Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvuk 5.1

Dodry vecer prosim o radu.
Mam win.Media centr a delal sem novou instalaci.Měl sem tam zvuk 5.1 ted tam není nevim proč když sem pouzil stejny Relatek jak pred tim,zkousel sem ruzne programy ale nic stale my to nabizi jen stereo 2.1
dik za radu sem blbej to vim na toto:.(

Asi ti moc nepomůžu, napadá mě jen zkontrolovat ve správci hardware, jestli je správně nainstalovaný ovladač a je funkční. Tak to jen postnu nahoru, třeba někoho něco napadne.
Mimochodem, mohl by jsi uvést víc údajů o počítači (motherboard, zvuk kartu, pokud není integrovaná etc..)

no tak si to skus na nejakom notebooku. To ze tebe sa este nestalo neznamena ze to pasuje vsade.
P.S. to tam su standardne ovladace od realteku, ano je predpoklad ze to vacsinou pojde, ale nevidim dovod ist na stranky levi a tahat nieco co mozno (vacsinou) pojde, ked mozem ist na stranky vyrobcu a tam budem mat nieco co je urcite spravne pre moju dosku.

Myslel jsem stolní PC, které má tazatel taky. U těch je pravděpodobnost dost velká aby to mohl zkusit, když to nepůjde tak může zkusit jiný. Chtěl jsem aby se co nejjednodušeji dostal k cíli. U notebooků je to třeba jiné, většinou je k dispozici recovery CD takže to neřeším, minulý týden jsem tady měl nějakého Acera bez CD, ovladače z tohohle odkazu tam najely bez problémů.

No tak ich pouzivaj, ale podla mna je nezmysel pouzivat nieco nezarucene (odkial vies ze funguje uplne vsetko, microfonny vstup, opticky vystup apod?) ked mozem pouzit zarucene spravne ovladace od vyrobcu.
Navyse na tvojom odkaze sa musi rozhodnut ci ma HDA alebo AC97, to by bolo asi pre neho dost tazke rozhodovanie :)

Kromě optického vstupu vím že vše ost. funguje, ti lidé většinou používají Skype takže by se asi ozvali kdyby nešel mikrofon. Odzkoušeno u MB Asus, MSI, Gigabyte atd. všech možných typů. ˇPomoz mi najít třeba ovladač zvukové karty pro zákl. desku MSI MS-7030 (K8N Neo V2.0-FSR) na stránkách výrobce. Já ho tam nenašel, pouze BIOS. Rád se nechám poučit. Hledal jsem zde: soubor_all.php

Jo mam ve spravci zarizeni nemam zadny otaznik,a zvuk my normalne jde.Jen ta 5.1 ne tak ze bedny my sou ted k nicemu.
Urcite bude krpa nekde ve me ale sem stoho nestastny a uz bych to chtel mit vyresene.¨
Děkuji moc za pomoc

tak to mas blbe. To PC kto skladal? Alebo co to je zac? Notebook? Ak je to notebook tak aky presne vyrobca/typ?
Na ATIxpress pre obycajne WindowsXP(32bit) by mali byt ovladace tu http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=x p/integrated-xp, obsahuje to aj ovladace pre southbridge, alebo lepsie je asi odtialto http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=x p/integratedip-xp stiahnut len ten "Southbridge driver", alebo pouzi ten co si dostal na CD s pocitacom.

Ovladace pre zvukovku zober z linku co uz ti dal vyssie strejdabrabenec, zvolis si HDA, takze kliknes na to NEW v spodnom riadku, v kolonke pod WinXP.

Potrebujes aj directX, najlepsie asi DirectX9.0c, urcite mas niekde na CD k doske alebo CD k casopisom, ak nemas tak www.microsoft.cz a napises si do vyhladavania slovo directX

P.S. a ak mas vsetko nainstalene tak kdesi v ovladacie panely - zvukove zariadenia sa doklikas do nastaveni reproduktorov a tam si nastavis 5+1 reproduktory.

Manual ne bohuzel cd ano pouzil sem Realtek s neho ale nic,ja jak sem ho koupil tak sem ho tam pak kvuli tomu vezl zvuku a pc tam bylo 14dni nez s tim neco udelali,a nechci to tam vozit z nova.Děkuji za vaší pomoc skusim co jste my napsali pak se ozvu
Díky moc ze semnou stracite cas a nervy svéééé

Ahoj
tak zvuk se my nepovedl,protoze po vcerejsim noveni systemu my uz nenabehl PC.
Tak sem to s formatoval a vse z nova chtel sem se zeptat co tam mam dat co bude lepsi
Win XP profesional neo Win Mediacentrum diky za radu

mediacenter je snad novsi tak asi ten, ked si ho dostal k PC. Akurat si nie som isty ci mediacenter nie je len Home verzia (kto sa ma v tom MS bordeli vyznat?). Tak ak to niekto viete tak to sem placnite.
Ak by mediacenter bol len home tak by som volil potom radsej XP professional.

Diky je plnej,jen je je blby ze je na pul cesky na pul ang,cetl sem nekde ze kdyz se pak chce prejit na vistu tak to nejde s neho.Me jde hlavne ten zvuk a by my pak sel 5.1 zitra se do toho pustim.
Jeste jednou dekuji vsem za pomoc a rady

Tak ked to je taka cesko-anglicka zrazenina, tak tam daj ten XP-pro, co riesis?
Zvuk ti pojde ak nainstalujes spravne ovladace a directx.
5.1 repro si nastavis v ovladacich paneloch - zvukove zariadenia, alebo kde to nastavenie je.
A ak ti ide o to ze ti winamp hra len stereo, tak si pozries ostatne dnesne otazky v poradni alebo pouzijes vyhladavanie v poradni.