Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Formátování buněk

Zdravím,
jde nějak v excelu udělat, když mám buňku barevně odlišenou podmíněným formátováním, aby po této podmínce zůstala barva? Konkrétně se mi jedná v čísle o znaménko <, pokud ho pak z textu umažu, potřeboval bych, aby buňka zůstala barevná. Jde o velké množství buněk, ručně to nejde. Napadlo mě ještě kopírovat formát, ale to nefunguje.
Díky

To je trocha zmätočná otázka... Aspoň ja ju nechápem...

1) Načo podmienené formátovanie, ak farba má ostať i po nesplnení podmienky? Alebo sa podmieneným formátovaním mení farba písma, nie pozadia? Tak si to tak nadefinuj!
Okrem toho, ak nie je splnená žiadna podmienka, farba bunky ostane taká, akú si ju nadefinuješ štandardne. Potom ale nemá zmysel ju podmienkou zafarbiť na takú istú farbu...

2) Podmienka je, že text obsahuje znamienko "<" ?

3) Kopírovať formát sa dá, ale dá sa nastaviť aj oblasť platnosti podmienky v nastaveniach podmieneného formátovania.

Ak chceš presnú odpoveď na Tvoj problém, musel by si ho popísať dôkladnejšie, alebo dať sem prílohu s vysvetlením, o čo Ti ide

Buňka vícero podmínek nemá, má jen podmínku, pokud je tam znaménko <, tak ať se podbarví a změní barvu písma. Jde o to, že chci dále pracovat s daty, kde odstaním toto znaménko, ale abych věděl, že jsou to upravená data, tak by ta buňka měla zůstat odlišená.
nevím, jak jinak to vysvětlit.

Najjednoduchšie je to tak, že si zapneš filter podľa farieb a zvolíš si zobrazenie "chybných" buniek, t.j. zafarbených podmieneným formátom, tie si označíš a "natvrdo" zafarbíš svojou farbou, napr žltou (odporúčam inou, než bolo v podmienke, kvôli tomu, aby si odlíšil trvajúcu chybu, alebo chybu, ktorá vznikne ďalším zadaním, od chyby, ktorá tam bola, ale bola napravená a tiež kvôli následnému filtrovaniu - ako by si odlíšil farbu trvajúcej "chyby" od farby napravenej bunky, keby si ju zafarbil narovnako?). Zmenu zatiaľ neuvidíš, lebo chyba tie bunky naďalej drží zafarbené na červeno. Zároveň v celej označenej oblasti hromadne vyhodíš znamienko "<" ktoré tam nechceš (CTRL+H a nastavíš zameniť "<" za ""). Farba podmieneného formátovania týchto buniek sa vypne, lebo už podmienka neplatí. Tým sa Ti odfarbia napravené bunky od farby podmieneného formátovania, ale ostane Ti "tvrdé" zafarbenie buniek ktoré si vykonal vyššie popísaným spôsobom = na žlto (= pôvodne obsahovali "<")

Filter vypneš.

V prílohe máš ukážku

Takto si to myslel?

Snáď je to zrozumiteľné :-)

Dalo by sa to pomocou makra, ale najjednoduchšie asi bude skopírovať oblasť buniek do Wordu a potom z Wordu naspäť. Tým dosiahneš to, že z podmieneného formátovania sa stane normálne formátovanie. Prídeš tým síce aj o vzorce, ale tie si môžeš odložiť vedľa a potom ich tam prekopírovať nazad priamo v Exceli.