který jen tady tem malware a virum jen usnadni cestu, vytvořte si svůj klasicky uživatelsky účet, kde systémové změny a instalace budou vyžadovat heslo, je někdy efektivnější jak 100 Antiviru :-)

Otázka nebyla jestli používat hlavu nebo ne.
Jestli ty doporučuješ uživatelům ADMIM učet protože je to jedno si to doporučuj (jestli né, nechápu tvé zbytečné připomínky), ale snad si dokazuješ udělat svůj příspěvek než reagovaní na příspěvky druhých.

Není jen ransomware, omezeny uživatelsky účet + časté zálohy je správná a základní cesta bezpečnosti, mít nebo používat hlavu nic neznamená a situaci to zpravidla jen zhorši, ,kde uživatelé nevi jak se před určitým problémem zachovat je jim hlava k ničemu (už vidím nějakého dědu jak resi nějaké Wormy droppery, trojany hlavou když nedokáže rozenat ani Phishing stránku/mail ) , proto si instaluji SW, který jim poradí co s problémem dělat nebo jak se mu bránit.
Díky omezenému uživatelskému, se každé spuštěni/Executable potvrzuje, žádné silent za zády uživatele, potvrzené heslem, žádné dědictví prav ci objektu osobně ADMIN účet nedávám zadnému živiteli, "tvůj názor me nezajímá" připomínky si piš tazatelce..
(v opačném případě to konci bud stratou nad samotným PC, šifrováním souboru a vymáhaným finančních částek, kde řešeni je mnohdy až přeinstalovaní celého systému ze zálohy)

Není to potřeba to mít nainstalované, navíc vždy to můžete vrátit zpátky, ale je to zbytečné, může použít nebo sem tam projet jen nějakou 'PORTABLE/přenosnou' verzi a pro klidnou duši .AntiMalware kontrola ve Windows se spousti (nebo se používalo Malicious Software Removal) prikazem:

MRT.exe

Ve Windows už je AntiMALICIOUS nainstalován, z vaší strany nepotřebujete až na spuštění dělat nebo stahovat zcela nic.
S moznostmi jako skenovaní :
1) FULL (všechny HDD, skryte a systémové soubory i periferie)
2) Rychlá kontrola
3) Vlastní, vlastní nastaveni, nebo kontrola jen určité složky, USB ci HDD nebo jen souboru
[img=http://microsoftprogrammers.com/wp-content/uploads/2017/04/1492623302_MRT-exe-on-System32-Win-10-Illness-or-not.png]http://microsoftprogrammers.com/wp-content/uploads /2017/04/1492623302_MRT-exe-on-System32-Win-10-Ill ness-or-not.png[/img]

Tak ono se to moc předtím nepoužívalo, protože tomu chyběla efektivita a MB byl kompletnější, ale časem se to zlepšilo.
A to i jejich databáze, citlivost detekce etc, tady máte kupříkladu znazornené, jaky přesný typ infekce nebo hrozby MW hledá a dokáže detektovat (je jich tam opravdu pěkný balík, s častou aktualizaci) :
Klidne si vytvořte na ploše zástupce/odkaz a spouštěj ho z plochy ;-)
[img=/file/view/28996-mw-png]http://pc.poradna.net/file/view/28996-mw-png[/img]

Takto jsem to vždy používala, ale náš ajťák mi právě doporučil u těch W10 ten defender odinstalovat. Párek mi to již výše vysvětlil.
Já ty W10 neznám (jsem odchovanec XP a 7), zatím spíše slyším kritiku3-[, zítra si jdu právě pro ten nový ntb, tak jen sháním info

Ajtak je blb.
Ono vzdy zavisi od toho co clovek robi a jak to robi, ak si clovek chce spustat viry lebo nema rozum, tak tomu nezabrani ani 10antivirov. Na novom ntb urcite budes mat predinstalovany nejaky antivir na 30dni alebo nieco podobne, ja to odistalovavam hned, len to spomaluje a robi bordel. Kto sa boji nech nechodi do lesa, alebo nech pouziva rozum.
Po odinstale restart win.

Díky, odinstaluji tedy také hned. Už jsem se zmínila, že jsem si nikdy za ty leta nepořídila antivirový program, OS šlapal vždy v pohodě (laicky si myslím, čím méně tam toho nastrkám, čím méně někde šťourám, tím lépe, ale možná se pletu). Vzpomínám na kamaráda, který měl kdysi AVG? nebo něco takového a pak čekal a čekal, když se mu spustil.
Máš pravdu, chce to používat hlavu, ale někdy to tak strašně bolí:-)

čím méně někde šťourám, tím lépe,

Ano robis to spravne. Ja to robim stejne. Ja sice do toho po instalacii sturam, ale prevazne len preto lebo vypinam veci ktore cosi robia sami na pozadi a ja to nechcem ptz neznasam ked mi nejaky microsoft robi veci na pozadi bez opytania.
Vypinal som aj defender, ptz som nechcel ani to, a aj ten mal minule bezpecnostnu dieru, ale je to uz zaplatane a lepsie defender ako nic. A automaticke update nechat zapnute nech sa windows updatuje.

Samozrejme nic nie je dokonale, moze sa stat ze sa nieco zaviri ale to sa moze stat aj s platenym antivirom, neni velky rozdiel v pravdepodobnosti, ptz antiviry stejne nove veci nepoznaju a len reaguju dodatocne. Riziko je ale minimalne a spravidla si ten vir nainstaluje uzivatel sam rucne napr. klikanim po kamaratovom usb sticku s blbym prieskumnikom, alebo stiahnutim nejakeho superportbnavec.pdf.exe, a podobne

myslela jsem si, že mi u windows (jedno zda W7 nebo W10) stačí pouze ten WD, mbam a adwcl.

Myslela jsi zcela spravne. :))

Ano i na Windows 10 zustan u soucasne kombinace, nic nekupuj. Jeste si pohlidej, ze mas zapnuty Windows Firewall.

Jsem si precetl diskuzi a opravdu staci Defender + obcasna kontrola v MBAM.

ne tak úplně.
na nově objevené nákazy defender nikdy nestačí - tzn. chce to nebýt první na ráně s veřejnou ip adresou.
pokud jsi v nějaké síti, chce to nemít v ní debily s administrátorskými právy a povoleným autorun.
o užtečnosti m$ aktualizací by se dalo dlouze a zbytečně diskutovat, hodí se cca 1x za 5-10 let, jinak jde o gigabajtové placebo.

k nadpisu samotného threadu: ale jistěže stačí. je podobně neužitečný jako ostatní tzv. "antiviry".