Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E-mail - jak poslat anonymně?

Dobrý den,prosím o radu.Chtěla bych poslat e-mail,ale anonymně.Soused týrá svého psa,tak bych to chtěla sdělit krajské veterině,ale nechci,aby se soused dozvěděl,že jsem toto oznámení podala já nedalo by se tady asi vydržet a je mi líto zvířete.Zjistí prosím podle mého ip čísla mou adresu?Děkuji přeji hezký den Delfina
Změna předmětu, původně: E-mail (fromM2U)

Dokonalá konspirace? Maska přes obličej, rukavice na rukách a posílání e-mailu z veřejného místa (např. internetová kavárna, knihovna,...).
Ano, podle IP lze zjistit PC, ze kterého byl e-mail odeslán (ačkoliv si nemyslím, že by tohle zvládl váš soused, ale třeba se mýlím).

Jé a já si tuhle myslel, že tam mají sraz z nějakého potápěčského klubu a že jsem nezvolil to správné maskování, jelikož by si mohli myslet, že patřím mezi ně. Naštěstí se však tedy jednalo o něco jiného.
Ale příště se raději obléknu do samého hnědého, namažu si obličej hnědou maskovací vojenskou barvou, omotám se rolí toaletního paríru (srapíru) a půjdu za hovňouska. :-)

K dotazu - nebo použít "papírovou poštu".

Jak píšou kolegové, podle IP se toho dá zjistit hodně. Ale ten mail přece budeš posílat na veterinu a ne sousedovi, ne? Předpokládám, že na veterině nikdo nebude řešit IP adresy odesílatelů. Tak si založ jinou emailovou adresu (seznam, atlas, volny, tiscali atd.) a pošli to z ní.

Pokud bys chtěla být ještě jistější, tak se pro účely odeslání emailu připoj na internet přes mobil nebo prostě nějak jinak, než se obvykle připojuješ. Obzvlášť pokud máš v mobilu předplacenou kartu, tak jsi už velmi obtížně dohledatelná. Samozřejmě pokud bys páchala nějaký závažný trestný čin, tak si tě policejní experti najdou, ale v tebou zmíněném případě nepředpokládám nějaké složité pátrání po odesílateli, proč taky.

Udělej si nový email na seznamu nebo tak a normalne to posli. Ja si myslim, ze soused urcite nebude zjistovat, kdo to poslal. To uz by potom byl jo hodne inteligetni clovek, aby si v tu chvili uvedomil, ze by podle ip mohl zjistit, kdo to poslal, i kdyz nevim, jak by to chtel udelat. Ale pokud tyra sveho psa, tak asi moc inteligentni nebude:-p. A zase je tu jeste otazka, jestli s tim ta krajska veterina neco udela.

Založ si mail někde na seznamu, tiscali.... a pošli to z něj. Pochybuju o tom, že soused se k mailu dostane, aby zjišťoval IP adresu.
Ale důležitý je nenapsat do toho mailu slovo "soused", to by asi veškerá snaha přišla vniveč.

To mi připomíná jednu hlášku z jednoho seriálu od Disneyho, kde Goofy řekl svým únoscům:
"Klidně vám řeknu, kde bydlím já, ale nikdy vám neřeknu, kde bydlí můj nejlepší soused!"

Nechá se to udělat přes Příkazový řádek nebo použít některý z mailerů na Internetu, je na to i soft(na některých hacking stránkách, většinou i s trojanem). Každopádně pokud odešleš email některým z těchto způsobů - dopouštíš se trestného činu Podvod(u).