Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedá se připojit na internet

Mám problém-nejde mi připojit na NET,hlásí pořád v tray,že je připojen,odeslané pakety v připojení jsou o.k.,ale přijaté pakety=0.Mám adsl router,druhé PC mi běží,už nevím,co dál,díky za každou radu.
Změna předmětu, původně: připojení (karel)

dve pc jedno bezi druhe ne, to by znamenalo ze problem je v tom pc. Kdyz byla menena zakl. deska ma sit. karta sparvne ovladace? Zkousel jsi vypnout/zapnout router, podival bych se do nastaveni routeru jak to vypada tam, jinak premyslim ale nic moc mne momentalne nenapada snad ostatni pomuzou. {predpokladam ze URCITE mas nastaveno Ziskat adresu ip z dhcp serveru]

Informace od pramene:

Velikost napětí sítě
Jmenovité fázové napětí v síti nízkého napětí je 230 V.
Jmenovité sdružené napětí v síti nízkého napětí je 400 V.
Za normálních provozních podmínek musí být napětí v síti v povolené toleranci ± 10%, tudíž napětí se může pohybovat v rozmezí od 207 V do 253 V. V této toleranci musí být 95% průměrných efektivních hodnot napájecího napětí v měřících intervalech 10 min. během každého týdne.
Jmenovitý kmitočet je 50 Hz. Za normálních provozních podmínek musí být kmitočet sítě v povolené toleranci ± 1% po 99,5 % roku.

guide.shtml

Získat adresu mám stále automaticky,router jsem také odpojoval, pak všechny položky v připojení přeinstaloval. Dokonce jsem tam zkusil dát přídavnou kartu a zkusit připojit přes ní, ale to se ani nezobrazí, že je připojeno. Tápu...díky

tak jsem to zkusil ve správci, zase nic. Mám to původní připojení přímo přes zákl. desku, jak jsem psal jsem zkusil i přidat tu kartu extra další mimo, také nereaguje.
Deska je přitom nově vyměněná v rámci záruky od pondělí, ten den připojení šlo, druhý den ne.Bohužel obnovení systému na pondělí také nepomohlo.

Tím jsem myslel,že mám kartu integrovanou v zákl.desce, a včera jsem zkusil si půjčit další přídavnou kartu k desce,ale také nejde připojení vytvořit.Síťovou kartu jsem odebral ve správci zařízení, znovu si ji nainstalovalo,ale opět přijaté pakety=0 . Nechal jsem nyní i opravit soft k základní desce z CD,vytvořilo se nové "připojení k místní síti 3", odeslané pakety se navyšují, přijaté=0.

ja uz nevim je to nejake divne.. jestli tam nezustalo po tech programech co jsi odinstaloval nejake necistoty co to blokujou, [to je ale asi blbost], ze se vubec nejde dostat na ten router je take divne, do konzole zadej ipconfig co to vypise? nastavit na routeru ip a masku pro tento pocitac a skusit to tak.. nejsem taky z oboru a me vedomosti pomalu konci tak snad jini poradi..

a nemáš spuštěný i windowsácký firewall? antivir jsi měl nechat na pokoji, ten nemá s připojením nic společného.
start - spustit - cmd.exe, v novém okně napiš příkaz: ipconfig -all > ip.txt a obsah toho ip.txt sem zkopíruj.
taky dej vědět jak dopadne ping na tvůj router, čili: ping 10.0.0.2

je mi to trapné,neumím to zkopírovat,tak to opíšu:

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti-NET :
Přípona DNS podle připojení...:
Adresa IP.....................:10.0.0.8
Maska podsítě.................:255.0.0.0
Adresa IP.....................:fe80::20c:6eff:fe73:4103%4
Výchozí brána.................:10.0.0.2

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:
Přípona DNS podle připojení...:
Adresa IP.....................:fe80::ffff:ffff:fffd%5

Ad aptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:
Přípona DNS podle připojení...:
Adresa IP.....................:fe80::5efe:10.0.0.8%2
Vých ozí brána.................:

Jinak z toho PC,kde nejde NET,se z IE do routeru nedostanu, dostanu se do něho jen z tohodle PC,ze kterého píšu.

nechcu abys kopíroval hodnoty z nějakého grafického okna ie, ale z příkazového řádku ve tvém pc.
když dáš příkaz ipconfig -all, vypíše se ti do dosového okna. buď ho označíš myší a enterem pastneš do schránky, nebo to chce nejdřív pravým myšem nastavit v textu "označit", pak obarvit myšem, enter.
pokud je syntaxe s uložením do souboru: ipconfig -all >ip.txt , otevřeš si v poznámkovém bloku ip.txt a text zase hodíš do schránky. nakonec ho přilepíš sem.

1. odinstaluj si protokol ipv6.
2. ten výpis není úplný, anebo spíš ti chybí nastavit dns server(y). na vstupní straně tvého routeru od providera je adresa přidělovaná buď dhcp, nebo je nějaká pevná se zadanými dns. stejné dns nastav i u síťových karet v pc.

pokud toto byl výpis z fungujícího pc, viz 1.,2. ale je potřeba vidět i nastavení nefungujícího pc. zapomeň na adresní řádek ie, místo toho dej vlevo dole: start | spustit | cmd.exe

ipconfig -all >ip.txt

omluva ode mne-jasně jsem to zvoral,ten horní opis byl z funkčního PC... takže napravuji:

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\táta>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : home-fa0d5d8943
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti :

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-85-F9-C2-67

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5445:5245:444f%5
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

C:\Documents and Settings\táta>

Horní výpis je s odpojeným kabelem od NET, tento je s připojeným kabelem :

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\táta>ip config -all
ip není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

C:\Documents and Settings\táta>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : home-fa0d5d8943
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti :

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-85-F9-C2-67
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.113.91
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::214:85ff:fef9:c267%4
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5445:5245:444f%5
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Interface

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : A9-FE-71-5B
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:169.254.113.91%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

C:\Documents and Settings\táta>

ovládací panely - síťová připojení - tvoje nastavení pro ethernet připojení - pravým myšem dáš vlastnosti: psal jsem že máš odinstalovat protokol tcp/ip verze 6, ze síťových protokolů nech jen tcp/ip

máš povolen dhcp, a síťovce se ti přiřadila adresa 169.254.113.91 s maskou 255.255.0.0, přestože router který to dhcp poskytuje má 10.0.0.2 / 255.0.0.0 - tak toto nebude fungovat nikdy.
buď si přiřazuj adresy za routerem ručně z jeho rozsahu, nebo vyměň síťový kabel, aby pc viděl na router a začalo fungovat dhcp.
netroufám si teď říct, zda je adresa 10.0.0.2 úplně korektní (kvůli dvěma nulám za sebou, ale budiž, třeba jo.

nevím co je to "Teredo Tunneling Pseudo-Interface" - ať ti to někdo z rodiny vysvětlí, co tam instaloval za bordel, jinak to odinstaluj.

Tak jsem si do teďka hrál,dal jsem jiný kabel,odinstalace ip6,ale nejsem s to ručně nastavit adresy,nechal jsem auto přidělení, vyšlo mi toto:

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\táta>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : home-fa0d5d8943
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti :

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-85-F9-C2-67
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.113.91
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

C:\Documents and Settings\táta>

předpokládám že máš příchozí kabel do zdířky "wan", pc kabely do zdířek "lan" routeru.
v minulém příspěvku je pod slovem "ručně" odkaz, jak to nastavit ručně.
nebo se z funkčního pc připoj na router, a opiš sem nastavení "wan" strany v routeru.

a pokud budeš chtít někdy bez problémů přistupovat na sdílené disky druhého pc, a budeš trvat na dynamické ip adrese, aspoň si ty počítače normálně pojmenuj (tento pc - vlastnosti)

u druhého funkčního pc se ti přiřadilo přes dhcp nastavení:
Adresa IP.....................:10.0.0.8
Maska podsítě.................:255.0.0.0
Výchozí brána.................:10.0.0.2

takže u neposlušného pc to musí být něco podobného, nebo si nastav ručně:
Adresa IP.....................:10.0.0.111
Maska podsítě.................:255.0.0.0
Výchozí brána.................:10.0.0.2

a pak zkus ping na router: start | spustit | cmd.exe

ping 10.0.0.2

co ti to napsalo?

pokud sis podivně vylepšil nastavení routeru (dhcp), a víš původní admin heslo výrobce, pohledej na routeru tlačítko reset.

Nenapsal jsi, jestli ti už jde ping na router. DNS nastav stejně, jako je na tom PC s fungujícím internetem. Pokud máš ADSL od O2, tak bych hledal u nich v nápovědě a v papírech od připojení. Zkusil bych 194.228.2.61 . DNS by taky mohl zajišťovat router, záleží, jak je nastaven.