Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sluchátková impedance

Dobrý den,

mám MP4 přehrávač Lenco Xemio, v techn.dokumentaci je uvedena sluchátková impedance 32 ohm.

Stávající sluchátka (32 ohm) dosloužila, budu pořizovat nová a chci se zeptat, nakolik vadí, když si vezmu s 16 ohmy místo těch 32 ohmů - bude to mít vliv na zvuk, na zátěž přehrávače?

Děkuji

Ale prd. Nižší impedance je naopak u přenosných zařízení žádoucí - měniče se vybudí menším množstvím energie, takže při stejné "spotřebě" baterky budou hrát hlasitěji. Sice bude nepatrně větší zkreslení, ale to by poznal asi jen netopýr.

Pleteš dvě věci dohromady. Tady jsme mluvili o zesilovači jako takovém, ty do toho mícháš výdrž baterie. Myslím, že vliv impedance sluchátek na výdrž baterie bude spíše teoretický, těžko měřitelný: Jsou tu horší žrouti, kteří budou mít větší vliv. Možná se mýlím, ale domnívám se, že to tak bude.

Ono je dost dolezite vediet ze co chcel autor povedat tym "sluchátková impedance" v tej srandovnej dokumentaci. Ci je to fakt impedance vystupu, alebo len nejake srandovne cislo. U malych nezmyslov je to typicky to druhe, takze je to vpodstate jedno co tam strcis. Ak by platilo to prve, tak su 32ohm lepsie, a este vyssie este lepsie. Ale tie s vyssou impedanciou by mohli hrat tichsie, v zavislosti na citlivosti.