Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ntb a tabletu na VŠ

Pěkný večer,
chtěl jsem vás tady na poradně poprosit o radu, jelikož si vybírám ntb na vysokou a dle mého názoru je nejvyšší čas si nějaký pořídit, abych si na něj zvykl.
Můj rozpočet je do cca 35.000 Kč bez DPH.

Použití:
Psaní dokumentů i v nočních hodinách, dále programování a střih videí - Sony Vegas (případně úprava fotek ve Photoshopu, to spíše jen zřídka, ale ocenil bych, kdyby to ten ntb dokázal) a navíc videohovory + možná je i práce v CADu, ale tu podle mě tyto ntb zvládnou bez problémů.

Moje požadavky:
1.) Dlouhá výdrž na baterii (minimálně těch 8 hodin, ale určitě bych bral i více, protože vím, že se na přednáškách + cestě domů zdržím i 10 hodin).
2.) Podsvícená klávesnice.
3.) SSD disk o velikosti minimálně 256 GB (ovšem pokud ten ntb bude překračovat cenu, tak stačí i 128 GB) a alespoň 8 GB RAM.
4.) Ntb by měl mít minimálně jeden (nejlépe aspoň dva USB 2.0 nebo 3.0 porty, které ovšem může nahradit i USB-C).
5.) Nejlépe od nějakých "renomovaných výrobců" - Dell, Apple, HP, Asus, Lenovo.
6.) Dobrý by byl displej do velikosti maximálně 15.6", ale nejlépe bych měl do velikosti 14", protože ho s sebou budu často nosit a potřebuji, aby se mi vlezl do cestoví tašky.
7.) Procesor i5 nebo i7 nejlépe Kaby Lake.
8.) Operační systém win 10 nebo OS X.
9.) Ocenil bych dotykovou obrazovku, ale tu bych raději oželel z hlediska výdrže baterie (viz druhá část mého dotazu).

Možní kandidáti:
https://www.alza.cz/hp-elitebook-850-g4?dq=4721147
https://www.alza.cz/dell-xps-13-zlaty-d4685032.htm
hp-envy-13
lenovo-yoga-900
https://www.alza.cz/novy-macbook-pro-15-2016?dq=45 33493
https://www.alza.cz/macbook-pro-13-retina-2017-ves mirne-sedy-d4982649.htm

PS: Mám možnost získat Macbook Pro 13" 2017 s Touch barem za 42.000 Kč, vyplatí se to?

Ještě připisuji druhou část dotazu.
Poradili byste mi tablet v ceně do cca 10.000 Kč bez DPH?
Potřeboval bych ho na občasné nákresy v hodinách a na "zábavu ve vlaku" (streamy, yt videa, hry apod.).

Požadavky:
1.) Displej do 10".
2.) Možnost použití pera nebo stylusu na nákresy.
3.) Výdrž na baterii více než 9 hodin.
4.) Ocenil bych i možnost vložení SIM karty.
5.) Operační systém Android nebo IOS s minimálně 2GB RAM. iPad by byl asi vhodnější, protože bych ho mohl využít ve spolupráci s iPhonem, ale netrvám na tom.

Možní kandidáti:
https://www.alza.cz/huawei-mediapad-m3-d4454576.ht m
https://www.alza.cz/ipad-wifi-vesmirne-sedy-2017?d q=4827696
https://www.alza.cz/ipad-wifi-vesmirne-sedy-2017?d q=4827699 (dražší varianta, ale je s LTE)
https://www.alza.cz/lenovo-yoga-tablet-3-plus-lte- d4738919.htm
asus-zenpad-3s (tady se bojím toho Mediateku)

Předem děkuji všem za rady a případné dotazy, které povedou ke zdárnému výběru.

S pozdravem
Flagman. :-)

NTB - treba ASUS UX410UA-GV018T - 14" IPS fullMHD v tele 13" notasu (uzke ramecky), vaha pod 1400g. Vydrz dle zateze - pri "nic extra nedelam" kolem 9 hod., pri vytizeni neni problem vybit za 2 - 2,5 hodiny. Uvnitr volny slot pro 2,5" disk a slot pro rozsireni pameti. Displej neni dotykovy.

To mě napadlo, ale doufal jsem, že někdo z poradny tyto tablety měl nebo aspoň zkoušel a mohl říct svůj názor. :-) Fotky na tom dělat nebudu, ale co jsem slyšel, tak ten displej je brán spíše jako nekvalitní a to už jen z hlediska toho, že je ultralesklý.
Takže to asi vypadá, že tam zajdu ještě dnes a uvidím. :-)
Každopádně díky za rady. :-)

Surface jsem nemel nikdy v ruce, ale asi to taky nebude uplne mimo.

Surface pouzivam, urcite bych ji doporucil vice jak IPAD, uz i kvuli tomu ze Surface ma opravdovy operacni systém, aktivni USB 2.0, Dispaly Port, pro verze maji samozrejme pribaleny i Surface PEN.

* I kdyz jsem se prozatim zastavil u Surface 3 PRO (vlastnil jsem i RT, PRO, i 2), neni apliakace co by nestihala, s 4Gb RAM DDR3, neni problém na ni spustit i tesi SW jak Visual Studio, na podsvicené klavesnici od MS se pise také dobre, na samotné surface jde psat jak na stole, tak i na kolenach treba v sede, ma vyklopku, tak se da i postavit v uhlu ktery vyhovuje.

Mohu se zeptat, zda by v tomto "pracovním stylu" nebyl lepší ten Macbook Pro? Měl bych ho totiž za stejnou cenu jako je ten Surface Pro 4.

• Zalezi co nebo s cim bude pracovat, jestli s aplikacemi od Microsft, Visual Studio, Cloud/Hotmail atd, tak urcite bude lepsi Surface 4.
* V kazdém pripade, Surface 4 ma exelentni displej (2 736 x 1 824 (267 ppp) samozrejme 3:2 coz je na praci idealni, , uz i PRO 3 ma paradni, podsviceni a co me pri vyberu zajima také je cteni na slunci, coz Surface splnuje velmi konfortne. Co se tyce vydrze baterie u Surface 4, nemohu rict, i kdyz jsem ji jiz jsem na ni vhvili byl, vydrz baterie jsem nemeril, ale PRO 3 se drzi po nekolika UP FIRMWARE docela slusne, kdyz ji pouzivam pres den a dojedu domu, tak mam jeste nejakych 30%.

TiP ~ Surface jde pouzit i jako tablet (viz vyse), kde nekdy mit jen tukaci obrazovku bez toho aniz by nam zavazela klavesnice muze byt nekdy opravdu pohodlné, navic nepotrebujete zakupovat nejaky obal s nohou na podepreni, jelikoz surface ji jiz ma, docela jsem si oblibil i pouzivani Surface PEN né jen v Photoshopu :-)
PS : Jinak v ohlede cen, jsou zlodeji oba, jak Apple, tak Microsoft, nema cenu v tom neco chapat, oni to tak proste maji, to jej jejich markekting nic s tim neudelate.