Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak funguje Wi-Fi router?

Ahoj,
snad už poslední dotaz.

Jak funguje Wi-Fi router ?
Třeba tenhle Asus http://aukro.cz/item239049231_asus_wl_500g_wireless _router.html

Co jsem se dočetl má 1x wan port a4x switch lan + bezdrát.
Jak to bude s IP adresamy, co půjdou vidět z venku ?

Napadají mě nějaká řešení :

Nebo se to dá na routeru nastavit, co bude vidět z venku a co ne ?

1) Vše bude pod jednou IP(routeru) ?
2)Nebo bude mát každý z těch 4 portů svojí ip(jako u normálního switche),jedna ip routeru, + jedna ip pro všechny zařízení připojené přes Wi-fi ?

A jak to bude s těmi tiskárnami, co se tam připojí ? Půjde používat Scanner nebo jen tisk ?

Díky, o sítích nemám vůbec páru :.(

Všechno moc řešíš. :-D

Obecně platí, že LAN switch a WLAN adaptér jsou spolu probridgeovány, routuje a NATuje se směrem WAN port.

pokud chceš něco "vidět" zvenčí, musíš si forwardovat odpovídající porty na odpovídající IP adresu v LAN.

v LAN budou mít počítače (i ten router) svou vlastní IP adresu z neveřejného rozsahu. viz články o síťových připojeních. ;-)