Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukovka k Audio-Technica ATH-AVC500 + .flac

Zdarec,
za 1. se chci zeptat jakou zvukovku (čím levnějsí tím lepší) k výše uvedeným sluchátkům?
2. Bude lepší požitek z hudby na monitorech M-Audio AV 42 nebo na těch sluchátkách?
3. Kde najdu muziku ve formatu .FLAC?
Díky za rady a odpovědi.

Prý apple dává do macbooků lepší "zvukovku(ový převodník" než se "dává do windows "notebookl (=ostatních). Co je na tom pravdy a o jakou konkrétní součástku se jedná (jak pro mac, tak pro ostatní)? DSP/samotný převodník či co? Vždyť všechno je intel HD audio..(ale to je asi jen softwarová část), nebo zahrnuje i AD převodník?

Na prehravanie sa pouziva DA prevodnik a ne AD prevodnik. Prevodniky nie su od intel.
Kvalita zvuku zavisi hlavne aj od toho ze ci navrhar HW a layoutu bol magor.
Neda sa to zovseobecnit na tvrdenie ze mac je lepsi, kedykolvek by mohol byt aj nejaky iny vyrobca XY lepsi, ak navrhar toho HW a layoutu nebol magor.

asi tak: ta součástka (zvukový kodek, d/a převodník) je třeba u všech výrobců desek u podobně drahých boardů stejná, ale návrháři desek jsou u laciných výrobců prasata (zdravím gigabyte) a analogový výstup je zarušený.

volba součástek a návrh desky u apple je mi lhostejná, neplánuju to používat.

intel hd audio není konkrétní součástka, spíš firemní norma zpracování signálu.

Lepsi pozitok z muziky je cez reprosustavy. Ci to bude dobre z tych Monitorov M-Audio neviem. Na prednes silnych a nezkreslenych basov sa odporuca repro sustava s litrazou minimalne 80 litrov a k tomu akusticky vyvazeny priestor s eleminovanim odrazov.