Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hučení počítače

Mám comp něco málo přes rok,ale v posledním čase pozoruji,že jak byl ze začátku dost tichej tak teď začíná hučet-je to tón,jako kdyby tahal z posledního...a dost mi i skáče cpu...může to být větrákem,nebo něčím jiným??

Uznávám, zkušenost člověka donutí změnit zvyky. Já ho používám často a musím to zaklepat, zatím nic. A už jsem taky starej pes na nové kousky, takže teprve až se spálím, tak to přehodnotím. :beer:

P.S. Jen doufám, že toto vlákno nebudu oživovat hned příští tejden. :-D

Ak to robis vysavacom opatrne (aby si nevysal aj jumpery apod :) a ak sa nedotykas vysavacom suciastok/boardov, maximalne tak chladica, tak sa da aj vysavacom, aj ked nie je to najlepsie. Nie kazdy ma doma stlaceny vzduch 5atmosfer :-) Viem, stlaceny vzduch sa da kupit ako "spray" (aj s hadickou aby sa dal dobre smerovat) akurat vyfukujuci vzduch je tusim hodne studeny (minus neviemkolko °C ?) kedze pri rychlom znizeni tlaku plynnej latky sa dost znizi jej teplota, co tiez neviem ci suciastkam neprospieva. Ale mali by to bezproblemov prezit ak je PC vypnute.

Samozřejmě vyfoukat, nikoliv vysávat - nejenom že účinnost vysávání je mizerná, ale nebezpečí elstat. výboje od umělohmotné trubice je dost vysoká.
Já chci jen popsat, jak jsem podobný "nečekaný" problém před pár dny vyřešil já. Dostalo se mi domů "přes ulici" totálně zahnojené (vrčící až řvoucí) PC a já doma neměl nic foukajícího. Nakonec jsem vzal takovou tu prachovku na tyči (ve starých am. filmech je tuším z kajčího peří), barevná umělohmotná a máváním jsem dokázal udělat takový luft, že jsem veškerý binec dokázal z PC "vypráskat". .... to nezpečí statiky tu určitě také hrozí, ale já se držel uzemněné kostry PC.

nikdy jsem nad tím moc nehloubal, ale spolehnout na vyfoukávání mi nepřipadá jako dobrý nápad.
o většinou umělohmotnou hadici elektrostaticky nabité částice prachu, které jsou i na vyfukující straně, posílám na staticky citlivé součástky. to vysávání mi připadá bezpečnější, a kdybych to chtěl mít se zárukou, budu mít konec hadice/tyčky kovový a uzemním ho na kostru vysávaného krámu.
viděl bych to spíš tak, že pokud je schopný přeskočit náboj z umělohmotné hubice (a že třeba nové "matné" materiály z ety hlinsko jsou generátory statiky jak prase), pak přeskočí nejspíš bez ohledu na to, jestli prach vysávám, nebo tam naopak nějaký posílám.

školákům dnes začala jejich radost - nechcou se tím ve fyzice zabývat?

V místních novinách jedna mladná novinářka napsala článek, že školáci se můžou těšit do školy, protože jim tam namontovali nový plastový okna. I kdyby tam byly jen díry zakrytý pytlovinou, tak to děckám bude jedno a těšit stejně nikdy nebudou :-P

Draku, za ty prachy mám minimálně 3 "štětky", s kterýma si holky dělaj fasádu. Čili vetší, s chlupama nejméně 7-10 cm, a potom vysavač, dát velkýho majzla abych se nikde nedotkl hubicí, a jedeme.
Ta štětka suveréně rozvíří prach, a vysavač už si ho vytáhne. A nikdy žádný problém.