Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem shoppie: výzva na zaplatenie

Pekný deň prajem ľudia : ) . Presne v decembri 2016 som objednával cez internetový obchod shoppie sk rádio v hodnote 85€ . Platbu som zvolil na dobierku. Všetko prebehlo v poriadku a zaplatil som kurierovi . V piatok mi však prišla pošta kde je výzva na zaplatenie : D mám vraj na to 7 dní a peniaze mám poslať na konkrétny účet nay atd inak ma budú nútení vymáhať súdnou cestou . Už som im tam aj poslal email kde je zaevidované že som platil na dobierku . Odpoved mi však ešte neprišla . Som proste totálne nasraný že človek to normálne vyplatí a oni sa mi vyhrážajú atd .
Co by ste robili v podobnej situácii ? : D dakujem za rady

Vykaslal bych se na to, je to scam. Mozna to ani neni od prodejce, kazdopadne pokud to bylo na dobirku tak je to zalezitost kuryra (kuryrni sluzby), bez placeni ti nemel zasilku vydat, tak at si to resi oni.

Nebylo by na skodu kontaktovat primo obchod jestli je to od nich (o cemz pochybuji).

Pokud to bylo na dobirku, tak samozrejme neplatit. Pokud se penize nedostali prodejci, tak je na vine dorucovaci sluzba a tu by take prodejce kontaktoval (budto si ztopil prachy kuryr, nebo dorucil balik aniz by vybral penize - v obou pripadech je to problem dorucovaci sluzby). Navic by mu to netrvalo pul roku se ozvat. Tohle spis vypada, ze si nekdo zjistil kdo co nakupoval, rozeslal vsem maily na zaplaceni a ceka kdo se chyti.

problém je v tom že "nikto by po ňom nemal nič chcieť" a "predajca by si to mal vybaviť s doručovacou službou"...realita je taká,že predajca bude neuhradenú čiastku vymáhať po zákazníkovi a ten v prípade nejakého súdneho konania/vymáhania musí vydokladovať,že čiastka za tovar bola uhradená a tu nastáva ďalší problém,ako to v prípade potreby vydokladovať,pokial príde platobný rozkaz alebo predsporové vypočutie súdnym úradníkom,nebude stačiť len povedať "ja som zaplatil,tak neviem čo kto po mne chce" ,ale bude to potrebné aj nejako vydokladovať,keď sa bude podávať odpor voči prípadnému platobnému rozkazu,alebo keď sa to bude prejednávať na súdnom konaní a tu bohužial obvykle bude ťahať za kratší koniec ten,kto nebude mať ako a čím svoje tvrdenie vydokladovať,preto doporučujem kontktovať Ůrad na ochranu spotrebitelov a vyžiadať si od nich právnu pomoc a spoluprácu,obchod si hodí svoju požiadavku na tvz.superrýchle konanie a súd obvykle do pár hodín vydá platobný rozkaz,bez nejakého vydokladovatelného potvrdenia o úhrade bude velký problém podať odpor voči platobnému rozkazu a po jeho neuhradení už bude obvykle nasledovať exekučné vymáhanie,tam takisto bude problém sa nejako brániť/bez nejakého dokladu/....

Toto mi vtedy prišlo e-mailom Vážený zákazník,
ďakujeme za Vašu objednávku
Dátum objednávky: 16. 12. 2016

Objednaný tovar Množstvo DPH Cena s DPH
ORAVA RR-51, retro 1 ks 20% 85,00 €
Doručenie: Štandardné doručenie tovaru 1 20% zdarma
Platba: Dobierka 1 0% zdarma
Celkom 85,00 € s DPH
70,83 € bez DPH
Spôsob dopravy: Štandardné doručenie tovaru
Spôsob platby: Dobierka
Za objednávku zaplatíte priamo kuriérovi v hotovosti, platba platobnou kartou nie je možná. Potom som normálne vyplatil kuriérovi peniaze a tovar som si prevzal tak nechápem kde sa stala chyba . Oni sú schopný ešte poslať aj exekútora ....

Mne to skoro prijde jako kdyby nejakej chytrak vymejslel jak udelat jednoduchej podvod. On kdyz tohle rozesle tisici zakaznikum, tak kdyz mu jich 10 zaplati, protoze to nechteji resit nebo proste nebudou vedet a sami budou myslet, ze asi nezaplatili, tak porad neco vydela.

Ja som volal priamo do shoppie sk a tam mi povedali že som im to nezaplatil na účet :) a neviem prečo až po takej dlhej dobe ... zajtra tam zavolám znova pretože som im poslal e-mailom faktúru čo mi vtedy poslali atd .... peniaze som zaplatil kuriérovi tak ako som vytvoril objednávku ... proste musia tam mat riadny bordel mám to v emaili uložené

bude velký problém podať odpor voči platobnému rozkazu

Podat odpor není naopak žádný problém, stačí prohlásit, že zaplatil. Není třeba odpor nijak dokladovat, dokazování pak přijde na řadu při soudním jednání. Problém by nastal, kdyby odpor nepodal, tím by de jure souhlasil s předmětem platebního rozkazu a uznal jeho platnost. Teprve poté, co by nezaplatil částku ve lhůtě stanvenou v platebním rozkazu, by přišla na řadu exekuce.

samotné prehlásenie je teoreticky pekná vec,ale nikto z nás,ani súdny úradník nebol pri tom,keď nejaký kurier predával tovar a bral peniaze,pokial to nieje niečim vydokladované,že to takto naozaj prebehlo,je velký rozdiel medzi teoriou a praxou,podať odpor voči platobnému rozkazu formou toho,že prehlásim že som to už zaplatil asi súd nezoberie ako oprávnené podanie odporu.....pokial má od obchodu potvrdenie,že dodanie tovaru bude riešené formou dobierky,je to dobrý začiatok,ale treba aj preukázať nejakým spôsobom,že dodanie tovaru aj tou dobierkou prebehlo a dodávatelská firma prevzala dotyčnú čiastku za dotyčný tovar a problém bude,pokial toto nebude dokázatelné,keď si obchod bude nárokovať pri nejakom súdnom konaní,že predanie tovaru reálne prebehlo inak,ako to bolo reálne,nikto z nás teraz nemôže potvrdiť ani vyvrátiť,všetci vieme len od dotazujúceho,že tovar bol dodaný dobierkou a nechcem nijako toto tvrdenie spochybňovať,len upozorňujem na to,čo môže reálne nastať.....ak spravií obchod "chybu" a bude si uplatňovať nárok tak,že nejako prehlási,že tovar bol dodaný dobierkou,situácia bude jasná,to súd okamžite zamietne vydanie platobného rozkazu voči zákazníkovi a povie to,čo tu už odznelo x-krát,t.j. riešte si vaše problémy s firmou,ktorá vám sprostredkováva dodanie tovaru zákazníkovi,pokial si ale obchod uplatní nárok tak,že oni dodali tovar a zákazník mal uhradiť tovar faktúrou alebo zloženkou,bude musieť zákazník vydokladovať,že tovar bol doručený nejakým kuriérom formou dobierky a predanie tovaru prebehlo po zaplatení požadvanej sumy a to je celý problém.....

že prehlásim že som to už zaplatil asi súd nezoberie ako oprávnené podanie odporu

Žádný asi. Podání odporu je akt, důkazy se pak probírají při (případném následném) soudním jednání. Prostě je třeba podat odpor, netřeba v tu chvíli nic dokládat. O oprávněnosti odporu nemůže bez znalosti okolností žádnej soudce rozhodnout jen tak od stolu. Podání či nepodání odporu je pouze uznání, či neuznání nároku na platebním rozkazu ze strany vyzvaného.