Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde vypnout pc

Mam Windows 2000 Professional, problem mam ten ze pri vypnuti pc pres nabidku start/vypnout se sice jakoby vypne windows ale počítač stale jede a vidim jen cernou obrazovku, jediny zbusob jak ho vypnout je "natvrdo" tlacitkem power nebo odpojenim ze zasuvky.
Predem dekuji za tipy..

svým vypínáním asi jen poškozuješ záznamy o souborech na disku (mft), ale to je tvoje věc.
obvykle za to může nějaká síťová služba nebo komunikační program, co se furt nechce ukončit.
taky můžeš nakouknout do eventlogu eventvwr.exe, co je před vypnutím napsané za chybu.
když na nic nepřijdeš, mohlo by se to obejít zástupcem pro bruteforce vypnutí, snad funguje i pod w2000: shutdown -s -f -t 0 (ověř v helpu)

tak jsem se teď díval, že w2000 shutdown snad neznají, pohledej psshutdown od bývalých sysinternals.

Mas v BIOSe povolene ACPI, nemenil si tu polozku po instalacii Windows? Co si s tym PC robil ked to prestalo fungovat? Fungovalo to predtym? Mas v ovladacie panely - energia kartu o "APM" (advanced power management, resp. "vylepsene rizeni spotreby")? Ak ano mas zaskrtnute nech to pouziva?

Vzdor pěkným radám kolegů předřečníků bych napřed vyzkoušel jiný zdroj (a to rychle). Takto se totiž projevuje jedna závada zdroje, která ve finále může skončit průserem. Jiné poruchy jsou samozřejmě možné, ale tohle bych vyzkoušel jako první.

Musím. Jednou jsme dávali cca 50 počítačů do nemocnice a bylo to v době, kdy začaly Durony, neboli nečekaně velký odběr. Do roka se u všech těchto počítačů měnily/opravovaly zdroje a mělo to právě tyto příznaky. Proto také vím, co je příčinou tohoto chování a také vím jak to opravit (dva kondenzátorky dohromady za 10Kč a 1/2 hodiny práce).

Musím zlobit.
Jednou jsme dávali cca 50 počítačů do nemocnice a bylo to v době, kdy začaly Durony, neboli nečekaně velký odběr. Do roka se u všech těchto počítačů měnily/opravovaly zdroje a mělo to právě tyto příznaky. Proto také vím, co je příčinou tohoto chování a také vím jak to opravit (dva kondenzátorky dohromady za 10Kč a 1/2 hodiny práce).
Jo, a ještě něco: Zpravidla je to způsobeno dlouhodobým setrváváním zdroje v režimu stand by, tedy nedpojováním ze sítě. Jsou k tomu náchylné jenom některé typy zdrojů, jiné jsou odolné.