Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okradení na internetu

Zdravím, domluvil jsem se s jedním pánem na koupě konzole za 3500 (přes bazos.cz). Peníze jsem mu poslal, až mu přišly tak si vypnul mobil, nereaguje na emaily a nic. Může s tím policie něco udělat? Mám důkazy kde jsme se domlouvali přes email, sms a mám též jeho číslo účtu. Poslal mi oskenované fotky OP a pasu, ale nevím, zda jsou jeho.
Je nějaká šance že dostanu své peníze zpět? Děkuji..

- Ty peníze jste mu poslal jak ? Mate nejaky dukaz ze si peníze převzal ? Jestli přes PayPal, tak máte ješte čas zažádat o vracení peněz.
- V každém případe bych kontaktoval bazos.cz, kteří s tím určitě již nějakou zkušenost mají.

Bazoši je to ukradený:)

12. Byl jsem podveden, jak postupovat?
Podejte trestní oznámení. Lze je podat ústně či písemně na kterémkoli oddělení policie, ale také na jakémkoliv úřadu vyšetřování a státním zastupitelství. Tyto orgány mají povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestném oznámení popište co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil). Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních.
Na stránkách Bazoš.cz napište inzerentovi negativní hodnocení, kde prosím popište co přesně se Vám stalo.

- Tak aspon nešlo o hotovost a znáte příjemce.
- Osob napište SMS že jestli se do 24H neozve, podáte trestní oznamení a tak také učinte, ofotte inzerát, vemte papir z banky ze jste penize poslal, telefoni číslo té osoby, vem te si občanku a bežte na policii.

1. Potřebuji kontakt z inzerátu, který už je vymazaný
Napište na podpora@bazos.cz číslo inzerátu, nebo alespoň část textu inzerátu, jméno inzerenta, … cokoliv, podle čeho by se dal zpětně inzerát dohledat a my Vám jej pak pošleme na mail.

I o tom tam píšou. Tobě stačí, když si vezmeš svůj OP a dojdeš celou věc oznámit na nejbližší služebnu, nic víc netřeba.

hele tak kontaktuj svou banku a řekni jim o tom co se ti stalo a že žádáš zrušení té platby - reklamace. nejspíš po tobě budou chtít nějaké potvrzení od policie, přesný postup ti řeknou v bance. minimálně by to mohlo být i o tom, že podepíšeš nějaké čestné prohlášení, že jsi si objednal zboží, zaplatil a dosud ti nic nepřišlo a doložíš to třeba posledním emailem od toho člověka kde už ti nepotvrdil odeslání balíku, obvykle by ti měl dát jeho číslo, apod.

To je blbost, banka poziada banku prijemcu o vratenie penazi, ale ked s tym nebude podvodnik suhlasit tak ma smolu. Potom uz len policia a az na zaklade sudneho rozhodnutia sa moze domahat vratenia ciastky.
Riesil som to uz parkrat, vzdy slo o mylne platby na ine ucty a k policii som sa samozrejme nikdy nedostal, pretoze ked poslem peniaze inej firme ako som povodne planoval tak mi to ta firma vzdy vrati.
Pri bazosi ma proste smolu, jedina cesta je trestne oznamenie.

Tak to ty peníze ještě reálně z té tvojí banky asi vůbec neodešly. Pochybuju, že by fungovalo něco takového, jak to popisuješ. To by ta druhá banka musela sahat do účtu toho klienta a bez jeho vědomí mu odebírat peníze z konta a posílat je na tvůj účet. Neexistuje.

Ono zavisi od toho jak ta platba vznikla. Neopravnene platby kreditkou na internete sa daju do nejakych XY hodin stornovat. Mozno aj do XY dni neviem zhlavy. (ale banka potom asi nabeton poda trstne oznamenie na neznameho pachatela a bude hladat toho kto tu kreditku zneuzil a jak)
S prevodom to bude asi horsie. Mozno do X hodin sa da stornovat, asi bude zavisiet od banky, neviem. Inac potom uz tazko.

Inac v D napr. veci funguju tak ze ktokolvek komu som dovolil stahovat mi z uctu mi moze stahovat z uctu. Povolit sa to da uz nejaky cas aj kliknutim cez internet. Je to prakticke, vsetky platby za nejake tie pravidelne veci si stahuju sami. Ja sa o nic nestaram a nejake SIPO alebo chodenie na postu s poukazkami tu neexistuje, tu snad ani postova poukazka vobec neexistuje. Keby mi stiahol z uctu niekto kto odomna nema povolenie, tak myslim ze by to stiahnutie (az po mojej reklamacii samozrejme ptz banka nevie komu som dal povolenie) moja banka stornovala.

Blbost, tohle nefunguje v žádné bance.

Objednám si nějaké zboží, zaplatím online, prodejce mi to pošle, já naběhnu do banky, budu reklamovat platbu, banka peníze stáhne zpět? Z cizího účtu, bez souhlasu?

A že by si někdo cizí jen tak bez tvého souhlasu "stáhl" peníze z tvého účtu?

Ja to nechápem v živote som nikomu neplatil dopredu niečo cez inzerát ,ako je Bazar,Bazoš a všetky tieto inzeráty.Samozrejme je iné ,keď niečo kupuješ v overených obchodoch aj to ,len v Čechách a na Slovensku.Číne a podobným štátom by som tiež neveril.Pošli čo chcem a zaplatím, prečo blbcom platíš dopredu.Podstatné je ,že máš jeho číslo účtu.Vyskúšaj to riešiť najprv z bankou a keď nepochodíš meno na ktoré je číslo účtu si už polícia určite zistí.Pochybujem o tom ,že je to profík ,ktorému kradnuté prachy lietajú po rôznych účtoch.Ja si myslím ,že polícia na meno príde.Otázka je či ich ešte bude mať a čo je vlastne zač.
Koľko dní prešlo od prevodu?

Nedělej si naději že vše dopadne OK.Já jsem svojí blbostí také tak naletěl při koupi mobilu na Bazos.Po zaplacení byl mobil odpojen.Policii jsem zaslal veškerou korespondenci s prodávajícím včetně čísla účtu prodávajícího.Po měsíci jsem dostal od nich zprávu že nebyl prokázán ani přestupek ani trestný čin a že mé podání odkládají. Takže takto naše policie pomáhá a chrání.Přesto Ti držím palce!!!!

Tak to já mám lepší zkušenosti. Na Aukru jsem na podvodníky narazil hned dvakrát. V obou případech Policie pachatele našla (i když to trvalo měsíce, možná i rok), v obou případech došlo k odsouzení pachatelů, ale peníze přesto nemám a nejspíš nikdy mít nebudu. Tihle podvodníčci většinou hned vše utratí za kraviny a normální příjem nemají, takže jim ani není co zabavit.