Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zastavit sluzby microsoft Windows 10

Dobry den
Chtel bych zastavit nebo odinstalovat vsechny sluzby microsoftu pod 10.
Zkousel sem registry, jakysi programy nic nejde, aji vyhledavani tady nic nedalo, nebo z toho neslo nic vycist asi sem padl na vlakno kde si mistni vyrizovali ucty mezi sebou, cortana furt kdaka jako telemetrie, windows store vyskakuje poradite ?
Vsehno zkusim.

Cortanu zastavíš přímo v nastavení vyhledávání
Store se dá odinstalovat
Telemetrii můžeš z velké části zastavit přímo v nastavení Windows. Jinak jsou to okud si vzpomínám 2 služby a spousta naplánovaných úloh, které v plánovači zakážeš.

Jak psal Wikan, vyskakovací okýnka s reklamou nejsou součástí Windows 10

Přímo ve vašem případě, si myslím ze od nějakého přepisovaní registru přes 'RegEdit' až přebíraní prav objektu k jeho vymazaní (kde si je systém stejně nahraje zpět, jde-li o systémové nebo aplikace Windows 10 :-p) je zbytečně složité a uživatel se rychle strati, proto jsem názoru ze jim stačí jen vymazat hlavičku by chodili je dokolečka bez zásahu do registru a prebirani prav apd..
- Je možné, nebo jak takovou "lobotomii" ve 'vašem případě jako možné řešeni na vas dotaz provést ?

Kupříkladu vaše reklamy, můžeme se s nimi setkat třeba ve Skype nebo Messenger (neuvádíte, ve Widows az na Cortana reklamy vyskakovat nemůžou :-)), otázka je kde se ty reklamy berou ? Jak funguji ? Nebo spis bez čeho 'NEFUNGUJI", na to se ted zaměříme.
Reklamy nebudou vyskakovat když 'nemají' co ? ... Ano ! Internetové spojeni nebo informace o ceste ("adresu") k cíli, ale také nemůžete vytrhnou vas LAN/RJ45 ze zdi, tak ho zastavíme u zdroje který mu indikuje/filtruje informace o "připojení", kdo řekne "filtrovaní připojeni" řekne 'HOSTS' (nástupce ARPANET) a na ten se zaměříme nejvíc !!

- Když v souboru "HOST" přenastavíme hodnotu "cil/cestu" ad-emea.doubleclick.net (= kupříkladu reklama ve Skype) na adresu "0.0.0.0" (nebo adresu vaší virtuální site, kde ho můžete pitvat), se "ad-emea.." nikam nepřipojí, tímto způsobem, ted nastavíme tuto hodnotu dle vámi požadovaným službám/požadavkům kde nechcete aby se služby pripojovali.

POMOCI HOSTS

Zastavíme převážnou cast Microsft aplikaci a služeb, při problémech se spojeni, použijte zpět original soubor HOSTS, nebo HOST upravte určitou položku ručně , pojmenoval jsem je, aby jste vedel, která co znamená kupříkladu :
(všechny služby taky zastavit nemůžete, to by jste rovnou mohl smazat cely windows, tak jako telemetrii, která sleduje chovaní vašeho systému, chrání před napadeni a podobně)

#Blokovani serveur adobe (vite ze jde o server Adobe a podobne, pri problémech dejte před položku znak "#"nebo řádek  vymažte)
# Blokovani Nero
0.0.0.0 activate.nero.com
..
# Blokovani  Genuine Validation  Microsoft
0.0.0.0 mpa.one.microsoft.com
..
#Blokovani telemetrie de Windows 10
0.0.0.0 a-0001.a-msedge.net
..

1) První krok, otevřete složku se souborem "HOSTS". "Kde soubor HOSTS najdu ?" Soubor je umístěn pod :

 C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

2) Stáhne te námi připraveny soubor "HOSTS" nastaven na odepření (zaslepeni) připojení služeb :

- Náš nový "HOSTS" na stáhnuti : 29040-hosts-zip
(pravý klik na odkaz -> uložit -> kam chcete, rozbalit host.zip, popřípadě OKOPIRUJTE JEN TEXT (obsahu) a překopírujte ho do HOST ve složce .. /etc)

3) Vytvořte si (ve složce "../etc") novou složku, pojmenujte jí třeba 'záloha' (kdy by jste chtěl udělat krok zpět a podobně ) kde si schováte váš originál soubor "HOSTS", na jeho místo, přesuňte nás "HOSTS"(který jste stáhl)

[img=/file/view/29036-host-bakpup-rohlik-png]http://pc.poradna.net/file/view/29036-host-bakpup- rohlik-png[/img]
4) Poslední krok : Restartovat váš počítač, notebook.

Připomínka :
Po přesunu "HOST" na něho kliknete pravým tlačítkem myši - 'Vlastnosti' -> 'Jen pro ctěni' -> 'Použít'.
(nastavení souboru "HOSTS" jen 'pro čtení ' bych oprvdu doporučil i uživatelům kteří nepoužívají antivirovou ochranu :i:, kde HOST může byt zneužívám ve prospěch různým infekcím a né jen z webu typu "malware" )

[img=/file/view/29037-host-zakazat-prepis-rohlik-png]http://pc.poradna.net/file/view/29037-host-zakazat -prepis-rohlik-png[/img]

POMOCI SOFTWARE

Možnost pomocí Software nebo aplikací typu "windows 10 tracking disable tool", nevím jaké jste zkoušel, ale popřípadě zkuste :
(ve kterém nezapomeňte označit take soubor "HOSTS")

[img=/file/view/29038-windows-10-tracking-disable-tool-1-png]http://pc.poradna.net/file/view/29038-windows-10-t racking-disable-tool-1-png[/img]

- Windows 10 tracing disable na stáhnutí (zdroj GitHUB ) : https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/re leases/download/v1.5/run.exe

Asi dobrou pecku ta 10 dostala, uz teda nepusi ani store a uz nic nevysakuje jak je to mozny a to sem se hrabal a delal podle navodu i v registrech a nic :-/
Cortana taky prestala bekat, moc dik to si radci okopiruju bokem mas u me :beer:
Jo jenom ted uz si to asi opravil ele ten prvni hosts.txt z odkazu nesel asi proto ze mel koncokvu txt ? az ten druhej v tom zipu ten je OK , fakt diky zabraloto.
Dyztak kdyby neco zkusim aji ten disble windows, diky vsem ahoj.