Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router a připojení od Karnevalu.

Dobrý večer. Mám připojení od Karnevalu a Router TP LINK TL-R460 Cable/DSL, built-in 4 port switch. http://www.usb-shop.cz/zbozi/525553-router-tp-link- tl-r460-cable/dsl,-built-in-4-port-switch
Měl jsem doma 2 Pc a připojení Wifi. Router jsem nakonfiguroval po určitých problémech ( Bylo to z neznalosti. :-[ ) a oba Pc jeli jak měli. Nyní jsem přešel na Karneval a nevím jak to rozchodit. Zatím jedu na 2 PC bez Routeru, protože mi stále jedou oba nety. Ale když přehodím kábel od Karnevalu do jiného PC, tak musím tu jejich krabičku odpojit od sítě a znova připojit (restart, protože ten druhý PC se nepřipojí. Jako by se ta krabice naklonovala na určitý PC a nepustí signál jinam. U starého netu jsem se přes prohlížeč připojil k Routeru, nakonfiguroval a jelo to. U Karnevalu mi připadá že se to při přepojení změní a proto ten restart. Poradí někdo co s tím?

Tak jsem tu znova.
Včera se to odpojilo a nešel internet vůbec. Musel jsem to zapojit bez routeru.
Nic jsem neměnil. Nechápu to.
Dneska jsem to nahodil na router a jede, ale zase mám problém s Utorrentem.

Ps: Tak se mi to podařilo rozjet. Jsem z toho jelen.

cece nevim - zkusil bych ho vypojit ze site pak ho nahodit a zacit postupne zatezovat (pokud hodis najednou dc++ torrent e-mule a u vseho zapnes kademlii - soho router se zesere-to je vyzkouseny :)) ).kdyz by to nezabralo tak bych vyresetoval router a nastavil forwarding jeste jednou

hmm ja mam upc - a kdyz v tom nevrtaj tak to jede furt
mozna jak se ted spojovali tak to blbne popripade je slabej signal (kukni do rozhrani modemu)-jestli je slabej(u meho modemu to hlasi chyby) nechej si ho od karnevalu protuknout z venku pokud bude ok tak je problem v koaxu - prej je to hodne haklivy na nenacaty kabely a vyviklany zasuvky

Zkus jesli by se to nerozběhlo po restartu routeru/případně modemu. U známého to dělalo to samé, po restartu routeru to zase nějakou dobu jelo a pak to zas padlo a pořád dokola, jelikož jsem neměl čas tak to tak praktikoval cca týden a pak najednou se to srovnalo (volal jsem i na ISP a údajně u nich problem nebyl ;-)) Takže zkus ty restarty a případně cinkni na karneval, za to nic nedáš

Já bych ti poradil rád, ale nevím jak. Mám Karneval a přes router Edimax to na dva počítače běhá normálně...
Kdyby se to prostě přes ten router nepřipojilo... Ale jestli to nějakou dobu běží a pak se to odpojí. :-? Z toho bych byl jelen taky...:-| Klidně bych to svedl na Karneval a ten "bordel", kterej teď provozujou...

Tvuj router nesmi mit napevno nastavenou IP adresu. Ta se prideluje z DHCP.
(po rebootu modemu karnevalu se priradi ip adresa 10.x.y.z (nebo 192.x.y.z? nevim ted), pak po 20sec cca dostanes verejnou dynamickou IP adresu s lease time 3h!, nejspis 89.x.y.z - btw mit IP adresu z tohodle rozsahu je des, pingy litaj jak na horsky draze).
Ta dynamicka IP se vetsinou drzi, ale nekdy se mi stane ze se zmeni koncove cislo.. ale treba ted 2 tydny uz se u me drzi stejna IP.

PS: volat na karneval? dekuji, nechci :) 20min poslouchat "lady karneval" a nakonec ti stejne v nicem neporadi..

Karneval mám. Přes router.
Přes půl roku jsem neresetoval modem, i ta IP (dynamická) stále stejná. Ping mám běžně kolem 15-30ms, maximum jsem neviděl přes 40ms, ale také se prakticky nedostanu pod 10ms, na běžné adresy (co mě na první napadlo - seznsm, volny, atlas, poradna :-), atd atp. Podstatně horší je to na gogle.com, yahoo.com a tak... tam je to v klidu přes 100ms. Tam kde to ale skutečně potřebuju, což je herní server gtcup.com, mam kolem 20ms, takže spokojenost.
edit: to telefonování taky nemusím :-D