Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevírání CSS souboru při prohlížení idnes.cz v MSIE 11

Vyskytla se mi chyba ve Windows 7, že jsem asi nejspíš na něco kliknul, nebo nevím jak k tomu došlo, ale při prohlížení webu idnes.cz mi vždy po načtení stránky vyskočí okno Poznámkového bloku, ve kterém je nějaký CSS soubor (možná je to ten co patří k prohlížené stránce).

Nejprve jsem si myslel, že je to chyba asociace souborů, tak jsem v systému nastavil, aby se soubory s příponou CSS otevíraly ne v Poznámkovém bloku, ale v Internet Exploreru. Chování se změnilo pouze v tom, že nyní se soubor CSS neotvírá v notepadu, ale při načtení stránky na idnes.cz se nabídne uložení tohoto souboru na disk.

Nezdá se mi, že by šlo o nějaký malware nebo virus, protože počítač je zabezpečen antivirem aktualizovaným Symantec. Ale hlavně, na jiných stránkách než na idnes.cz to nedělá!

Takže se mi spíš zdá, že je to chování nějakého reklamního skriptu, který tam spouštějí.
Chování se projevilo asi před týdnem, a vyřešil jsem to vytvořením nového profilu. Ale hned druhý den se chyba objevila znovu.
A dnes se mi to objevilo na druhém PC.

Zajímalo by mě, jestli se s touto chybou už někdo také nesetkal.

počítač je zabezpečen antivirem aktualizovaným Symantec

[4779-rofl41-gif]
nikdy v životě jsem neviděl tak dlouhý log seznamu malware z antispywarového programu, jako na pc takzvaně chráněném "antivirem Symantec". klidně ten shit odinstaluj, horší už to být nemůže.

ale problém bude jinde. tipuju to na vadnou práci nějakého blokovacího doplňku v prohlížeči.
když ho spustíš v režimu bez doplňků, nebo ještě lépe jiný prohlížeč, taky se ti otevírá nějaký .css?

Od Win8 je antivirusove jadro prebraté z MSE súčasťou defendera ktorý je súčasťou OS Win, teda už žiadny další antivir netreba, ostatne vätšinu škodnej už netvoria virusy ale adware, spyware, a iný malware... na to pomôže MBAM a ADWCleaner (nemýliť si to so pseudo čističmi a zrýchlovačami OS, ADWCleaner slúži na odstránenie adwaru, nežiadúcich doplnkov v prohlížeči atp.)

Asi pouzivas AdBlock., reklamni servery pak tohle zpusobuji.

1. V nastaveni IE zablokuj ukladani cookies - mistni i cizi, povol cookie relaci, nebo dej vlastni na dotaz a pak si napovoluj ty ktery potrebujes - je to nekde v nastaveni osobni v IE

2. Vymaz vsechny cookie - taky z nastaveni IE

Dle mě je problém, v tom, že programátoři idnesu zprasili web do té míry, že css stylesheet je dynamicky generovaný a má příponu PNG. To ho asi zmate, že dostane soubor jiného obsahu než očekával - schizma přípony vs content-type vs skutečný obsah. IE je nejhhorší prohlížeč všech dob nezávisle na verzi, a tohle je jedna z chyb. I mě občas vyskakuje ze stránek nabídka ke stažení nějakého stylu, který evidentně patří do stránky, ale na webserveru či v php do zprasili.

PS: Zkus toto pro blokování reklam
https://pc.poradna.net/flashes/2690743-jak-se-zbavit-reklam-na-aktualne-blesk-aha-extra-zive-a-dalsich-webech