Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stráca sa ikona jazyka z hlavné lišty

Dobrý deň, neviete poradiť prečo sa mi stráca s lišty Označenie jazyka SK ? Niekedy ho mám inokedy nie. A keď ho potrebujem prepnúť pri práci s AutoCadom tak mi chyba. Ale aj bežne ho tam nemám. A pritom ho mam zaznačeného že mal by som ho tam mať. Keď kliknem pravým zobrazí sa panely s nastroji potom kliknem na panel jazykov a odkvaknem ho a jazyk sa nezobrazí. Mám XP. Neviete kde je chyba?
Ďakujem

Změna předmětu, původně: jazyk
Takhle si představuješ výstižný titulek dotazu? (host)

Píšeš dost všeobecně. Jaké zkratky a co to dělá?
Můšeš uvést konkrétní příklad ve stylu Fn+P napíše *, nebo třeba Fn+F přiběhne někdo s otevřeným lahváčem (je horho, už mi hrabe) a když přepneš klávesnici, kak je to Fn+S a Fn+D? Nebo k čemu konkrétně je potřeba přepnout klávesnici?

Používám hybridní rozložení, které je anglické a k českým znakům se dostávám přes souběžné stisknutí Ctrl+Alt. No a místo toho, abych napsal "á" (Ctrl+Alt+8) tak se pustí malování/kalkulačka.... Používat standartní českou je sice řešení, ale diakritiku používám z 20% takže by to bylo dost nepohodlné.

Ten proces nemá GUI, ale možná je někde (v registru) uložené nastavení, byl jsem línej hledat:-) Mimochodem tobě nikdo při Fn+F nepřinese lahváče? Bych to reklamoval:beer:;-)

Tak mas niekde v tych Win nadefinovane hotkeys pre tie ctrl-alt kombinacie, alebo je spusteny SW od vyrobcu notebooku v ktorom mas nadefinovane akcie pre specialne klavesy a aj tieto hotkey.
S Fn klavesou to nesuvisi.
P.S. ved si prepinaj klavesnicu ked potrebujes cesku pomocou alt-shift.

No já to taky dělám. Jen jsem reagoval na otázku proč přepínat klávesnici.

Horko mi leze na mozek, Fn samozřejmě funguje vždy ale na procesu odchytávající ty zkratky je závislý proces obsluhující OSD.

Ja som zmaten ze preco furt pises o nejakych procesoch a OSD :)
Hotkeys sa daju zadefinovat napr. pre ikony na ploche, alebo akakolvek spustena aplikacia (casty priklad je aplikacia dodana s ovladacom grafiky alebo aplikacia pre specialne "univerzalne" klavesy pre negramotnych - ktore spustaju IE, email program apod.) moze zadefinovat svoje hotkeys.

OK zkusim to vyjasnit. V systému běží proces, který obsluhuje non-Fn zkratky a na něm je závislý jiný proces, který sleduje Fn a zobrazuje při "Fn akci" OSD. Když ukončím ten první proces, nebude OSD. Když ho neukončím, tak musím přepnout klávesnici. Jasně že je to prkotina ale já nemám rád kompromisy, když vím že to určitě půjde vyřešit (blbá vlastnost).

Jestli minulé příspěvky působily schyzofrenně, tak se omlouvám.

Jaj, tak to mas asi smolu ke to asus to urobil takto dementne ze spojil ovladac multimedialnej klavesnice s nejakymi pevne nadefinovanymi nezmyselnymi hotkeys. Volume by malo fungovat aj bez extra programov, ak by to vyrobca urobil v sulade s definiciou od MS http://www.microsoft.com/whdc/device/input/w2kbd.ms px#ELD , Table2 (tazko povedat co to asus zas polepil a preco to neurobil standardne podla MS).
Mozes asi len pozriet na asus.com k tvojmu NB ze ci tam nie je novsia verzia toho, vola sa to u nich ATK0100 ACPI driver apod. Ked hcontrol ukoncis tak zacne fungovat ctrl-Alt-8 tak ako chces?
Nasiel som len ako ovplyvnit v registroch zmenu aplikacie pre email a internet hotkey http://www.notebookforums.com/archive/index.php/t-6 0952.html
ale o ctrl-alt-8 v spojeni s hcontrol.exe nikde na svete ani nechyrovat

Tak na Ctrl+Alt+8zrovna nic nabindovaného není. Na ...+1 je Explorer s %USERPROFILE%\My Documents, na ....+2 Display Properties, na ....+3 Notepad atd. Při ukončení je to v pohodě. V resources má dialogy, takže nějáká interakce ze strany uživatele tam asi bude. Musím hlouběji pátrat. Jako poslední možnost bude asi Process Monitor.

Tak si zvykni na pravy Alt, to sa pouziva standardne pre specialne znaky u vacsiny klavesnic napr. u nemeckej zavinac je pravyAlt-Q apod ;-)
Ctrl-Alt je tusim len nahrazka praveho Alt, ale ak ten program konvertuje Ctrl-Alt kombinacie tak to je blbe.
Nechapem preco asus ovladanie hlasitosti neurobil tak aby uz embedded controller posielal spravne scan kody ktore pozna Win, potom by IMHO isla aspon ta hlasitost aj bez toho hcontrol.exe.
Na spustanie programov nejakou Fn- kombinaciou (a na nejake softwarove OSD) samozrejme treba tu hcontrol aplikaciu ktora tie programy spusta pri prichode urcitych kodov klaves.

Ja tiez nie som schopny pracovat s SK/CZ klavesnicovym rozlozenim a nikdy som toho schopny nebol (napr. stlacanie shiftu kvoli cislam mi pride prastene, ked uz tak shift by sa mal stlacat kvoli tym nezmyselnym znakom s hakmi a inymi nezmyslami, ktore ako vidno aj tak nepouzivam :))).

Jo, české QWERTY je to jediné pravé rozložení klávesnice. Píšeš česky a "anglické" znaky jsou přístupné přes pravý ALT. A hlavně si nemusíš pamatovat, kde je vlastně to zatracený Y-Z. To už nemluvím o tom, že obrácený lomítko píšu normálně - tj R-ALT+obrácený lomítko a ne R-ALT+Q.

Klavesove kombinacie s Fn neodchytava ziaden proces, ale klavesnicovy kontroller (embedded controller) v notebooku vysle odlisny kod klavesy podla toho ci je stlacene Fn alebo nie, prip. nevysle ziaden kod klavesy ale vyvola inu akciu (SCI ktore spracuje OSPM (podla definicii v ACPI)).
S Windowsom ani rozlozenim klavesnice nema klavesa Fn nic spolocne.

A nevytiahol to niekto z listy a nepotiahol to niekde "za roh" obrazovky? Ak kliknes pravou mysou na listu mal by si tam mat tusim aj nastavenia tohoto ukazovatka klavesnice, ak sa dobre pamatam. Skus tam zaskrtnut umiestnenie nazad na listu. Zhlavy neviem nemam teraz pustene WinXP.

zjistil jsem že outlook 2003, možná po nějaké aktualizaci, vždycky při svém aktivním oknu schová ikonu indikátoru jazyka (xp sp2 en, s českým prostředím). navíc si špatně pamatuje rozměr panelu pro tuto ikonu, zřejmě po ukázání ikony nové pošty lištu jazyků neodsune, ale zúží.
u aktivních oken jiných programů se to nestává.