Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze nějaký linux spustit z Windows?

Zdravím.
Otázka vypadá blbě, ale neumím ji formulovat jinak.
Jde o to, že jeden nemocný člověk ( a už trochu nervozní a ne racionálního myšlení ) si stáhnul Ubuntu a chce vyzkoušet linux.
Počítač má jeden a to s fungujícími Win 8 tuším.( nejsem u něho a ani tam nechci jezdit. On se umí krásně nudit a být protivný )
Není schopen nastavit boot z DVD. Proto se rozhodl na volné místo na disku nainstalovat nějaký linux ( volné místo tam má ). To jsem mu po telefonu zakázal, ale jak ho znám, dřív nebo později to zkusí. Doufám, že se nenaučí z DVD bootovat.

Moje otázka je, zda existuje nějaký linux, který lze spustit pod Win. Prostředí je jedno. Hlavně aby to mělo nápis Linux.

Dík.

1. Virtualizace, přístupný Virtualbox.
2. Druhý pevný disk, USB flash a na něj nainstalovat linuxovou distribuci.
3. Dva os na jeden HDD sice jde, ale nedoporučuji. Končí to "odinstalací" linuxové distribuce, kdy Grub "přijde" o adresář /boot, kde mimo Stage 2,3 je i záloha původní MBR/GPT a s tím spojené zmatky.