Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MBR

Mám na jednom disku na dvou partitionech dva systémy WXP (na C:, který je bootovací a D: - druhý primární). Teď potřebuji zachovat systém na D:, partišnu C: smazat a sloučit s D: (samozřejmě přejmenovat na C:). Jak to mám udělat, abych stroj vůbec nabootoval? Když C: pouze smažu a sloučím s D:, abych nepřišel o MBR, tak budu muset ještě vytvořit před sloučením na D: nové boot.ini, nebo je jiná cesta? Díky za pomoc.

Při takovém sloučení ti nepojede většina programů (mají odkazy na adresáře a knihovny na disku D:) a bude mít problém i systém.

Co se týká sloučení, musel bys:
1. odstranit primární oddíl (C:)
2. roztáhnout druhý oddíl až na začátek (když se hýbá se začátkem oddílu, je to práce na několik hodin podle množství dat) a pak z prvního oddílu udělat primární.

O MBR přijdeš, ale není problém jej obnovit pomocí nastartování z instalačního CD do recovery console pomocí příkazů FixMBR a FixBoot.
Ale jak jsem psal na začátku, způsobíš si tím hodně problémů

protože v registrech je polovina cest natvrdo zapsaná s cestou d:\..., po zrušení C: si prakticky zničíš windows - mám za to že windows bez první partition si při startu přejmenují systémový disk na C:, ale možná je to jen urban legend

obsah boot.ini zvládneš přeeditovat: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

taky můžeš c: zachovat jako oddíl, pouze zmenšit třeba na 9-999mb.

boot.ini, ntldr, ntdetect.com můžeš překopírovat na d: a nějakým partition nástrojem/fdiskem označit jako bootovací d: