Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prosím o posouzení sestavy

procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ EE
motherboard: Asus M2N-E SLI - nForce 500 SLI
grafická karta: Asus EN8600GT SILENT/HTDP/256M 256MB, PCI-E (kvůli pasivnímu chlazení)
větrák na procesor: Arctic Cooling Freezer 64 Pro
paměti: A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition (2*1024)
mechanika: LG SuperMulti GSA-H30N OEM černá
case: CoolerMaster Elite 331
zdroj: Fortron ATX-400PNF 400W
harddisk: Western Digital WD5000AAKS - 500GB SATA II
monitor: Asus MB19TU Black - LCD 19"

Díky.

vyměnil bych CPU za BE-2350 (výkon +/- stejný, nižší spotřeba: 65W vs 45W)

deska: rozhodně bych se vyhnul čemukoliv s logem nVidia, těch průšvihů už raději ani nepočítám.

grafika: každého volba, já bych volil ATi X1950Pro s nějakým vlastním chlazením (osobně u těchto výkonnějších karet (vč. 8600) bych pasiv už moc nedoporučoval, pokud se na tom má hrát.

Hrát se na tom moc nebude, ale hlavně pro mě je ticho dost důležitý, chci to mít na koleji a budu to mít vedle postele :-)

Na tý desce se mi líbí dobře vyřešený chlazení, ale ještě se uvidí.
Dík za připomínky

CPU viz "lesni dotyk", MB radeji s chipsetem od AMD, grafiku (mno, je to jen na sympatiich :-p) bych volil ATI 2600, vetrak nechej box, pameti ber Corsairy CL4 v dualu, palidlo LG H-62 SATA, case je bizuterie (ale nejaky hlinik neuskodi), zdroj vcerty, hadr Samsung SATA2 16MB cache, monitor neposoudim (tlemim na 20" S-IPS ]:)). Toz tak...

Jestli tam opravdu chceš paměti na 800Mhz s cl4 nebo cl5 a navíc Extreme edition, tak si zvol jinou desku Asus M2N-E posílá na paměti méně voltů než by tyhle ramky potřebovaly pro plný výkon a systém tak může být velmi nestabilní (mám to doma , musel sem ramky podtaktovat na 667Mhz).
pak ještě grafiku bych asi vyměnil za nějakou ati ale to je na tobě.
jinak je to v pohodě , určitě ten Freezer vem místo boxu to je super věc je tichej a chladí krásně.
ještě bych doporučil pokud budeš mít grafiku s pasivem tak jeden nebo lépe dva větráky Noctua 120mm do bedny dopředu a dozadu.

určitě ten Freezer vem místo boxu to je super věc

Nemam nic proti Freezeru, ale je to zbytecne. Tenhle CPU ma pokojovou teplotu a box jede pet otacek za hodinu :-), takze je naprosto neslysny. Box je pouzitelny do X2 6000+ (vetsi jsem neinstalil), kde jen mirne seveli. Tyto "supercoolery" jsou na procesorech se snizenym TDP (a nejen na nich) IMHOj precenovane...

Shodou okolností jsem předevčírem měnil boxovaný chladič za Freezer 64 Pro a rozdíl je znát. Ten box byl přece jen slyšet víc. Je to investice necelejch 500,-, záleží na tom, jestli je ochotný to do toho dát. :-) (X2 3800+)