Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukovka k Audio-Technica ATH-AVC500 + .flac

Zdarec,
za 1. se chci zeptat jakou zvukovku (čím levnějsí tím lepší) k výše uvedeným sluchátkům?
2. Bude lepší požitek z hudby na monitorech M-Audio AV 42 nebo na těch sluchátkách?
3. Kde najdu muziku ve formatu .FLAC?
Díky za rady a odpovědi.

1. Idealny by bol nejaky slusnejsi sluchatkovy zosilovac alebo hifi DAC, ale aj obycajnejsi soundblaster sa da pocuvat. U hifi neexistuje hranica nahor. Existuje aj vela sraciek ktore sa chcu volat hifi DAC bohuzial. Skus si pozret muziker.sk ze co maju tam, to je aspon prvotny znak ze to stoji aspon za nieco.
2. obe veci su iny dojem. Neni to zamenitelne. Presnejsi zvuk bude asi v sluchatkach logicky, ptz miestnost skresluje. A male bedne tiez skresluju v spodnej casti spektra.
3. V obchode na CD. Ne flac ale vies si z toho ten flac vyrobit, cez EAC a flac koder. Existuju aj shopy s flac ale moc by som neveril kazdemu ze to su original data.

search.htm asi by siel aj ten fiio, ale vseobecne to neni nic moc, ale imho lepsie jak nejake interne zvukovky. Inac potom ked chces radse internu zvukovku tak nejaky soundblaster idealne keby bol odtieneny z oboch stran niecim kovovym.

(pozor ten lacny fiio nema sluchatkovy vystup, len line out. Ty chces nieco so sluchatkovym zosikom)

Prý apple dává do macbooků lepší "zvukovku(ový převodník" než se "dává do windows "notebookl (=ostatních). Co je na tom pravdy a o jakou konkrétní součástku se jedná (jak pro mac, tak pro ostatní)? DSP/samotný převodník či co? Vždyť všechno je intel HD audio..(ale to je asi jen softwarová část), nebo zahrnuje i AD převodník?

Na prehravanie sa pouziva DA prevodnik a ne AD prevodnik. Prevodniky nie su od intel.
Kvalita zvuku zavisi hlavne aj od toho ze ci navrhar HW a layoutu bol magor.
Neda sa to zovseobecnit na tvrdenie ze mac je lepsi, kedykolvek by mohol byt aj nejaky iny vyrobca XY lepsi, ak navrhar toho HW a layoutu nebol magor.

asi tak: ta součástka (zvukový kodek, d/a převodník) je třeba u všech výrobců desek u podobně drahých boardů stejná, ale návrháři desek jsou u laciných výrobců prasata (zdravím gigabyte) a analogový výstup je zarušený.

volba součástek a návrh desky u apple je mi lhostejná, neplánuju to používat.

intel hd audio není konkrétní součástka, spíš firemní norma zpracování signálu.

Lepsi pozitok z muziky je cez reprosustavy. Ci to bude dobre z tych Monitorov M-Audio neviem. Na prednes silnych a nezkreslenych basov sa odporuca repro sustava s litrazou minimalne 80 litrov a k tomu akusticky vyvazeny priestor s eleminovanim odrazov.