Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost síť. karty

Zdravím.

Ví někdo, jak zrychlit síť u 5-ti PC s integrovanou síť. kartou 100Mb?
Switch je HP ProCurve switch 1800-8G. ( 8*1Gb managovatelný )

PC jsou nějaká Asus barebone Pundit-R. Všechna mají volný pcmcia a pci.
Někde jsem se dočetl, že jsou karty 1000Gb do PCI, ale PCI sběrnice má propustnost jen nějakých 400Mb, takže zlepšení není až tak velké. Jak je na tom pcmcia sběrnice netuším.

díky

zkontroluj, že rychlost ve vlastnostech karet je nastavena na auto, nebo 100mb full duplex.

nezůstal managovatelný switch přednastavený na nějaké zvrhlé hodnoty z minula? zkus na něm objevit reset tlačítko.

nemáte už zavirované/zaspywarované stroje? jaké máte v klidu vytížení %cpu pro neaktivní procesy? je 90-95%?

Switch je nový a konfiguraci jsem dělal podle příručky. Tak by to snad mělo být v pořádku.
Viry a spyware tam nejsou, občas to kontroluji.
Vytížení CPU je taky v pořádku a u všech PC byla rozšířena RAM tak aby jí bylo víc než potřeba během spouštění aplikace ( většinou 1GB, na 1 PC jen 768MB ).

Stav je takový, že aplikace je nainstalovaná na stanicích a společná data jsou na síťovém úložišti NAS Synology.
Je vyzkoušeno, že na 1 PC to celkem jede. Pokud je zapnuto více PC, už to má velice dlouhé odezvy.

Já osobně vidím problém v aplikaci (Win účetnictví + sklad ) využívané v síti. Tvůrce aplikace nutí zákazníky provozovat MS terminal server a pak to prý jede rychle.
Majitel firmy má pocit, že pokud by se to podařilo nějak vyřešit bez TS, bylo by to výrazně levnější. Má pravdu. Taky jsme se bavili o přechodu na jiný systém, ale nenašli jsme nic, kde by nám pomohli s přetažením současných dat.
Zkoušeli jsme i server Novel SBS 6.5, ale ke zrychlení nedošlo. V linuxu nejsem pevný v kramflecích, ale nějak tu Sambu snad dám dohromady aspoň na vyzkoušení.

Takže abych se držel toho, co nyní mám za úkol, musím zrychlit síť.

Budu se muset podívat, kolik těch dat je. Chvíli to na mě působilo dojmem, že se otvírá současně příliš mnoho souborů nebo tak podobně. Jenže ani s NW serverem se to nepodařilo zlepšit a tam konfigurace možné je narozdíl od NAS.
PC ( nikoli notebooky ) jsou barebone Asus Pundit-R s Win XP home. Síť peer to peer, ale ve skutečnosti všechna PC chodí pro data na NAS a navzájem si na disky nevidí.