Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zalman ZM-VE350: "no iso file"

Koupil jsem si box Zalman ZM-VE350 a naivně jsem si myslel, že to bude stejné, jako u VE300: že se do složky \_iso umístí obrazy .iso, milý boxík je nalezne a bude možno tyto .iso otvírat ve virtuálním CD/DVD. Leč chyba lávky, zlolajný box neustále hlásí "no iso file". Zkusil jsem zapátrat a zjistil jsem, že můj problém není ojedinělý, přičemž všechny navrhované metody řešení problému, které údajně vedly k nápravě, u mě selhaly. Zkusil jsem doporučovaná řešení (některé věci i poněkud nesmyslně, ze zoufalství):
- NTFS i FAT32
- disk mám typu mbr průběžně (o gpt jsem se ani nepokoušel)
- starší i novější verze firmavare
- nezkoušel jsem low level format, protože to považuji za pitomost, máte-li ale někdo jinou zkušenost, uvítám zprávu
- různé kombinace malých i velkých písmen názvu adresáře _iso
Znáte někdo řešení? Uvítal bych ho (a se mnou možná jiní nešťastní majitelé ZM-VE350).

Řešení:

Přecházel jsem ze staršího Zalmana, jen jsem prehodil disk a "No ISO".
Řešení je jednoduché. Zalman potřebuje, aby složka _iso byla první, nebo aspon na zacatku disku.
Kdyz jsem obsah disku odsypal pryc, znovy vytvoril oddil, vytvoril slozku _iso a nasypal to zpet, tak vse fungovalo bez problemu.

S VE300 jsem nikdy neměl potíže a kdyby neodešel konektor...
Jinak, bootovací disky (i flashky) vytvářím tak, že napřed alespoň část přenuluji - tím se zničí veškeré rozdělení a nějaké pozůstatky nepřicházejí v úvaha. Potom nahraji základní soubory (jak bootovací, tak .iso) a defragmentuji (grldr, který používám, to vyžaduje), takže potíže s fragmentací také nemohou být.

Mal si si kúpiť originál iodd 2531, má lepší firmware aj podporu, navyše ZM-VE350 už robí nejaká čínska firma a neni to práve ako ZM-VE300 len rebrandovaný iodd 2531. Firmware z iodd 2531 sa myslím dá dostať do ZM-VE300 ale do ZM-VE350 nie práve z dôvodu že to pre zalman robí iná firma a hw može byť trochu iný.

Cim si to prepisoval a jak presne? Windows ten sektor nahodou nemal nakeshovany a nezapisal ho hned potom zas na povodny? apod. Inac tazko povedat co sa mu nepaci ale asi nieco robis inac jak ten cinan co ten FW programoval. Skus tam urobit 4oddiely, a daj iso do vsetkych.
Skus nastavit oddiel na aktivny.
Jake je typove cislo oddielu?
Su v MBR spravne aj CHS udaje, ci len LBA? (to sa da zistit len vycitanim a hexeditorom).

P.S. ja by som to zobral k vyrobcovi a jebol mu to do hlavy.

Používám Partition Wizard.
Inu, co můžu ztratit. Udělám 4 primární oddíly a uvidíme.
S tím jebnutím do halvy - dobrý nápad! Osobně se začínám klonit k tomu, že si Číňani nelámou hlavu s nějakou změnou hardwaru a tohle je výsledek. Kdysi jsme odebírali 50 skříní určitého typu (byl to těžký výběr, skříně musely splňovat určité mechanické a rozměrové požadavky). Těch 50 skříní rozbalovali před mýma očima z obrovského balíku stejných skříní, tak, jak to dorazilo ze zámoří. V těch 50 skříních stejného označení jsem našel 4 různá provedení. Přitom skříně byly na pohled stejné, ale uvnitř...

Je jeden aktivny?

Podla mna nieco robis blbo, napr. cim to formatujes? Alebo nieco niekde je inac ako to predpokladal vyrobca FW. Velkost znakov, alebo to ma byt teraz iny adresar a ne \_iso apod. Dat to iso do rootu si skusal?
P.S. NTFS format z Win7 moze byt mierne iny ako z Win10 a moze byt iny ako z linuxu...

No, rada "alebo to ma byt teraz iny adresar a ne \_iso" je hraběcí a nepomůže. V návodu je _iso a pokud má být jiný - jak to odhalit? Co když to je _mao_je_největší? Nebo něco docela jiného? To mám strávit závěr svého života hledáním nějakého názvu, o kterém ani nevím, jestli existuje? Pár variací na téma iso jsem, samozřejmě, vyzkoušel, stejně jako .iso do rootu. Zajímavé je to, že nejsem sám se stejnými potížemi a u kolegy níže to nevyřešila změna postupu, ale výměna kusu...
Zkoušel jsem toho hodně, např. postup pomocí programu RMPrepUSB, který údajně podle jednoho videa pomohl (čímž je formátování sedmičkami, které ostatně nepoužívám, mimo hru), ale pořád nic. Vypadá to, že co pomůže jednomu, nepomůže jinému, že prostě číňani dělají malé změny hardwaru a s kompatibilitou si hlavu nelámou.

A to co som pisal

Skusil by som v diskpart list disk, select disk cislo, clean, exit, a potom vytvorit novy oddiel

treba skusit. Neni to jedno, ten clean pred vytvorenim 1.particie je dolezity. A vytvor ten oddiel vo windows v sprave diskov, alebo presne tak jak to vytvaral ten komu to funguje. Neni to jedno. pri vytvarani oddielu zapise tool typove cislo oddielu, a tych je 256 roznych, a FW moze akceptovat len jeden konkretny. Vobec neni jedno ze cim ten oddiel clovek vytvori. Pouzit PRESNE do poslednej bodky postup ktory pouzil ten komu to funguje. Stejne tooly stejny OS stejne vsetko.

Ved dobre ja ta len upozornujem na to ze to neni jedno. Ked to nefunguje skus to reklamovat, aj ked teda nechapem co tam ma byt blbo, ked toto urcite zavisi od firmware a od dat na disku, ne od HW. Neviem. Ked budes mat nejaky novy a bude fungovat, tak si rychlo urob zalohu sektorovu aspon prveho sektoru (MBR s tabulkou oddielov) :-)

Přecházel jsem ze staršího Zalmana, jen jsem prehodil disk a "No ISO".
Řešení je jednoduché. Zalman potřebuje, aby složka _iso byla první, nebo aspon na zacatku disku.
Kdyz jsem obsah disku odsypal pryc, znovy vytvoril oddil, vytvoril slozku _iso a nasypal to zpet, tak vse fungovalo bez problemu.

Želbohu, tato rada má pouze omezenou účinnost. Tobě pomohla, mně ne. A to jsem zkoušel mít na disku pouze jediný adresář, v něm jediný soubor .iso a jinak nic (vše,pochopitelně, defragmentované a na začátku disku).
Prostě, ZM-VE350 jsou každý pes jiná ves. Co pomůže jednomu, nepomůže jinému. Já jsem holt z těch méně šťastných.

Ak sa este mozem spytat, vo videach som videl, ze podrzanim tlacidla backup sa nastavenia ulozili a dal sa po odpojeni - vysunuti HDD tento stav uchovat. Mne to akosi nefunguje. A vo videach vidiet aj bohatsie MENU. Este raz dakujem za ochotu.

Nastavení je po ukonceni prace ulozene, nepamatuju si, že bych musel mačkat nějaké backup tlačítko.
Nevím, co je to "bohatší menu". Tlačítko Backup slouží na spuštění zálohování. Delší podržení pak k odpojení disku. Cituji z dokumentace:

Pressing the button for more than 3 seconds will automatically turn power off, allowing the external hard drive to be removed safely without damaging the data.

Dnes som omylom spravil gpt z mojho klonu VE300 (kupovane na ali, spominane vyssie), takze som prisiel o data, ktore mam samozrejma zalohovane....takze moja dlhorocna zbierka ISO suborov bola obnovena. Na moje velke prekvapenie vsak na dispelji po cely cas svietilo check HDD. Disk som videl v pc, aj jeho obsah, ale bootovat z neho neslo.
Google moc neporadil, respektive vobec, takze som v chaose dvakrat odpojil cez menu VHDD a na druhykrat mi Win hlasil, ze jednotku G treba formatovat, co som odmietol...a pozriem sa na displej a tam vsetky moje ISO suobry opat pekne v ponuke.
Momentalne disk uz funguje ako ma, ale ako som si ho opravil a preco nesiel (prednedavnom som v nom menil disk a slo to ok) netusim.