Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení Outlook Express

Moc prosím. V OE 6 mám v Adresáři - v hlavním menu: Nástroje/Adresář/ - plno adres (např. z příchozí pošty). Dále mám nastaveno v hlavním menu: Zobrazit/Rozložení/...mám zatržené Kontakty. Ty mám tedy zobrazené, ale bohužel jsou prázdné !!??...Chtěl bych mít ty Kontakty neustále plné a identické s adresářem. Moc děkuji, pomozte mi prosím, díky

prozcela@volny.cz

Zkus v Rozložení odtrhnout zatržítko Kontakty, ukončit OE.
Pak ho nastartuj, zatrhni to znova v Rozložení, měly by se tam Kontakty objevit.
Nejlíp předtím vymaž všechny tempy!
Předpokládám, že jsi myší nějak nešťastně neupravoval velikost okna Kontakty.

viry nemám a vymyslel jsem následující. Ty Kontakty mě tam nejdou již od první inst XP a myslím, že chyba byla při instalaci dat OE, resp. při záloze OE. Jak správně zálohovat OE?. Poštu lze kopírovat, účty se musí vyexportovat a spekuluji, že i adresář se musí vyexportovat!! (nikoliv kopírovat, což jsem asi dřívě dělal)
Co Ty na to ?

Když to máš zatržené a nevidíš to, jestli by to nechtělo jen někde roztáhnout myší, protože je to schované. Zkus roztáhnout okno OE, jestli se to neobjeví (nebo jej maximalizuj). Chtělo by to vidět, bude to nějaká blbost.

Hmmm to fakt vypadá buď na poškozený Outlook Express, nebo na nějaké breberky. Kontakty má a nemá - chytrá horákyně :-)
Já nepoužívám OE a z hlavy se mi nevybavuje, co by tak ještě mohlo zlobit. Projeď to tím Ad-Aware a vše co najde Ad-Aware bez obav smaž. Dej vědět, kolik toho našlo a jak to dopadlo.

viry nemám a vymyslel jsem následující. Ty Kontakty mě tam nejdou již od první inst XP a myslím, že chyba byla při instalaci dat OE, resp. při záloze OE. Jak správně zálohovat OE?. Poštu lze kopírovat, účty se musí vyexportovat a spekuluji, že i adresář se musí vyexportovat!! (nikoliv kopírovat, což jsem asi dřívě dělal)
Co Ty na to ?

Kontakty (soubor .WAB) je možné klidně kopírovat. Byl pouze problém, pokud sis udělal vlastní skupiny adres - pak už to nešlo načíst zpět, ale pokud si vzpomínám, tak v poslední verzi OE už to bylo opraveno.
Zprávy je možné také klidně kopírovat.
Nastavení účtu, filtry apod. jsou ulozeny v registru, takže vyexportovat.

Mnohem lepší je použít nějaký program, který to udělá za tebe - např. Outlook Express Backup. Ten umí dokonce udělat samorozbalovací EXE, které jen spustíš a máš poštu včetně účtů, pavidel, adresáře, oblíbených atd. obnovenu.

Díky...ale dovolím si zopakovat svůj problém: Moc prosím. V OE 6 mám v Adresáři - v hlavním menu: Nástroje/Adresář/ - plno adres (např. z příchozí pošty). Dále mám nastaveno v hlavním menu: Zobrazit/Rozložení/...mám zatržené Kontakty. Ty mám tedy zobrazené, ale bohužel jsou prázdné !!??...Chtěl bych mít ty Kontakty neustále plné a identické s adresářem. Moc děkuji, pomozte mi prosím, díky
Tedy jak správně naistalovat OE, resp. údaje do něj ??

Zrejme mas jiny adresar pouzity v menu adrear a jiny adresar, ktery zobrazuje Outlook (jiná identita?)
Zkusil bych v menu OE otevrit Adresy (ktere jsou podle popisu plne) a tam v menu Úpravy/Profil se podívat, zda tam není založen nějaký profil (normálně je to prázdné). Ten pak zvolit a potvrdit.

Další možnost:
Plný adresář si vyexportovat do WAB souboru (souboru adresáře)
Přesvědčit se (dvojklikem na WAB souboru), zda ten vyexportovaný soubor obsahuje adresy
Pak v OE z menu Soubor / Importovat / Adresář... zkusit načíst ten vyexportovaný WAB.

Koukám do Upravy/Profil a tam jsou dvě volby:
1.Vybrat existující položku Adresáře, která bude představovat Váš profil....Když ji "otečkuju" tak je plná adres
a
2. Vytvořit novou položku Adresáře, která bude představovat Váš profil....Když ji "otečkuju" tak je prázdná (je jen podsvícená adresama z bodu 1.

...nerozumím, co mám udělat...

Další možnost:
Plný adresář si vyexportovat do WAB souboru (souboru adresáře)
Přesvědčit se (dvojklikem na WAB souboru), zda ten vyexportovaný soubor obsahuje adresy
Pak v OE z menu Soubor / Importovat / Adresář... zkusit načíst ten vyexportovaný WAB.

toto jsem mnoho krát zkoušel a stále nic, jsem asi osel...