Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Emulace Javy

Zdar všem. Nevíte někdo o webové službě, která by emulovala zobrazení stránek založených na Javě, aniž bych musel mít Javu instalovanou? Ze svého domácího PC musím bohužel momentálně pracovně na stránku, která běží na Javě, ale nechce se mi kvůli tomu Javu instalovat. Je tam možnost zobrazení i bez Javy, ale já bych potřeboval aspoň vidět, jak to s ní vypadá a co to dělá.
Představa je: Zadám odkaz a ukáže se třeba flash animace nebo krátké video, kde přejedou kurzorem po odkazech, na jeden z nich přejdou, zase trochu oňuchají odkazy a konec.
To je asi sci-fi, nebo se pletu?

(Líná huba je holé neštěstí, tak jsem to zkusil. Odkaz na tu javovatou stránku sem dát nechci, proto se ptám jen obecně.)

A on by ten JRE tvůj počítač nějak zneškodnil kdybys ho instaloval? Tuhle část s "nechci instalovat" nechápu...

Zadám odkaz a ukáže se třeba flash animace nebo krátké video, kde přejedou kurzorem po odkazech, na jeden z nich přejdou, zase trochu oňuchají odkazy a konec.

a tomuhle tedy nerozumím vůbec asi jsem natvrdlej ;)

Vycházím z předpokladu, že mají Javu kvůli nějakým neobyčejným efektům. Takže hypotetická služba by fungovala: po zadání linku do okénka [VLOŽTE URL] bych klepnul na tlačítko [PŘEVÉST A ZOBRAZIT]. Za chvíli bych dostal link na AVI, flash nebo jinou animaci velkou maximálně 10 MB. Ta skvělá služba by v animaci provedla

...přejedou kurzorem po odkazech, na jeden z nich přejdou, zase trochu oňuchají odkazy a konec.

čímž by se určitě uplatnily javové efekty a já bych zjistil, jak vypadají.

Pokud požadují JRE, je to proto, aby mohli spouštět tzv. java aplety. Jsou to malé javovské programy - něco jako ActiveX ale namísto nativního kódu je to Java. Ta stránka může být celá aplet nebo jen její neptatrná část, závisí od případu. Takže s vysokou pravděpodobností nepůjde jen o efektní klikaní na linky.

:-) Je to sci-fi. Java-applety jsou často funkční a nejsou jen o zobrazení ale i něco uměj. Převot Java-aplikaci do něčeho, co nepotřebuje JRE může jen autor (prakticky kdokoli, ale i ten musí mít nainstalovanou javu) a moc to nejde. Nativni kompilatory, jsou ještě v plence nebo za peníze, je to spíš jen teorie, ale nastroje, ktere se o to snaží exsituji. Takže to prakticky nejde a hlavně ta služba, na překlad neexistuje.

P.S - A ještě by bylo dobré rozlišit java-stránka a java-applety. Strának může být napsána v Javě (myšelno Java Ser. Pages - jsp) a pak je to čistě problem servru a ty jako klient nemusíš mít nic s javou společného (je to něco jako php) a pak jsou ty Java-applety - na to se ptáš a to jsou většinou vložené objekty do stránky a ty teda javu vyžadují. (a pak jsou samostatné aplikace apod...)

Tak na to zabudni :-) Neviem si predstavit ako by to malo za teba s java apletom pracovat, ved java aplet je program, to je akokeby si chcel mat nejaky automat ktory ti nahra pracu s akymkolvek exe :-)

javu si kludne nainstaluj, nic ti to neurobi a trva to 10sekund.