Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost síť. karty

Zdravím.

Ví někdo, jak zrychlit síť u 5-ti PC s integrovanou síť. kartou 100Mb?
Switch je HP ProCurve switch 1800-8G. ( 8*1Gb managovatelný )

PC jsou nějaká Asus barebone Pundit-R. Všechna mají volný pcmcia a pci.
Někde jsem se dočetl, že jsou karty 1000Gb do PCI, ale PCI sběrnice má propustnost jen nějakých 400Mb, takže zlepšení není až tak velké. Jak je na tom pcmcia sběrnice netuším.

díky

Budu se muset podívat, kolik těch dat je. Chvíli to na mě působilo dojmem, že se otvírá současně příliš mnoho souborů nebo tak podobně. Jenže ani s NW serverem se to nepodařilo zlepšit a tam konfigurace možné je narozdíl od NAS.
PC ( nikoli notebooky ) jsou barebone Asus Pundit-R s Win XP home. Síť peer to peer, ale ve skutečnosti všechna PC chodí pro data na NAS a navzájem si na disky nevidí.