Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prosím o posouzení sestavy

procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ EE
motherboard: Asus M2N-E SLI - nForce 500 SLI
grafická karta: Asus EN8600GT SILENT/HTDP/256M 256MB, PCI-E (kvůli pasivnímu chlazení)
větrák na procesor: Arctic Cooling Freezer 64 Pro
paměti: A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition (2*1024)
mechanika: LG SuperMulti GSA-H30N OEM černá
case: CoolerMaster Elite 331
zdroj: Fortron ATX-400PNF 400W
harddisk: Western Digital WD5000AAKS - 500GB SATA II
monitor: Asus MB19TU Black - LCD 19"

Díky.

vyměnil bych CPU za BE-2350 (výkon +/- stejný, nižší spotřeba: 65W vs 45W)

deska: rozhodně bych se vyhnul čemukoliv s logem nVidia, těch průšvihů už raději ani nepočítám.

grafika: každého volba, já bych volil ATi X1950Pro s nějakým vlastním chlazením (osobně u těchto výkonnějších karet (vč. 8600) bych pasiv už moc nedoporučoval, pokud se na tom má hrát.

CPU viz "lesni dotyk", MB radeji s chipsetem od AMD, grafiku (mno, je to jen na sympatiich :-p) bych volil ATI 2600, vetrak nechej box, pameti ber Corsairy CL4 v dualu, palidlo LG H-62 SATA, case je bizuterie (ale nejaky hlinik neuskodi), zdroj vcerty, hadr Samsung SATA2 16MB cache, monitor neposoudim (tlemim na 20" S-IPS ]:)). Toz tak...

Jestli tam opravdu chceš paměti na 800Mhz s cl4 nebo cl5 a navíc Extreme edition, tak si zvol jinou desku Asus M2N-E posílá na paměti méně voltů než by tyhle ramky potřebovaly pro plný výkon a systém tak může být velmi nestabilní (mám to doma , musel sem ramky podtaktovat na 667Mhz).
pak ještě grafiku bych asi vyměnil za nějakou ati ale to je na tobě.
jinak je to v pohodě , určitě ten Freezer vem místo boxu to je super věc je tichej a chladí krásně.
ještě bych doporučil pokud budeš mít grafiku s pasivem tak jeden nebo lépe dva větráky Noctua 120mm do bedny dopředu a dozadu.

určitě ten Freezer vem místo boxu to je super věc

Nemam nic proti Freezeru, ale je to zbytecne. Tenhle CPU ma pokojovou teplotu a box jede pet otacek za hodinu :-), takze je naprosto neslysny. Box je pouzitelny do X2 6000+ (vetsi jsem neinstalil), kde jen mirne seveli. Tyto "supercoolery" jsou na procesorech se snizenym TDP (a nejen na nich) IMHOj precenovane...