Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zalman ZM-VE350: "no iso file"

Koupil jsem si box Zalman ZM-VE350 a naivně jsem si myslel, že to bude stejné, jako u VE300: že se do složky \_iso umístí obrazy .iso, milý boxík je nalezne a bude možno tyto .iso otvírat ve virtuálním CD/DVD. Leč chyba lávky, zlolajný box neustále hlásí "no iso file". Zkusil jsem zapátrat a zjistil jsem, že můj problém není ojedinělý, přičemž všechny navrhované metody řešení problému, které údajně vedly k nápravě, u mě selhaly. Zkusil jsem doporučovaná řešení (některé věci i poněkud nesmyslně, ze zoufalství):
- NTFS i FAT32
- disk mám typu mbr průběžně (o gpt jsem se ani nepokoušel)
- starší i novější verze firmavare
- nezkoušel jsem low level format, protože to považuji za pitomost, máte-li ale někdo jinou zkušenost, uvítám zprávu
- různé kombinace malých i velkých písmen názvu adresáře _iso
Znáte někdo řešení? Uvítal bych ho (a se mnou možná jiní nešťastní majitelé ZM-VE350).

Řešení:

Přecházel jsem ze staršího Zalmana, jen jsem prehodil disk a "No ISO".
Řešení je jednoduché. Zalman potřebuje, aby složka _iso byla první, nebo aspon na zacatku disku.
Kdyz jsem obsah disku odsypal pryc, znovy vytvoril oddil, vytvoril slozku _iso a nasypal to zpet, tak vse fungovalo bez problemu.

Dnes som omylom spravil gpt z mojho klonu VE300 (kupovane na ali, spominane vyssie), takze som prisiel o data, ktore mam samozrejma zalohovane....takze moja dlhorocna zbierka ISO suborov bola obnovena. Na moje velke prekvapenie vsak na dispelji po cely cas svietilo check HDD. Disk som videl v pc, aj jeho obsah, ale bootovat z neho neslo.
Google moc neporadil, respektive vobec, takze som v chaose dvakrat odpojil cez menu VHDD a na druhykrat mi Win hlasil, ze jednotku G treba formatovat, co som odmietol...a pozriem sa na displej a tam vsetky moje ISO suobry opat pekne v ponuke.
Momentalne disk uz funguje ako ma, ale ako som si ho opravil a preco nesiel (prednedavnom som v nom menil disk a slo to ok) netusim.