Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filmík .mov otočiť o 90 stupňov

Mám foťák niekedy fotím na výšku - a niekedy na šírku - pritom si to ozvučím je tam filmík ,ktorý je niekedy naležato poraďte sofware /naj.free/ ktorý by filmík .mov otočil o 90 stupňov. ďakujem

stahnul jsem si original.mov
otevrel jsem ve virtualdub mod
otevrit *.* vybrat mov a dole ve spodku - pouzit vzor avi synth directshow
po nacteni filtry rotate
ulozit (dole vybrat kompresy - ja divx)

vysledek

ps moc kratky video takze nevim jestli to tak ma byt (nesynchron zvuku a obrazku)

edit// video je vetsi nez original pac jsem nezpracovaval zvuk (araw)ale se zvukem jde taky pracovat a to ve virtual dubu original

takze neco chybi.
potrebujes:
quick time alternative - ten mas
Matroska splitter - MatroskaSplitter.exe pri instalaci ho asociuj na co pujde
AviSynth - http://prdownloads.sourceforge.net/avisynth2/Avisyn th_256.exe?download - toto je to nejhlavnejsi - je to frame server-nainstaluj
virtual dub mod virtualdubmoddomcz.html
-----
nainstalovat
otevrit virtualdub mod
otevrit video mov dole pouzit vzor avi synth - directshow - jinak to nepujde
pak aplikovat filtr rotate
a ulozit jako avi a komprese divx nebo xvid - podle toho co mas radsi

edit// aby jsi mohl kompresovat divxem musis met kodeky - coz bezne kazdy pocitac ma - kdyby nahodou nee tak tady DivX_Free.htm

Po tom čo som nainštaloval matriošku ,
otevrit video mov - to sa mi ešte nepodarilo hlási to Cannot Detect file type:xxxxxxxxxx
takze som otvoril skonvertovaneé funkčné .avi neviem od určitej chvíle to tiež robí problémy hlášky nesedí zvuk či čo.
Keď dám open video file nikde nenachádzam pouzit vzor avi synth - directshow

Dole je Ask for extendet options after this dialog, pod tým Automaticaly linked segments, súbory typu názvy súboru. potom sú tam miesta v sieti ,Tento počítač Tieto dokumenty.

dole pouzit vzor avi synth - directshow - jinak to nepujde toto som nenašiel. Dole vľavo je štvorček , trojuholnik (play) pootom ešte jeden trojuholnik (play) potom na prvý frame , predošlý frame, budúci frame, posledný frame atď.
ľavým tlačítkom na film dole je Priblíženie ,pomer strán , preferovaný filter.

už dávno som nainštaloval quick time alternative - ten robi len problemy to predošle Quick time bolo 100 x lepšie.

zkus jeste tento postup
otoceni-videa-mov-z-digita lu.html
S velkmi problemami ale toto trochu funguje. Dokonca ho načíta a to bezchyby VirtualDubMod_15101b2366cz a pri uložiť ako sa dá vybrať Codek . Vysledok tvrdi že má Duration 10 aj 20 sec, vo Windows Media Playeri prejde do polovice filmík je celý a hned znova prehráva od zaciatku. Ale z neznamych dovodov to spojilo 2 filmiky dohromady , pripadne hlasi aj spravne Duration 5 sec ale prehra len 2 sec a opakuje od začiatku. Niektorý mi akože otočilo a pri jeho kontrole zisťujem že je to filmík o riadok vyššie a tento proste odmieta spracovať.

V minulej poradni
http://pc.poradna.net/question/view/138875-konflikt -alebo-chybanie-kodekov
MI Kdosi odkazal POVINNE PRECITAT:multimedia.php
vždy ked som inštaloval kodeky tak sa to v minulosti rovnalo vážnym problémom hraničiacim až s vymazaním daneho HDD, a preinstalovania vsetkeho do tohoto sa bojím ist. Ked mi neprehravalo filmy tak so dal vyhladavat CODEC,KODEK, zobral som ich na usb kluci , a zasil so ich kdesi. Uz si nepamatam ci tie filmy zacali ist alebo nie. mám : FFDSHow, Matrioska , VLMplayer. tu matriošku som sa bál inštalovať.