Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sd karta 64GB nejde rozdelit na dva oddily

Dobrý den. Prosím o radu ohledně rozdělení sd karty 64GB.Už se oto pokouší tři dny a pořád nic. Zkoušel jsem snad všechny dostupné možnosti. Od rozděleni v recovery ,až po program do pc k tomu určené. Ale stále se nedaří.První oddíl je vždy v pořádku ( fat 32-to se ukaže i při rozděleni),ale druhy oddíl ukazuje stále (Other 6GB ).COž pak telefon nevidí. Napadlo mě,jestli ta sd karta není v háji,ale když ji celou dam do fat32,jde v telefonu uplně normálně. Nevíte prosím co to muže dělat. Děkuji moc za případnou pomoc

Naposledy delano v Ubuntu ( vcera ) a taky nic. Nainstaloval jsem si ho dodatecne k W7,ze to pujde a taky nic.Tkze vic jak 32GB asi nepujde,co? A neslo tu 64GB nak rozdelit na dva odd. ext 32,ze by android nevidel jenom jednu ext 32 ale dve ? To je asi blbost. A proc kdyz to nejde na vetsi karty to nekdo jasne nenapise. Funguje pouze do velikosti 32GB,a je klid.Nikdo se pak zbytecne nebude trapit a ptat se,kdzy to bude jasny. Kazdopadne moc dekuji za pomoc.Uz aspon vim,ze to nema cenu. Ach jo,ze sem to nevedel driv.Sem si mohl usetrit takoveho casu appreinstalovani. Dik:-):-D

Uplne tve odpovedi nerozumim, ale sd-kartu lze v Ubuntu libovolne delit na vice logickych oddilu bez omezeni velikosti.

Pokud to nejde, bud delas neco spatne nebo je na sd-karte neco vadneho, jine vysvetleni neni.

Samozrejme uz ti tu bylo receno, ze OS Windows vidi na USB flash pametich pouze prvni oddil, zatimco na linuxu vidis libovolny pocet oddilu, ktere tam mas. Sam jsem nekolikrat delil sd-kartu na dva oddily a nebyl problem.

Ano píšou.to je zrovna jeden z mnoha co jsem myslel že už bude ten pravej. Ale šla mi pouze sd 32GB.Sice ji to rozdelilo,ale tel napsal že karta poškozena. A tak porad do kola. Ani v Ubuntu tu neni ono. Taky to v nem vypada ok,ale v tel proste nejde.Ale dik za pomoc

Skus SysRescue Eset na ISO, ten obsahuje utilitku Gparted.

Vyrob z Esetu bútovačku na nejakej druhej voľnej fleške a baštrnguj s delením 32GiB flešky pri uspatom Windows z Esetu naťahaného v RAM - cestou Gparted.

Pozn.:
Porád si môžeš súbežne spustiť hĺbkovú forenznú kontrolu dát na pevnom disku týmto free AV zn.: Eset SysRescue.

Tomu sa vraví zabiť dve muchy jednou ranou, než sa doonanuješ s delením, herrlicher volltreffer.

Neřikal jsem nic o tom,žem tady nikdo neporadil. Rikal jsem všeobecne,proc to někdo nenapíše,ze větsi rozdelit nejde. Duvod sem nepsal,protože jsem to nepovazoval za nutne,kdyz jsem psal,ze v telefonu funguje pred formatovanim v pohodě (tak ji asi potřebuji v mobilu . Jinak tu kartu potřebuji na přesun data her a dalších věci. Co to meleš ty.Napřed si pořádně přečti co jsem psal.

Podle všeho tazatel se pokouší formátovat/rozdělit kartu ve vestavěné SD čtečce. A má "potíže".
Také jsme chtěl vytvořit dva oddíly na kartě (VFAT a EXT3) - šlo to tak, když karta byla v externí čtečce a ta připojená do portu USB. V PC se tvářila jako externí disk/fleška.

Bez zádrhelů to zvládnul na př. MiniTool Partition Wizard.

Pises tu ale cely cas nezmysly, a ne ze proc to potrebujes.
Vsetky karty rozdelit idu, karta samotna s tym nijak nesuvisi, oddiely su logicka zalezitost, ne HW. Na akomkolvek sektorovom mediu sa da urobit oddielov kolko chces.
Bude ti to stejne k hovnu pretoze Win s tym cez USB nevie pracovat.
Mobily by mali podporovat 64GB karty bezproblemov. Ked tvoj nepodporuje, tak to tiez ziadnym delenim nevyriesis, pretoze oddiely a HW limity nemaju nic spolocne.
Ked to je nahodou karta super nabidka z ciny, tak je to fake a nema to 64GB kapacitu fyzicky a potom nefunguje nic.

Vymaz z toho uplne vsetko sektorovo (dispart list disk, select disk cislo, clean, exit) a potom vloz do telefonu sformatuj si ju v mobile, to je spravny postup ak ju chces pouzivat v mobile. Ked to tam sformatovat nejde tak je nieco vadne alebo nekompatibilne alebo fake z ebay.
Nepotrebujes nic delit, nema to ziaden zmysel.

Nesmysli pišeš tak ty.A k hovnu,jak ríkaš je tak tva rada.Vis stejny prdlajs co ja. Pises ze windows s tim neumi pracovat,ale je zajmave ze mensi kartu to zvladne. Ani to slavne ubuntu to nezvladlo. A jestl nevis k cemu je zapotrebi oddil na sd karte v androidu a neumiš cist co tu pisu a oco prosim,tak nechapu co tady radis. Telefon ma podle vyrobce a lidi tu 64gb zvladnout a zvladne ( když tam není druhej oddil ). Ale po vytvoreni druheho oddilu ji tel.neumi nacist ten( druhej oddil ).
Chtel jsem jenom vedet,proc to nejde a cim to muze bejt.
Jinak Děkuji ostatním co pomohly. Dík moc

Ja tu pisem fakty ktore platia a viem do posledneho bitu a sektoru jak to funguje (odlisnosti su v konkretnych verziach OS, aj to som pisal. Neexistuje jeden android, a neexistuje jeden windows).
Pises furt ze "nejde" a nikto nechape co ti nejde. Vytvorit oddiely ide na vsetkych kartach, ptz to nezavisi nijak od karty. Oddiel su len data v tabulke oddielov, karta na to vobec nema ziaden vplyv.
Ked ti nejaky konkretny OS nejaka presna verzia OS s nejak vytvorenym oddielom nejde, tak musis riesit ze jak presne vytvorit oddiel pre danu presnu verziu OS, ptz to zavisi len od toho OS ze ci s tym vie potom pracovat (a ako uz som pisal Win aspon tie starsie a cez USB s tym druhym oddielom pracovat nevedia. S prvym vedia. W10 som ale netestoval.)

P.S. co sa tyka toho deleneia v androide tak stale neviem naco to chces delit. Jak sa davaju App na sd kartu zavisi od verzie androidu, v kazdej to je inac. A po novom aj od vyrobcu telefonu (napr. samsung tu moznost tusim v 6.0 uplne zrusil, ostatni to tam este maju)

Oddiely sa urobit daju bezproblemov, ale musi to podporovat dany OS (Win alebo ten v telefone) a on napr. Win to na niektorych (USB) mediach nepodporuje. OS v telefone zavisi od OS, nemam prehlad.
Urob si tam MBR a klasicke oddiely napr. v gparted alebo mozno aj vo Win v diskpart sa to da. Subprikazy diskpartu si najdi googlom. Win ale s druhym oddielom nemusi vediet pracovat.