Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reklamace vypalovačky

Dobrý večer. Podělala se mi vypalovačka, tak jsem jí šel reklamovat.
V prodejně mi řekli že prodejnu vlastní nový majitel, že předchozí majitel snad zkrachoval. Reklamaci odmítli s tím že si mám najít předchozího majitele. Můžu sebrátit přímo na index.do.
Díky za případné rady.
Jinak jde o bývalou prodejnu discont pc.
Nyní PC Diskont NOVA s.r.o.
IČO a DIČ je u každé firmy jiné.

Skus sa obratit priamo na zastupenie vyrobcu, mozno ti to vybavia.

Co sa tyka predajne musel by si skumat ze akym sposobom skrachovala ta povodna firma (akym sposobom sa vysporiadavali veritelia atd), a ci nova firma nahodou neprebrala zavazky povodnej firmy.
Kedze nie som pravnik tak netusim ako :-) ale skusil by som hladat na internete ico alebo pozriet si obchodny register ci tam nieco nie je, netusim, nemam skusenosti s krachmi :-)

Připadá mi to divné, protože v rámci EU by měli reklamace přijímat většinou všichni. Aspoň co vím tak u aut to tak je. Když je v záruce a je problém třebas na Slovensku, tak v rámci záruky to musí opravit bezplatně. Samozdřejmě že u autorizovaného servisu. Dokonce jsem se s tím setkal u mobilu. Koupil jsem v nějakém krámku v nejmenovaném marketu a po problému jsem ho reklamoval v autorizovaném středisku. Opravili mi ho bez řečí.

Prave preto pisem ze kontaktovat lokalne zastupenie vyrobcu. Taketo veci su bezne ak ma vyrobca siet autorizovanych servisnych stredisk apod. Na konci retazca vzdy zaruku poskytuje vyrobca, problem ale myslim je ze to nevyplyva zo zakona priamo kedze kupujuci ma "zmluvny" vztah len s predajcom, takze vyrobcu do toho nutit priamo asi nemozes, ale mohol by to vyreklamovat, kvoli dobremu menu znacky apod.

Zřejmě nová firma není právním nástupcem té staré a není tím, kdo by byl pověřen to za původního majitele řešit. Ten to mohl zajistit u jiné firmy, nebo to (jako v případě mifa) vyřizuje na vlatní triko, byť ho najdete třeba ve výkopu na rohu ulice s krumpáčem v ruce. Možná je ale na Bahamách s vychlazenym pivem v ruce.