Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kterak na 16GB flash disk našlapat x-násobně víc GB :-)

Když jsem datovou velikost jedné složky na běžné 16GB flashce viděla poprvé, měla jsem dojem, že mě šálí zrak ::):-?
Taky "datum změny" je naprosto mimo mísu, přímo famózní je to úplně nahoře:

[http://pc.poradna.net/file/view/29044-mocgiga1-jpg ]

Tady už je datum změny správně:

[http://pc.poradna.net/file/view/29042-mocgiga2-jpg ]

A flashka od ADATA reálně:

[http://pc.poradna.net/file/view/29043-flashka-16gb -jpg]

V životě jsem neviděla takovýto formát souborů. Co se to na té flashce zbláznilo??

- usb disky adata jsou druhojakostní shity ... aha, to není externí disk, jen název adresáře.
- k tomu móresy mrchosoftu, který zásadně schovává ikonu pro odpojení
- další móres je to, že disková cache stále pracuje, i když eventuální bublina tvrdí že odpojeno (viz ledka na disku)
- mrchosoftem takto vychovaní uživatelé obvykle neodpojují.

výsledkem toho všeho jsou tvoje screeny. zkus na to poštvat kontrolu disku.

Každý má právo na názor: pro tebe je to "trapná kravina", pro mě pohled na dosud neviděný stav souborového systému.
Synku, ale rozesmál jsi mě, nejen proto, žes ve své samolibosti patrně přehlédl můj smajlík v nadpisu. A taktéž velkou měrou jsi mi připomněl jednoho mladého muže z mého okolí, trpícího od dětství poruchou ADHD. Jsa pevně přesvědčen, je je již vyléčen. Nikolivěk. Jeho hlášky nesou odér podobného hnojiště.
Tvoje patrná nedospělost se možná časem srovná a já Ti přeji, aby pro tebe chování čehokoliv, a to nejen ze světa počítačů, nebylo nikdy záhadou a aby ses nemusel "zviditelňovat" projevy své nezralosti.

P.S.: Po odhlášení flashky a znovupřipojení již nadbytek datového prostoru opadl a vykoukly uložené obrázky v JPG. HDTune trial verze referovala, že všechny sektory inkriminované flashky jsou "zelené" a já od té doby flashku bez sebemenšího problému používám dál 8-)

Len na vysvetlenie: pre IT experta nie je nic zvlastne ked vidi nespravny sektor alebo nespravnu cast pamate vypisanu ako filesystem. Preco ti tam ta chyba vznikla to musis vediet ty, ale nejaky HW tam uplne v poriadku neni (bud sa to blbo nacitalo z flash, alebo sa to poskodilo v RAM)
(ale zas na druhej strane chapem aj ze normalny uzivatel to nevie, mohol ti to vysvetlit aj normalnejsie :)

To je normální tady, že když někdo je amatér v IT (je sice odborníkem v oboru kde by zdejší rádcové pionýrských skupin pohořeli) tak se zdejší elita tváří jako ředitelé zeměkoule a mají od všeho klíče a kdo je nemá, je akorát terčem pochybných "vtipů" a hromady nadávek to aby se slovutný rádce zviditelnil a ukázal, jak dovede zamést s plebsem a ostatní z jeho suity mu souhlasně hlučně tleskají.

Podobné se mi stalo také, moderní technika je částečně magie. Proto když se ti to stalo jen jednou, neřeš to i když asi data budou v čudu. Zkus to znovu připojit do jiného USB, nepomůže-li přeformátuj. Pakli se to děje často, je nějaká závada, buď sama fleška, nebo USB port. Na paměť bych to netipoval, to by toho nechodilo více. Blbě to načetlo systém souborů nebo je poškozen kdoví jak. Při poškození zkusit kontrolu disku a pak jedině přeformátovat. Ještě ale než to destruktivně přeformátovat, zkusil bych to v jiném počítači.

to Rce: Děkuji Ti :beer:
Flashka se mi takto zbláznila jen jednou a tento výpis jsem viděla poprvé v životě. Ani s disketou se mi to v mládí nepovedlo vidět. Jak jsem už psala výše: po odhlášení a znovupřipojení flashka funguje zcela normálně a o žádnou část obsahu jsem nepřišla.
Tím považuji toto "klopýtnutí" za vyřešené.
Hezký den všem :-)

...ale cely tento bordel a zalozenie topiku si proste vypotit musel, ze? Aj ked si flashku znovu dal dnu a problem zmizol.

Opakujem, pre nas, co sa vyzname, toto nieje nic divne, je to proste chyba. A je to vseobecne zname poslednych 15r, a viac. Pri podobnych banalitach sa jednoducho necuduj, ked ti dakto napise podobne veci, ako ja. Lebo to uz patri v IT oblasti medzi tzv. folklor, vseob. znamu vec.

...by me zajimalo, jestli tenhle exot nekomu aspon jednou nejak rozumne poradil. Zatim na me pusobi dojmem, ze se svoje temer nulove znalosti snazi zamaskovat chovanim a la Radek Hulan. Kdykoliv jsem se na neco zeptal, jednou z prvnich odpovedi bylo "jsi debil, delas hovadiny a ja jsem nejchytrejsi ze vsech zijicich i zemrelych lidi na celem svete".
Zlatej Ladik, nebo jak se jmenoval ten s tema priserne dlouhyma zbytecnyma prispevkama plnyma chyb a preklepu... :)

Vynimocne sa musim Shira trosku zastat...obcas naozaj aj poradi, ale skoro vzdy takym stylom, ze to takmer az zanikne v tom jeho debilnom podani.
Nulove znalosti nema, nieco vie, ale tiez si neviem predstavit, zeby sa takto choval v reale. Ide asi o nejaku psychicku uchylku;o).