Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na 386 jaký systém?

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc, stejně jako se na mne obrátil jeden soused na chatě...
Někdo mu dal počítač..Nevim o něm nic, ale podle toho co mi ukazoval, tak mu tam naběhne bios , příkazová řádka a konec, takže tam nemá žádnej operační systém. Něco mumlal, že by to měla být 386ka a že ten co mu to dal, říkal ať si sežene Windows 95, jinak že mu to bude stačit na psaní, co on chce.
No a kámen úrazu je v tom, že jsou prázdniny a já se bojím jet na chatu, aby mě tam zase neotravoval celý den, minule ze mne vymámil, že jsem mu slíbil, že až příště přijedeu, že mu s tím pomohu a že mu tam něco dám aby mohl psát na pc.
Prosím o radu, tedy, jak na věc...
Na blešáku jsem mu koupil originál Windows 95, německy. Takže pokud to rozběhne, bude se ještě učit německy, ale to je vedlejší a už jeho boj..
Chtěl jsem vědět jestli se Win 95 instaluje stejně jako například WIn 98, což z nabootování z cd, nebo je v tom ještě nějaká bota, že tam musí mít nejdřív Dos?
A zdali právě je to vůbec reálné mít WIn95 na Procesoru 386, nebo mi prosím poraďte jinou variantu, aby tam mohl alespon něco nacvakat a uložit si to jako text, to je jediný o co mu jde...

podrobnosti případně vysvětlím...:)) (jak o sousedských vztazích, tak o něm)

Jo tos mi vlastně připomněl, jak mi jednou někdo půjčil noťas 486. Byl tam narván Win 95 a nedalo se ani psát v Notepadu. Písmena se zapsala snad po pěti vteřinách a popojet myší o půl monitoru bylo na půl minuty. Na 386 by to muselo být ještě úžasnější.
Tuším ale, že 386 ani nesplňuje minimální požadavky pro Win 95.

To si mal bud extremne malo RAM alebo bol ten Win95 v zalostnom stave. Win95 na 486ke by mali byt akotak pouzitelne. Daju sa dat myslim aj na 386 ale tam je to fakt dost pomale (zavisi aj ci to je 386SX alebo DX a co to je konkretne zac) hlavne zvykne byt v 386kach velmi malo RAM pre Win9x